Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Choć bunkier w Chycinie wysadzono po wojnie, jego pozostałości widać do dziś

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Chycina to niewielka wioska leżąca w pobliżu Międzyrzecza i przyciągająca turystów czystym, pięknym jeziorem o tej samej nazwie. Jednak w lesie tuż nad wodą, a pomiędzy jeziorem Cisie, w pobliżu jednego z ośrodków wypoczynkowych, znajdują się pozostałości niemieckiego bunkra. Panzerwerk 814 to element Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zbudowano go w latach 1936-1937. Schron był dwukondygnacyjny i łączył się z dwiema wieżami. W 1939 roku bunkier nazwano "Molke" od nazwiska pruskiego feldmarszałka Helmutha von Moltke. Po wojnie schron wysadzono w powietrze, jednak duże elementy zachowały się do dziś. Możliwe jest także zejście do tunelu.POLECAMY:Oto tanie domy wystawione na sprzedaż w Lubuskiem. Nie wyamgają remontu!
Chycina to niewielka wioska leżąca w pobliżu Międzyrzecza i przyciągająca turystów czystym, pięknym jeziorem o tej samej nazwie. Jednak w lesie tuż nad wodą, a pomiędzy jeziorem Cisie, w pobliżu jednego z ośrodków wypoczynkowych, znajdują się pozostałości niemieckiego bunkra. Panzerwerk 814 to element Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zbudowano go w latach 1936-1937. Schron był dwukondygnacyjny i łączył się z dwiema wieżami. W 1939 roku bunkier nazwano "Molke" od nazwiska pruskiego feldmarszałka Helmutha von Moltke. Po wojnie schron wysadzono w powietrze, jednak duże elementy zachowały się do dziś. Możliwe jest także zejście do tunelu.POLECAMY:Oto tanie domy wystawione na sprzedaż w Lubuskiem. Nie wyamgają remontu! fot. Anna Moyseowicz
Chycina to niewielka wioska leżąca w pobliżu Międzyrzecza i przyciągająca turystów czystym, pięknym jeziorem o tej samej nazwie. Jednak w lesie tuż nad wodą, a pomiędzy jeziorem Cisie, w pobliżu jednego z ośrodków wypoczynkowych, znajdują się pozostałości niemieckiego bunkra. Panzerwerk 814 to element Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Zbudowano go w latach 1936-1937. Schron był dwukondygnacyjny i łączył się z dwiema wieżami. W 1939 roku bunkier nazwano "Molke" od nazwiska pruskiego feldmarszałka Helmutha von Moltke. Po wojnie schron wysadzono w powietrze, jednak duże elementy zachowały się do dziś. Możliwe jest także zejście do tunelu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska