Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Galeriach BWA i Pro Arte, Muzeum Ziemi Lubuskiej najnowsze prace Alicji Lewickiej-Szczegóły, Józefa Burlewicza i Arkadiusza Ruchomskiego

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
W Galerii Pro Arte od 18 czerwca 2020 r. prezentowane są najnowsze prace Józefa Burlewicza
W Galerii Pro Arte od 18 czerwca 2020 r. prezentowane są najnowsze prace Józefa Burlewicza Zdzisław Haczek/Gazeta Lubuska
Galerie i muzea chcą nadrobić czas przestoju z powodu epidemii koronawirusa. Zapraszają na bezpieczne wernisaże i udostępnienia wystaw.

Najnowsze prace Józefa Burlewicza w Galerii Pro Arte

Galeria Pro Arte przy Starym Rynku w Zielonej Górze od 18 czerwca 2020 r. zaprasza na wystawę „WYTRWAĆ Józef Burlewicz - malarstwo olejne i pastel”.
Na wystawie prezentowane są owoce pracy twórczej - jednego z najpopularniejszych zielonogórskich malarzy! - Józefa Burlewicza z ostatnich trzech lat.

Dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej Leszek Kania o twórczości Józefa Burlewicza przy okazji jubileuszowej wystawy malarza w MZL w 2018 roku

Jak piszą organizatorzy wydarzenia z Galerii Pro Arte, zgromadzone obrazy olejne i pastele ujawniają charakterystyczne dla artysty spectrum ekspresji kolorystycznej: od dramatyzmu ciemnych tonów zmierzchu po jasną poetykę codzienności. Pojawiają się w nich scenerie afirmujące zarówno walory otaczającego świata, jak i opowiadające o trudnych relacjach człowieka z nieuchronnym porządkiem wszechrzeczy.

Wystawa prac Józefa Burlewicza – „Wytrwać” (w ramach Projektu „Artyści w przestrzeni miasta”) prezentowana będzie w Galerii Pro Arte do 2 lipca 2020 r.

W Galerii BWA Zielona Góra: Alicja Lewicka-Szczegóła z wystawą „Martwa natura”

W piątek, 19 czerwca 2020 r. o godz. 19.00 w Galerii BWA Zielona Góra zostanie otwarta wystawa „Martwa natura” Alicji Lewickiej-Szczegóły.

O wystawie „Martwa natura” czytamy:
Wystawa „Martwa natura” jest kontynuacją realizacji z ostatnich lat (np.: „Sukulenty”, „Epifity”, „Pnącza”). Próbuję w nich analizować znaczenia relacji międzyludzkich, kojarząc je i utożsamiając ze światem form roślinnych. Opowiadam o nich, przyjmując jako sposób i język narracji naturalne mechanizmy występujące w przyrodzie, a także procesy i sytuacje kontroli nad nią. Tytuł wystawy można też traktować jako współwystępowanie cech życia, działania, spontaniczności i zmiany oraz stanów im przeciwstawnych, bliskich stagnacji, wyłączenia czy zależności.

O autorce wystawy „Martwa natura” w Galerii BWA Zielona Góra
Alicja Lewicka-Szczegóła - urodzona w 1967 roku w Lesznie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP) 1987-1992. Doktorat w zakresie rzeźby uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (promotor prof. Jan Berdyszak), stopień doktora habilitowanego – na Wydziale Multimediów i Komunikacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1992 roku związana jest z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi Pracownię Rysunku i Intermediów w Instytucie Sztuk Wizualnych. W latach 2011-2014 była dyrektorem ISW. Obecnie, od 2016 jest prodziekanem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórczość w zakresie instalacji, multimediów, obiektu. Mieszka w Zielonej Górze.
Wystawa „Martwa natura” Alicji Lewickiej-Szczegóły będzie czynna w Galerii BWA Zielona Góra do 12 lipca 2020 r.

W Muzeum Ziemi Lubuskiej – wystawa „Pomiędzy” Arkadiusza Ruchomskiego

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze z radością donosi, że w instytucji 19 czerwca 2020 r. została udostępniona dla zwiedzających kolejna wystawa czasowa (planowany dwa miesiące temu wernisaż uniemożliwiła epidemia koronawirusa). Spotkanie Arkadiuszem Ruchomskim – autorem prac na wystawie „Pomiędzy” – planowane jest we wrześniu.

Arkadiusz Ruchomski studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego

Warszawski artysta Arkadiusz Ruchomski swego czasu był związany z Zieloną Górą. Tu bowiem w latach 2001-2007 studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego i tu bronił dyplom z malarstwa w pracowni Stanisława Kortyki. Tu także prezentował po raz pierwszy swoje prace w ramach zbiorowej wystawy młodych zielonogórskich twórców - „Marian Szpakowski – Kontynuacja”.

Arkadiusz Ruchomski urodził się w 1978 roku w Janowcu Wielkopolskim. W latach 2001 -2007 studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale malarstwa. Dyplom obronił w pracowni malarstwa prof.zw. Stanisława Kortyki. Od 2008 jest asystentem na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Huberta Borysa. W 2005 roku zdobył Grand Prix w konkursie „Obraz Roku 2004”. Uczestniczył także w Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego w BWA w Rzeszowie, Triennale Malarstwa w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie w 2007 roku, oraz w Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny w Gdyni w 2011 roku. W 2013 roku zdobył III miejsce w Międzynarodowym konkursie, „Pejzaż Współczesny” w Częstochowie. W latach 2005-2015 brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Wystawa „Pomiędzy” (czynna w MZL do 30 września 2020 r.) jest kolejną prezentacją w ramach muzealnej Galerii Nowy Wiek (kuratorem jest Leszek Kania), która w 2021 roku obchodzić będzie 20. rocznicę swojej działalności.

Muzeum Ziemi Lubuskiej - wystawa "Kobieta w malarstwie polskim XX wieku" - wernisaż

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska