Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dom Seniora w Skwierzynie już otwarty [ZDJĘCIA]

Redakcja
Dom Seniora w dawnej szkole przy ul. 2 Lutego został wczoraj oficjalnie otwarty. - Oj, będzie się działo! - zapowiadają aktywni seniorzy.O dom dziennego pobytu „Senior Wigor” ich środowisko starało się od dwóch lat. Jesienią tego roku gminie udało się zdobyć rządowe dofinansowanie i w kilka tygodni parter starej zrujnowanej szkoły zmienił się w nowoczesny, przestronny dom. Są tu sale do rehabilitacji, wypoczynku, gier i zabaw, wykładów, a także stołówka i biblioteka.  - To najszczęśliwszy dzień w całym mijającym roku. Nie tylko dla mnie, ale dla tysięcy seniorów, którzy udowadniają, że  w Skwierzynie chce się żyć - mówił, przecinając wstęgę, burmistrz Lesław Hołownia. Od stycznia w domu przebywać będzie 42 seniorów, którzy przez osiem godzin dziennie będą tu otoczeni troskliwą opieką. Miejsce znajdą tu również członkowie stowarzyszeń prężnie działających w gminie, m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora czy Dzieci Wojny. - To będzie centrum senioralne - mówiła kierownik domu Agata Smoleń. Seniorzy z wigorem już zacierają ręce. Wanda Imielita mówiła, że to ważny dzień i dla seniorów, i dla miasta. - W końcu się doczekaliśmy! Każdy z nas będzie tu miał swój kąt. Po remoncie jest tu naprawdę pięknie, wnętrza robią wrażenie. Już za parę dni będzie tu wrzało od naszej energii - zapowiada studentka UTW Jadwiga Dębska.
Dom Seniora w dawnej szkole przy ul. 2 Lutego został wczoraj oficjalnie otwarty. - Oj, będzie się działo! - zapowiadają aktywni seniorzy.O dom dziennego pobytu „Senior Wigor” ich środowisko starało się od dwóch lat. Jesienią tego roku gminie udało się zdobyć rządowe dofinansowanie i w kilka tygodni parter starej zrujnowanej szkoły zmienił się w nowoczesny, przestronny dom. Są tu sale do rehabilitacji, wypoczynku, gier i zabaw, wykładów, a także stołówka i biblioteka. - To najszczęśliwszy dzień w całym mijającym roku. Nie tylko dla mnie, ale dla tysięcy seniorów, którzy udowadniają, że w Skwierzynie chce się żyć - mówił, przecinając wstęgę, burmistrz Lesław Hołownia. Od stycznia w domu przebywać będzie 42 seniorów, którzy przez osiem godzin dziennie będą tu otoczeni troskliwą opieką. Miejsce znajdą tu również członkowie stowarzyszeń prężnie działających w gminie, m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora czy Dzieci Wojny. - To będzie centrum senioralne - mówiła kierownik domu Agata Smoleń. Seniorzy z wigorem już zacierają ręce. Wanda Imielita mówiła, że to ważny dzień i dla seniorów, i dla miasta. - W końcu się doczekaliśmy! Każdy z nas będzie tu miał swój kąt. Po remoncie jest tu naprawdę pięknie, wnętrza robią wrażenie. Już za parę dni będzie tu wrzało od naszej energii - zapowiada studentka UTW Jadwiga Dębska. Aleksandra Gajewska-Ruc
Dom Seniora w dawnej szkole przy ul. 2 Lutego został wczoraj oficjalnie otwarty. - Oj, będzie się działo! - zapowiadają aktywni seniorzy. O dom dziennego pobytu „Senior Wigor” ich środowisko starało się od dwóch lat. Jesienią tego roku gminie udało się zdobyć rządowe dofinansowanie i w kilka tygodni parter starej zrujnowanej szkoły zmienił się w nowoczesny, przestronny dom. Są tu sale do rehabilitacji, wypoczynku, gier i zabaw, wykładów, a także stołówka i biblioteka. - To najszczęśliwszy dzień w całym mijającym roku. Nie tylko dla mnie, ale dla tysięcy seniorów, którzy udowadniają, że w Skwierzynie chce się żyć - mówił, przecinając wstęgę, burmistrz Lesław Hołownia. Od stycznia w domu przebywać będzie 42 seniorów, którzy przez osiem godzin dziennie będą tu otoczeni troskliwą opieką. Miejsce znajdą tu również członkowie stowarzyszeń prężnie działających w gminie, m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora czy Dzieci Wojny. - To będzie centrum senioralne - mówiła kierownik domu Agata Smoleń. Seniorzy z wigorem już zacierają ręce. Wanda Imielita mówiła, że to ważny dzień i dla seniorów, i dla miasta. - W końcu się doczekaliśmy! Każdy z nas będzie tu miał swój kąt. Po remoncie jest tu naprawdę pięknie, wnętrza robią wrażenie. Już za parę dni będzie tu wrzało od naszej energii - zapowiada studentka UTW Jadwiga Dębska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska