MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą i inne akcje NFZ. Chętnych do darmowych porad nie brakuje

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wielu Lubuszan skorzystało z bezpłatnych konsultacji z fizjoterapeutą, które odbyły się w siedzibie lubuskiego NFZ. Mieszkańcy regionu pytali, jak mogą sami sobie pomóc, wykonując odpowiednie ćwiczenia czy pozbywając się złych nawyków. Porady dotyczyły wielu innych kwestii…

Od dłuższego już czasu w sali obsługi klientami lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia odbywają się spotkania ze specjalistami.

Bezpłatne konsultacje fizjoterapeutów w siedzibie lubuskiego NFZ oraz kiosk profilaktyczny. Warto skorzystać z akacji i zadbać o swoje zdrowie...

Bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą i inne akcje NFZ. Chę...

Darmowe porady w siedzibie NFZ

- Od kilkunastu miesięcy organizujemy spotkania z farmaceutami. Pacjenci przychodzą np. ze swoimi lekami, pytają, czy można je łączyć – mówi rzecznik lubuskiego NFZ Joanna Branicka. - Od kilku miesięcy zapraszamy na spotkania z psychoterapeutą, by porozmawiać o zdrowiu psychicznych, uzyskać porady czy wskazania, gdzie powinna się dana osoba udać po pomoc. Teraz po raz pierwszy zorganizowaliśmy spotkanie z fizjoterapeutami.
Zainteresowanie akcją było duże. Jedna z pań trafiła do pseudofizjoterapeuty i z tego powodu miała problemy. Jak więc można sprawdzić, czy trafiliśmy do właściwego fizjoterapeuty?
- Wystarczy wejść na stronę Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów, w wyszukiwarce wpisać nazwisko specjalisty i okaże się, czy rzeczywiście posiada on prawo do wykonywania zawodu fizjoterapeuty – mówi Justyna Lech, koordynator wojewódzka Krajowej Rady Fizjoterapeutów.

Ruszajmy się, czyli ważna jest systematyczna aktywność

Pytania dotyczyły też np. czy jak boli na nas kręgosłup nadal powinniśmy ćwiczyć. A to zależy wszystko, od tego jaki to jest ból. Jeśli ostry, mówimy, że mamy rwę kulszową czy że wypadł nam dysk, wtedy lepiej na siłę ćwiczeń nie wykonywać, a zgłosić się do lekarza rodzinnego czy fizjoterapeuty, który na pewno pomoże.
Ćwiczyć powinniśmy profilaktyczne, żeby zapobiegać temu, co może się stać np. z naszym kręgosłupem. A przecież codziennie popełniamy wiele błędów. Źle stoimy, siedzimy, wiele godzin spędzamy z komórką w ręce pochylając mocno głowę. A potem dziwimy się, skąd garb smartfonowy…
Joanna Branicka przypomina także nam, że możemy skorzystać z kiosku profilaktycznego w siedzibie NFZ. Wykonamy w nim podstawowe pomiary, które już mogą nam wskazać, że powinniśmy się udać do lekarza lub będą tylko potwierdzeniem dobrego stanu naszego zdrowia.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska