Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Droga w Małym Bożnowie koło Żagania jest w tragicznym stanie! Mieszkańcy błagają o pomoc!

Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska
Mieszkańcy skarżą się na zły stan drogi w Małym Bożnowie koło Żagania
Mieszkańcy skarżą się na zły stan drogi w Małym Bożnowie koło Żagania Czytalenik
Czytelnik skarży się na tragiczny stan drogi w Małym Bożnowie, na której uszkodził koło w samochodzie. Nie może się doprosić jej naprawy i pisze skargi do każdej możliwej instytucji. Gmina wiejska Żagań zapowiada przekazanie środków na opracowanie techniczne kompleksowego remontu spornej trasy.

Zobacz film o przebudowie ul. Mickiewicza w Szprotawie

emisja bez ograniczeń wiekowych

- Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie naprawy drogi 007415F, ponieważ jej stan jest fatalny i pomimo wieloletnich zapewnień ze strony Urzędu Gminy, jej nawierzchnia jest co najwyżej uzupełniania tłuczniem, bądź czymś w rodzaju gliny z małymi kamieniami - wskazuje Czytelnik. - Bywa, że nawierzchnia jest uzupełniana grysem drogowym, który uszkadza karoserie aut, ale przez większą część roku nikt jej nie remontuje.
Czytelnik podkreśla, że prosił o udostępnienie dokumentacji dotyczącej remontu trasy. Otrzymał informację, że tylko raz, w 2022 r. została podjęta próba remontu drogi, ale bez sukcesu. Nie było dofinansowania. - Dodam, że dla miejscowości, do której prowadzi ta droga, stanowi ona jedyny dojazd - dodaje mężczyzna. - Nie ma żadnego dojazdu alternatywnego dla autobusów. Ludzie są skazani na używanie wyłącznie własnych pojazdów, których zawieszenie i ogumienie ulegają uszkodzeniu w związku ze złym stanem drogi.

Co na to Urząd Gminy Żagań?

To, że Czytelnik jest zdesperowany, potwierdza Danuta Michalak, sekretarz gminy, która ujawnia, że w tej sprawie urząd odpowiadał niedawno kancelarii Prezydenta RP. - W ubiegłym roku trasa była naprawiana doraźnie, ale to niewiele dało - wyjaśnia sekretarz. - To długi odcinek, od mostku na Strumykowej, liczący ok. 2 km. W związku z tym jego naprawa jest kosztowna. Dodatkowym problemem jest fakt, że most należy do miasta, które ma w tym rejonie tylko kilka domków i nie jest zainteresowane jego remontem.

Będzie opracowanie techniczne remontu drogi

Sekretarz Michalak zapowiada, że na zbliżające się posiedzenie Rady Gminy Żagań zostanie skierowany wniosek o przeznaczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych na opracowanie techniczne kompleksowego odtworzenia trasy. - Doraźne remonty nie przynoszą efektów z uwagi na bardzo zły stan techniczny nawierzchni.

Czytaj również na naszym portalu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska