Blada inauguracja trzeciej ligi

Paweł Tracz 0 95 722 69 37 [email protected]
Jeeeest! Po niespełna kwadransie Celuloza prowadziła 1:0 i dała nadzieję kibicom. Niestety, górą byli jednak faworyci. fot. Kazimierz Ligocki
Już pierwsza kolejka pokazała, że w naszej grupie na zmianę układu sił raczej się nie zanosi. Solidarnie przegrały wszystkie lubuskie drużyny, a z wygranej cieszył się tylko Chrobry.

Mecz w Kostrzynie jako żywo przypominał starcie Dawida z Goliatem. Z jednej strony Celuloza, beniaminek, który po kilkunastu latach wrócił do trzeciej ligi, z drugiej wicelider z poprzedniego sezonu, który w barażu walczył o awans do drugiej. Tymczasem pierwsza połowa, a zwłaszcza obiecujący początek w wykonaniu gospodarzy, zweryfikowała marzenia rywali o gładkim triumfie.

Mimo że nasi wystąpili bez kilku podstawowych zawodników (po zmianie stron ich brak był aż nadto widoczny), od pierwszej minuty sunęli na bramkę Polonii. Sygnał do natarcia dał już w pierwszej akcji grający trener Roland Heppner. Jego strzał był trochę na wiwat, ale dodał animuszu jego podopiecznym. Dominacja Celulozy już w 11 min przyniosła prowadzenie. Wszystko zaczęło się od faulu na bardzo aktywnym z przodu Damianie Kuśnierczaku tuz przed polem karnym. Potem wystarczyło już tylko techniczne uderzenie Michała Rajkiewicza, by kibice mieli radochę.

Jeszcze większa mogła być 10 minut później. Filmowa akcja tercetu Łukasz Kostowiecki, Bartosz Latuszek i Tomasz Pawlak powinna zakończyć się podwyższeniem rezultatu. Powinna, ale nasi przekombinowali. Co na to świdniczanie? Ano nic, bo dopiero od 40 min przypominali czołowy zespół ligi. Przed przerwą jeszcze się obroniliśmy, ale zmęczenie dało znać o sobie już w 55 min. Potem było coraz gorzej. Nasi szarpali w ataku, ale zbyt wolno wracali do obrony. No i stało się. Z pozoru niegroźna kontra gości i o udanej inauguracji mogliśmy zapomnieć.

Fatalnie, że przy okazji trenerowi wypadł kolejny zawodnik. Brutalny faul rywala na Kostowieckim zakończył się dla niego wizytą w szpitalu. A złamana kość strzałkowa prawdopodobnie wyeliminuje go z gry w rundzie jesiennej...

CELULOZA INTERMARCHE KOSTRZYN - POLONIA SPARTA ŚWIDNICA 1:2 (1:0)

Bramki: Rajkiewicz (11) - Felich (55), Urban (86).

CELULOZA INTERMARCHE: Łopusiewicz - Rajkiewicz, Dorniak (od 50 min Gruszka), Skórczyński, Witkowski - Latuszek, Krogulewski, Heppner, Kuśnierczak - Pawlak, Kostowiecki (od 46 min Lencewicz).
POLONIA SPARTA: Wójcik - Kotlarz, Twardawa, Galuś, Bielski - Filipczak, Fojna (od 90 min Marszałek), Szczur, Goździejewski - Józefowicz (od 65 min Urban), Felich (od 90 min Sajdak).
Żółte kartki: Dorniak, Pawlak, Gruszka - Wójcik, Galuś, Felich, Kotlarz.
Sędziował Daniel Sienkiewicz (Nowa Sól).
Widzów 500.

ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚL. - PROMIEŃ ŻARY 1:0 (0:0)
Bramka: Włodarczyk (60)
PROMIEŃ: Kowalczyk - Chabiniak, Hanclich, Wojciechowski, Darda - Arkuszewski, Żebrowski (od 49 min Bartkowiak), Dewo (od 74 min Świdkiewicz), Jakubowski (od 71 min Bryjak) - Czyżyk, Kosman.
Żółte kartki: Czyżyk, Kosman, Chabiniak.
Sędziował Tomasz Martowicz (Wrocław).
Widzów 850.

MKS OŁAWA - CHROBRY GŁOGÓW 1:4 (1:0)
Bramki: Kosztowniak (15) - Błauciak (34), Szczęśniak (50), Kowalski (60), Węglarz (71).
CHROBRY: Długosz - Herbuś, Kotlarski (od 74 min Mikutel), Błauciak, Wolbaum - Kowalski (od 79 min Bukraba), Hałambiec, Niedźwiedź, Filipiak (od 60 min Węglarz) - Szczęśniak (od 85 min Jabłoński), Bykanow.
Żółta kartka: Szczęśniak.
Sędziował Waldemar Socha (Jelenia Góra).