MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Giganci Kultury 2023: Muzeum Józefa Piłsudskiego, Panteon Górnośląski oraz Muzeum Archeologiczne z nominacjami w kategorii Inwestycja

Giganci Kultury 2023
Polska Press
W trosce o polskie dziedzictwo kulturowe oraz potrzebę promocji sztuki, POLSKA PRESS GRUPA z dumą ogłasza inaugurację nowego, prestiżowego projektu - Giganci Kultury 2023. Ta znacząca inicjatywa ma na celu uhonorowanie instytucji, marek i osobistości, które nie tylko wspierają polską kulturę, ale też aktywnie angażują się w działania promujące sztukę oraz pielęgnują dziedzictwo narodowe.

Inwestycja

W tej kategorii nominowane zostały trzy wybitne projekty. Pierwszym z nich jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, powstałe w stulecie Bitwy Warszawskiej. Znajduje się ono na działce sąsiadującej z domem marszałka, dworkiem Milusin, stanowiąc serce całego kompleksu muzealnego poświęconego postaci Marszałka. Muzeum nie tylko przybliża życiorys Józefa Piłsudskiego, ale aktywnie propaguje pamięć o jego dokonaniach i dziedzictwie, stając się miejscem, w którym historia i tradycja inspirują do dyskusji na tematy ważne i aktualne dla Polaków.

Kolejny nominowany to Panteon Górnośląski w Katowicach - prawdziwa otwarta encyklopedia Górnego Śląska. Stanowi niezwykłą opowieść o ostatnich stu latach regionu. Powstała dzięki wysiłkom powstańców śląskich, ofiar totalitaryzmów, przedstawicieli Kościoła, nauki, kultury i sportu. W Panteonie prezentowane są sylwetki osób upamiętnionych poprzez interaktywne stanowiska multimedialne, zawierające szczegółowe biogramy, filmy i materiały fotograficzne.

Trzecią nominacją w kategorii „Inwestycja” jest Muzeum Archeologiczne w Wiślicy, oddział Muzeum Narodowego w Kielcach. To jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce, którego fascynująca wystawa stanowi nowoczesną opowieść o powstawaniu polskiego państwa i polskiego chrześcijaństwa. Dzięki zastosowaniu cyfrowych rekonstrukcji 3D, laserowych hologramów, mappingu oraz ruchomych lunet z aplikacją wirtualnej rzeczywistości, zapewnia zwiedzającym niezapomniane i interaktywne doświadczenia.

Już 21 czerwca ta jedyna w swoim rodzaju ceremonia uhonoruje tych, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu polskiej sceny kulturalnej. Zapraszamy do dołączenia w świętowaniu naszych Gigantów Kultury 2023.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Giganci Kultury 2023: Muzeum Józefa Piłsudskiego, Panteon Górnośląski oraz Muzeum Archeologiczne z nominacjami w kategorii Inwestycja - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska