Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Broń na dnie rzeki w Międzyrzeczu. Niebezpieczne znalezisko odkryły przypadkowe osoby

Michał Korn
Michał Korn
Broń spoczywała na dnie rzeki w Międzyrzeczu.
Broń spoczywała na dnie rzeki w Międzyrzeczu. Lubuska Policja
Międzyrzecki Rejon Umocniony nadal pozostaje bogatym źródłem historycznych artefaktów z czasów II Wojny Światowej. Jednym z najbardziej niebezpiecznych pozostałości jest broń oraz materiały wybuchowe, które od lat znajdują się w gruncie oraz na dnie rzek. Takie zagrażające życiu przedmiotu odnaleziono na dnie Obry w Międzyrzeczu.

W wyniku informacji dostarczonych przez osoby postronne, policjanci rozpoczęli działania mające na celu odszukanie oraz zabezpieczenia znalezisk znajdujących na dnie rzeki Obra w Międzyrzeczu.

Karabiny i rewolwer na dnie rzeki

- Nietypowe znalezisko mogło stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego dlatego też ważne było zachowanie należytych środków ostrożności. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, udało się zabezpieczyć broń z okresu II wojny światowej, w tym części karabinów, oraz rewolwer. Teraz policjanci przystąpią do szczegółowych badań i analizy znalezionej broni - mówi młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Czytaj więcej:

Znalezione artefakty zostaną przekazane do zespołu ekspertów w dziedzinie wojskowości oraz uzbrojenia, którzy będą starannie badać te przedmioty, aby zidentyfikować ich pochodzenie i okoliczności związane z ich obecnością na dnie rzeki.

- To odkrycie stanowi nie tylko ważny element naszego dziedzictwa historycznego, ale także może dostarczyć cennych informacji na temat wydarzeń związanych z II wojną światową w naszym regionie - podkreśla rzecznik.

Zachowaj bezpieczeństwo!

Warto dodać, że niewybuchy pozostawione na naszym terenie po II wojnie światowej stanowią realne niebezpieczeństwo. Pomimo upływu lat, niektóre z materiałów wybuchowych mogą wciąż być aktywne i stanowić zagrożenie. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów:

  • Jeżeli natrafiłeś na przedmiot przypominający niewybuch, zachowaj bezpieczną odległość i nie próbuj nim manipulować.
  • Niezwłocznie skontaktuj się z Policją i podaj dokładną lokalizację miejsca odnalezienia niewybuchu.
  • Jeżeli w obrębie znaleziska znajdują się inne osoby, ostrzeż ich o niebezpieczeństwie.
  • Nie oceniaj samodzielnie czy znaleziony przedmiot to niewybuch.
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska