Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galerii Sztuki R działa w gorzowskim szpitalu. To jedyna taka galeria w kraju w placówce medycznej! Swoje obrazy prezentuje tu Izabela Sak

OPRAC.:
Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
W Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie swoje prace prezentuje zielonogórzanka Izabela Sak.
W Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie swoje prace prezentuje zielonogórzanka Izabela Sak. Materiały Galerii Sztuki R
Od środy, 17 czerwca 2020 r., w Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie swoje prace prezentuje zielonogórzanka Izabela Sak.

- W Centrum Onkologii Zakładu Radioterapii w Gliwicach dla pacjentów ustawiono akwarium z rybkami, w Warszawie są żółwie, ja pomyślałam, że doskonałym pomysłem będzie umożliwienie pacjentom oczekującym na badania i zabiegi obcowanie ze sztuką. To nas wyróżnia. W kraju nie ma innej placówki medycznej, na terenie której działałaby galeria sztuki, choć już słyszymy, że obrazy zamierza też prezentować Oddział Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze - mówi dr n. med. Edyta Wolny-Rokicka, kierownik Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Dr n. med. Edyta Wolny-Rokicka: Jesteśmy dumni, że byliśmy inspiracją dla innych, a także przykładem na to, że dwa konkurujące ze sobą miasta województwa lubuskiego - Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra mogą ze sobą pięknie współpracować

- Jesteśmy dumni, że byliśmy inspiracją dla innych, a także przykładem na to, że dwa konkurujące ze sobą miasta województwa lubuskiego - Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra mogą ze sobą pięknie współpracować – dodaje dr n. med. Edyta Wolny-Rokicka.

Od środy, 17 czerwca 2020 r., w Galerii Sztuki R w Ośrodku Radioterapii w Gorzowie swoje prace prezentuje zielonogórzanka Izabela Sak. Wystawa „Dotknięcia barw” to zbiór prac artystki, które nie mają jednego charakteru, były inspirowane różnymi motywami i sytuacjami. Łączy je jedno - dotknięcia pędzla z milionem barw - stąd tytuł wystawy.

„Malarstwo jest dla mnie niekończącą się podróżą w nieznane z nieograniczonymi możliwościami wyrażaniem myśli, emocji i wizji na pozornie ograniczonej przestrzeni płótna…” - tak pisze o sobie artystka.

Cudowny prezent: indeks Wydziału Artystycznego UZ!

- Na 50. urodziny dostałam cudowny prezent - informację, że zdałam egzamin na studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego - mówi pani Iza. - Po liceum plastycznym miałam ponad 20 lat przerwy w tworzeniu. Zajęłam się pracą, domem i nie miałam czasu na nic innego – dodaje.

Izabela Sak zakochała się w technice akrylowej

Dopiero w 2010 roku Izabela Sak pomyślała, że szkoda jej pasji. Wróciła do techniki olejnej, a później techniki akwarelowej - najtrudniejszej ze wszystkich technik malarskich. Później spróbowała techniki akrylowej, w której się zakochała i w niej najbardziej lubi tworzyć. Jak mówi artystka obrazy pozwalają widzowi wejść w inny świat. Ma nadzieję, że dzięki nim pacjent będzie się czuł dobrze i wśród obrazów choć na chwilę oderwie się od swojej choroby i problemów dnia codziennego.

Izabela Sak: Sztuka zmienia myśli, pomaga i leczy duszę. Chcę dawać pacjentom radość, to swojego rodzaju misja

- Sztuka zmienia myśli, pomaga i leczy duszę. Chcę dawać pacjentom radość, to swojego rodzaju misja - z pełnym przekonaniem mówi malarka.

Izabela Sak aktualnie jest w trakcie przygotowań do obrony pracy magisterskiej, zaplanowanej na wrzesień 2020 roku. Odbyła też półroczne studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Caldas da Rainha w Portugalii. Uczestniczyła w wielu plenerach w kraju i na świecie, prowadzi warsztaty malarskie dla dzieci i dorosłych, ma własną pracownię z galerią prac w Zielonej Górze. Obrazy Izabeli Sak zdobią ściany prywatnych zbiorów na całym świecie, jest artystką formatu międzynarodowego, która mimo ogromu zajęć nie miała wątpliwości, że dla Galerii Sztuki R gorzowskiego szpitala warto poświęcić czas i przygotować wystawę.

Wystawa prac lubuskich artystów na Salonie Jesiennym 2019 w Galeria BWA Zielona Góra

Wystawa „Dotknięcia barw” będzie prezentowana w Galerii Sztuki R w gorzowskim Ośrodku Radioterapii do 17 lipca 2020. Istnieje możliwość rezerwacji i zakupu obrazów. (Szczegóły: Izabela Sak - tel. 698 400 186 www.sztuka.unikatel.com.pl).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Danuta Stenka jest za stara do roli?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska