Cztery medale gorzowskich kajakarzy w mistrzostwach Europy w Szeged

Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów wywalczył w Szeged złoty i i srebrny medale ME. KS Admira Gorzów
Z czterema krążkami – jednym złotym i trzema srebrnymi – wrócili z węgierskiego Szeged reprezentanci gorzowskich klubów, uczestniczący tam w mistrzostwach Europy seniorów.

Na najwyższym stopniu podium stanął Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów, zwyciężając na swym koronnym dystansie C-1 na 200 m. A wspólnie z Aleksandrem Kitewskim był jeszcze drugi w finałowym wyścigu kanadyjkowych dwójek na 200 m.

Po srebrne krążki sięgnęli też: Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów) z Arsenem Śliwińskim w C-2 na 500 m oraz Julia Olszewska (AZS AWF) w K-4 na 500 m.

W mistrzostwach nie uczestniczyła Anna Puławska (AZS AWF), przygotowująca się z koleżankami z kadry do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.