MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Sulechowa spotkał się z mieszkańcami, by podsumować rok i przedstawić planowane inwestycje. Były też życzenia

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Spotkanie noworoczne z mieszkańcami gminy Sulechów
Spotkanie noworoczne z mieszkańcami gminy Sulechów Tomasz Rybarczyk
W Sulechowskim Domu Kultury odbyło się Noworoczne Spotkanie Burmistrza z Mieszkańcami. Podczas tego spotkania, burmistrz przedstawił kluczowe informacje dotyczące planów finansowych na rok 2024 oraz podsumowanie zrealizowanych inwestycji w latach 2019-2023.

Burmistrz przedstawił plan finansowy na rok 2024, którego wartość osiągnie kwotę 176 502 495 zł. Z planowanych wydatków najwięcej zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie (58 074 067 zł), transport i łączność (21 725 394 zł), pomoc społeczną i ochronę zdrowia (31 518 156 zł), gospodarkę komunalną i ochronę środowiska (20 417 856 zł), oraz inne projekty (44 767 022 zł). Burmistrz szczegółowo omówił wybrane prace projektowe, takie jak przebudowa skrzyżowania ulic Warszawskiej i Północnej, budowa zbiornika retencyjnego przy ul. Żurawiej, oraz opracowanie dokumentacji na budowę mieszkań komunalnych.

Spotkanie noworoczne z mieszkańcami gminy Sulechów

Burmistrz Sulechowa spotkał się z mieszkańcami, by podsumowa...

Realizowane inwestycje w latach 2019-2023

W trakcie spotkania podkreślono również zrealizowane inwestycje w minionych latach. W latach 2019-2023, gmina przeprowadziła ponad 340 projektów, z których warto wymienić kilka znaczących:

  • - budowa infrastruktury i ścieżek rowerowych, takich jak trasy Cigacice – Kalsk, Sulechów – Klępsk, czy pumptrack w parku Sulecha,
  • - termomodernizacje placówek oświatowych, świetlic wiejskich, drogi gminnej do strefy inwestycyjnej w Krężołach, oraz renowacje zbiorników retencyjnych,
  • - doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w nowy sprzęt,
  • - nasadzenia drzew i krzewów, utwardzenie dróg, oraz liczne prace związane z infrastrukturą gminną.

W ramach tych projektów, gmina pozyskała zewnętrzne wsparcie finansowe w wysokości 76 210 316 zł, co pozwoliło zrealizować inwestycje o łącznej wartości 96 096 365 zł, przy wkładzie własnym gminy wynoszącym 19 886 319 zł.

Zakończone projekty w strefach inwestycyjnych

Warto również wspomnieć o zakończonych projektach inwestycyjnych w strefach Nowy Świat 1, Krężoły 1, i Nowy Świat 3, które obejmowały powierzchnię zabudowy około 232 tys. m2. Kolejne inwestycje na etapie ofertowania obejmują obszary takie jak Nowy Świat 2, Brzezie 1, oraz Brzezie 2, z łączną powierzchnią zabudowy około 389 tys. m2.

Przyszłość gminy Sulechów

Burmistrz zaznaczył priorytety na przyszłość, w tym budowę centrum przesiadkowego przy PKP, zagospodarowanie terenu pod cmentarz, rozwinięcie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budownictwo komunalne, zarządzanie odpadami oraz kontynuację prac przy renowacjach zabytków. Spotkanie Noworoczne Burmistrza z Mieszkańcami było okazją do przedstawienia ambitnych planów i dokonań gminy, w kontekście rozwoju i gminy oraz regionu.
W części artystycznej wystąpiło trio wokalne Arabeska. Po występie, w kawiarni Delicjusz wraz z burmistrzem uczestnicy spotkania wznieśli okolicznościowy toast za lepszą przyszłość gminy. W spotkaniu udział wzięli m.in. Posłanka na Sejm RP Maja Nowak i wicewojewoda lubuski Dariusz Popławski.

Przeczytaj też:

Zobacz wideo - burmistrz Sulechowa:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska