Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zbieranie plastikowych nakrętek ma sens. Sulechów to wie i pomaga w ten sposób podopiecznym stowarzyszenia Dlaczego Nie

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie
Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie Tomasz Rybarczyk
Mieszkańcy Sulechowa wrzucali nakrętki do pojemnika, ustawionego przy ratuszu. Z ich sprzedaży udało się zyskać ponad 2 tysiące złotych, które powędrowały do stowarzyszenia Dlaczego Nie. Fundusze pomogą w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.

Od 5 maja 2020 przed ratuszem miejskim w Sulechowie stoi czerwone serce, do którego można wrzucać nakrętki. Mieszkańcom Sulechowa udało się zebrać znaczną ich liczbę, która została przekazana jednej z firm prowadzącej skup. Ze sprzedaży otrzymano kwotę 2.150 zł. Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys przekazał Stowarzyszeniu „Dlaczego Nie” symboliczny bon podarunkowy, który w obecności podopiecznych Huberta i Jarka oraz mam chłopców odebrała prezes stowarzyszenia Magdalena Brówka. Pieniądze pomogą w dofinansowaniu rehabilitacji podopiecznych.

Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie

Zbieranie plastikowych nakrętek ma sens. Sulechów to wie i p...

Burmistrz Sulechowa: Zbierajmy nakrętki!

Zbieranie plastikowych nakrętek jest najprostszym krokiem do włączenia się w pomoc potrzebującym dzieciom. Nie wymaga od nas żadnych nakładów finansowych, jedynie trochę chęci i zaangażowania. To nie tylko jedna z popularnych form niesienia pomocy innym, lecz także ochrona środowiska naturalnego. Nakrętki poddawane są bowiem recyklingowi.

Burmistrz Sulechowa zachęca mieszkańców regionu do przyłączenia się do akcji, która prowadzona jest cały czas, bo pomaganie jest SUPER.

Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie
Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie Tomasz Rybarczyk

Stowarzyszenie Dlaczego Nie

Stowarzyszenie "Dlaczego Nie" przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Sulechowie jest organizacją pozarządową powołaną do działania na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ze spektrum autyzmu - dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Tworzą je opiekunowie osób niepełnosprawnych, zespół specjalistów - terapeutów oraz wszyscy ci, którym los osób całkowicie zależnych nie jest obojętny.

Stowarzyszenie organizuje całościowe wsparcie dla osób niepełnosprawnych w celu stworzenia im warunków do pełnego rozwoju i uczestnictwa w życiu społecznym i lokalnym. Zapewnia kompleksową, wszechstronną, systematyczną opiekę poprzez zorganizowane formy działania wykorzystując zgromadzone środki. Działania te prowadzone są w oparciu o pomoc osób zaangażowanych na rzecz niepełnosprawnych. Osoby te dążą do tego, aby życie osób niepełnosprawnych pozbawione było kłopotów, trudności i trosk wynikających z niesprawności a w ich miejsce zagościła radość i poczucie własnej wartości. Działania te zmierzają do pełnej integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa, a także do kształtowania właściwych wzajemnych postaw.

Ważna jest opieka wytchnieniowa

W ramach swego działania stowarzyszenie szczególny nacisk kładzie na wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez organizowanie Weekendowego Wsparcia oraz Opieki Wytchnieniowej. W ramach tych działań osoby niepełnosprawne mają zapewnioną opiekę w prowadzonym przez stowarzyszenie mieszkaniu wytchnieniowym, a ich opiekunowie mogą spokojnie odpocząć czy po prostu pójść do kina itp. Ważnym elementem tego działania jest też wsparcie kryzysowe, kiedy opiekun potrzebuje pomocy natychmiast w przypadku choroby czy innych nieprzewidzianych sytuacji losowych. W takich przypadkach osoba niepełnosprawna intelektualnie zawsze zostanie objęta opieką, a jej opiekun będzie spokojny o bezpieczeństwo własnego dziecka.

Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie
Przekazanie 2 tys. zł ze sprzedaży nakrętek stowarzyszeniu Dlaczego Nie Tomasz Rybarczyk

Osoby z niepełnosprawnością wypadają z systemu, stają się niewidzialne

Stowarzyszenie jest również realizatorem wsparcia specjalistycznego – organizuje we współpracy z OPS w Sulechowie Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze w ramach, których podopieczni stowarzyszenia korzystają z indywidualnych terapii integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, terapii zajęciowej, treningu umiejętności społecznych, muzykoterapii i innych form wsparcia specjalistycznego.

Bardzo ważnym celem działania stowarzyszenia są działania na rzecz osób NI po 24 roku życia, kiedy kończą naukę w szkole i wypadają z systemu. Stają się „niewidzialne". Często pozostają zamknięci w domach wraz ze starzejącymi się opiekunami, a perspektywa ich przyszłości jest smutna. Stowarzyszenie nieustannie prowadzi działania na rzecz tworzenia niewielkich miejsc opieki typu mieszkania chronione - jako alternatyw dla Domów Pomocy Społecznej - miejsc bezpiecznych i przyjaznych dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, szczególnie tych całkowicie zależnych.

Stowarzyszenie prowadzi grupę na FB pod nazwą NIEWIDZIALNI, na której prowadzone są licytacje, a dochód z nich przeznaczany jest na działania statutowe stowarzyszenia.

Zobacz:

XVII Gala Warto jest pomagać i wręczanie nagród - Anioł Roku 2021 - Zielona Góra - 18 grudnia 2021 r.

Zielona Góra. Anioły Roku 2021 wręczone. Gala Warto jest pom...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska