Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci śpiewały z wdziękiem

Edward Gurban Tel.068 3875287 [email protected]
“Rodzinna” fotografia laureatów
“Rodzinna” fotografia laureatów fot. Edward Gurban
W tym roku gospodarzem Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki był Nowosolski Dom Kultury. Młodzi wykonawcy, którzy zostali wcześniej zakwalifikowani do koncertu finałowego w eliminacjach powiatowych Pro Arte, spotkali się 9 maja br. w Nowej Soli.
W. Sędziński zapina na rękach najmłodszych paski odblaskowe
W. Sędziński zapina na rękach najmłodszych paski odblaskowe fot. Edward Gurban

W. Sędziński zapina na rękach najmłodszych paski odblaskowe
(fot. fot. Edward Gurban)

W sumie wystąpiło ponad 60 małych artystów, śpiewających solo i w zespołach.

Laureaci i wyróżnieni

Przesłuchania odbywały się w dwóch grupach przez niemal cały dzień. Jury: Wiktor Sędziński (przewodniczący), Sławomir Kozłowski i Adam Mysłek, przyznało tytuły 12 laureatów oraz 12 wyróżnień. W grupie młodszej laureatami zostali: Jakub Borowiec (SP 1 Rzepin), Maciej Furtan (SSPSE Gorzów Wlkp.), Jan Grześków (SP 11 Zielona Góra), Monika Kosecka (SP 9 Gorzów Wlkp.) i Agata Miłoś (NDK Nowa Sól); w grupie starszej: Karolina Pielesiak (Ośrodek Kultury Międzyrzecz) , Paweł Skibiński (Zielonogórski Ośrodek Kultury), Aurelia Stodolska (MGOK Jasień), Marta Żeleźna i Kacper Żukliński (ZS Górzyca). Wśród zespołów: “Na Piątkę" (Gorzów Wlkp.) i Duet z MDK Gorzów Wlkp.

Wyróżnienia przyznano: Agacie Doszczak (Nowa Sól), Annie Łysenko (Słubice), Marcie Piotrowskiej (Wschowa), Kamili Lis (Zielona Góra) Patrycji Kasperskiej (Żagań), Michałowi Bartoszewskiemu (Krosno Odrz.), Paulinie Kłos (Gubin), Jagodzie Olejarz (Wschowa), Julii Pampuchowicz (Lubiszyn), Jagodzie Raczyńskiej (Gorzów Wlkp.), Karolinie Surowiec (Tomaszowo), zespołom Mały Rytmos (Słubice) i Cantare (Szprotawa).

Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród, W. Sędziński wręczył najmłodszym uczestnikom otrzymane od policji paski odblaskowe, mówiąc: - Jesteście przyszłymi artystami i musicie dbać o swoje bezpieczeństwo, po czym pasował ich na “widocznego pieszego".

Laureaci otrzymali w nagrodę m.in. mikrofony, odtwarzacze mp-3, radioodbiorniki, słuchawki i gry komputerowe. Najważniejszą jednak nagrodą, będzie udział w zajęciach warsztatowo-studyjnych jesienią tego roku, a następnie wydanie płyty laureatów Pro Arte 2009 na wiosnę 2010 roku.

Wszystkim się podobało

Jedna z najmłodszych laureatek, Agata Miłoś powiedziała, że śpiewanie jest dla niej rzeczą najważniejszą. Poza tym gra na skrzypcach oraz na flecie prostym. - Na konkursie śpiewałam “Banalny blues".

Dla Aurelii Stodolskiej z Jasienia idolką jest pochodząca z ich miasteczka Ewelina Flinta, którą rzadko widuje. Ostatnio śpiewała na Pasterce. - Chciałabym pójść w jej ślady - głośno marzy dziewczyna.

Opiekunka licznej grupy gorzowskiej, Dorota Meyer z SP 9 powiedziała nam: - Impreza jak zawsze świetnie przygotowana, dobrze nagłośniona (zasługa Norberta Fleischera, muzyka z NDK), z profesjonalną organizacją, od kilku lat sprawdzona. Panuje na niej ciepła i przyjazna atmosfera.

Wiktor Sędziński, główny organizator z RCAK w Zielonej Górze stwierdził, ze poziom na tej imprezie był bardzo wysoki. - Wszyscy w jury byliśmy zgodni co do tego. Ponadto repertuar dobrany był bardzo trafnie, nie było tekstowych nieporozumień, treść piosenek była adekwatna do wieku. Podkreśliłbym też bardzo wdzięczne wykonanie piosenek.

Całość z właściwą sobie swadą, prowadził Stanisław Kowalski, instruktor muzyki z NDK.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska