Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Foliarex zbudował sobie markę

Beata Bielecka [email protected]
Folie produkowane w Słubicach trafiają zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Nad ich transportem czuwa m.in. kierownik magazynu Władysław Taraszkiewicz (fot. Beata Bielecka)
Folie produkowane w Słubicach trafiają zarówno do klientów indywidualnych jak i do firm. Nad ich transportem czuwa m.in. kierownik magazynu Władysław Taraszkiewicz (fot. Beata Bielecka)
Wielkopolska firma zbudowała swoją pozycję na produkcji folii budowlanych. I ciągle ją utrwala. Ma w tym udział decyzja o zainwestowaniu na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jest o tym przekonany dyrektor handlowy Piotr Lipczyński, który pracuje w Słubicach, w jednej z trzech fabryk Foliarexu (dwie pozostałe są: w Stęszewie koło Poznania - tam blisko 20 lat temu powstała firma oraz w Częstochowie).

W 2002 roku Foliarex podjął decyzję, że ulokuje swoją nową fabrykę właśnie w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bo kuszące okazały się ulgi podatkowe. - Dzięki temu ciągle możemy się rozwijać - mówi P. Lipczyński. Opowiada, że działalność w Słubicach Foliarex rozpoczął od zatrudnienia 30 osób. Dziś pracuje tu ponad sto. Dzięki temu sukcesywnie powstają nowe linie technologiczne. Dwie przeniesiono nad Odrę ze Stęszewa. Powstał tu nowoczesny park maszynowy, lada chwila uruchomiona zostanie nowa linia, w konsekwencji czego zatrudnienie w zakładzie zwiększy się o ok. 10 proc.

W tym roku zostanie też oddana do użytku nowa hala o powierzchni ponad 3, 5 tys. mkw, głównie z myślą o rozwoju eksportu. - W tej chwili wynosi on 20 proc., a chcemy, żeby był na poziomie 40 procent - mówi dyrektor. - W tym kierunku chcemy iść dalej - dodaje. Mówi, że rynek europejski jest jednak trudny do zdobycia, ze względu na ogromną konkurencję. Ale na nim firmie bardzo zależy, bo produkuje specjalistyczne, wysokogatunkowe folie budowlane, na które w Polsce też klienta nie jest tak łatwo znaleźć. - Są to folie, którymi wykłada się na przykład oczka wodne, używa się ich do tuneli ogrodniczych, do pokryć dachowych jako folie wstępnego krycia, czy jako izolacje pod wysypiska śmieci - opowiada P. Lipczyński.

Do produkcji folii wykorzystuje się tworzywa sztuczne z polietylenu i polipropylenu. Folie z tych materiałów stanowią doskonałą izolację. Firma sprzedaje je na rynku polskim, ale też w całej Europie.

I odnosi spore sukcesy, co kilkukrotnie znalazło odbicie w przyznaniu jej prestiżowych nagród. Dwukrotnie, najpierw w 2006 roku, a potem w 2007 roku Foliarex znalazł się w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm, co zaowocowało tytułami Gazela Biznesu. Konkursowi patronuje Gazeta Prawna. Firma dostała też wyróżnienie w województwie lubuskim w rankingu „ Wehikuły czasu” za stosowanie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych.

 

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska