MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gimnastyka w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Redakcja
W piątek pracownicy urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze przez 15 minut gimnastykowali się na korytarzach gmachu, w którym pracują.Wszystko to za sprawą marszałek Elżbiety Anny Polak, która wydała dekret ustanawiający na rzecz pracowników urzędu… dodatkową, obowiązkową, piętnastominutową przerwę od pracy 7 kwietnia 2017 roku. Po co? – Dla zdrowia! - W Światowym Dniu Zdrowia chcemy pokazać, że warto oderwać się od komputera, zmienić pozycję na właściwą. I zadbać o swoje samopoczucie - powiedziała marszałek.Ćwiczenia przeprowadzili urzędowi koordynatorzy, którzy wcześniej przeszli odprawę i szkolenie u Zbigniewa Guzka, kierownika Zakładu Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze.W piątek, 7 kwietnia obyła się też konferencja na temat ,,Nowoczesne technologie dla zdrowia. Zaprezentowała się na niej m.in. firma LfC, która chwaliła się swoim ostatnim innowacyjnym implantem tzw. ,,lubuskimi żebrami rekina’’, które pomagają w leczeniu schorzeń kręgosłupa. - Pacjenci ze schorzeniami kręgosłupa i bólami związanymi z narządami ruchu na liście liczby cierpiących są na drugim miejscu - powiedział Lechosław Ciupik, szef LfC.Inną z firm, która zaprezentowała się na konferencji była spółka Hertz, która pokazała system Hedera służący do monitorowania zdolności bojowej żołnierzy. Częścią tego systemu jest koszulka, która sprawdza parametry krytyczne zdrowia żołnierza – zaprojektowana została na potrzeby sił zbrojnych. Dzięki nowoczesnym środkom łączności umożliwia wizualizowanie w stanie rzeczywistym informacji o stanie zdrowia żołnierza (monitoruje m.in. tętno, częstość oddechów, temperaturę ciała, pozycję ciała i aktywność ruchową). Hertz zaprezentował także działanie „domowego opiekuna medycznego” i elektroniczne ambulatorium.Jednym z najważniejszych elementów konferencji było też przedstawienie możliwości, jakie daje Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 w zakresie wdrażania innowacji w medycynie. Jej uczestnicy poznali warunki, jakie muszą spełniać przedsiębiorcy, którzy chcą się ubiegać o dofinansowanie do swoich projektów. Zaprezentowano także przykłady dotacji, które już zostały przyznane na badania i rozwój nowoczesnych rozwiązań medycznych.
W piątek pracownicy urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze przez 15 minut gimnastykowali się na korytarzach gmachu, w którym pracują.Wszystko to za sprawą marszałek Elżbiety Anny Polak, która wydała dekret ustanawiający na rzecz pracowników urzędu… dodatkową, obowiązkową, piętnastominutową przerwę od pracy 7 kwietnia 2017 roku. Po co? – Dla zdrowia! - W Światowym Dniu Zdrowia chcemy pokazać, że warto oderwać się od komputera, zmienić pozycję na właściwą. I zadbać o swoje samopoczucie - powiedziała marszałek.Ćwiczenia przeprowadzili urzędowi koordynatorzy, którzy wcześniej przeszli odprawę i szkolenie u Zbigniewa Guzka, kierownika Zakładu Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze.W piątek, 7 kwietnia obyła się też konferencja na temat ,,Nowoczesne technologie dla zdrowia. Zaprezentowała się na niej m.in. firma LfC, która chwaliła się swoim ostatnim innowacyjnym implantem tzw. ,,lubuskimi żebrami rekina’’, które pomagają w leczeniu schorzeń kręgosłupa. - Pacjenci ze schorzeniami kręgosłupa i bólami związanymi z narządami ruchu na liście liczby cierpiących są na drugim miejscu - powiedział Lechosław Ciupik, szef LfC.Inną z firm, która zaprezentowała się na konferencji była spółka Hertz, która pokazała system Hedera służący do monitorowania zdolności bojowej żołnierzy. Częścią tego systemu jest koszulka, która sprawdza parametry krytyczne zdrowia żołnierza – zaprojektowana została na potrzeby sił zbrojnych. Dzięki nowoczesnym środkom łączności umożliwia wizualizowanie w stanie rzeczywistym informacji o stanie zdrowia żołnierza (monitoruje m.in. tętno, częstość oddechów, temperaturę ciała, pozycję ciała i aktywność ruchową). Hertz zaprezentował także działanie „domowego opiekuna medycznego” i elektroniczne ambulatorium.Jednym z najważniejszych elementów konferencji było też przedstawienie możliwości, jakie daje Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 w zakresie wdrażania innowacji w medycynie. Jej uczestnicy poznali warunki, jakie muszą spełniać przedsiębiorcy, którzy chcą się ubiegać o dofinansowanie do swoich projektów. Zaprezentowano także przykłady dotacji, które już zostały przyznane na badania i rozwój nowoczesnych rozwiązań medycznych. Mariusz Kapała / GL
W piątek pracownicy urzędu marszałkowskiego w Zielonej Górze przez 15 minut gimnastykowali się na korytarzach gmachu, w którym pracują. Wszystko to za sprawą marszałek Elżbiety Anny Polak, która wydała dekret ustanawiający na rzecz pracowników urzędu… dodatkową, obowiązkową, piętnastominutową przerwę od pracy 7 kwietnia 2017 roku. Po co? – Dla zdrowia! - W Światowym Dniu Zdrowia chcemy pokazać, że warto oderwać się od komputera, zmienić pozycję na właściwą. I zadbać o swoje samopoczucie - powiedziała marszałek. Ćwiczenia przeprowadzili urzędowi koordynatorzy, którzy wcześniej przeszli odprawę i szkolenie u Zbigniewa Guzka, kierownika Zakładu Rehabilitacji w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze. W piątek, 7 kwietnia obyła się też konferencja na temat ,,Nowoczesne technologie dla zdrowia. Zaprezentowała się na niej m.in. firma LfC, która chwaliła się swoim ostatnim innowacyjnym implantem tzw. ,,lubuskimi żebrami rekina’’, które pomagają w leczeniu schorzeń kręgosłupa. - Pacjenci ze schorzeniami kręgosłupa i bólami związanymi z narządami ruchu na liście liczby cierpiących są na drugim miejscu - powiedział Lechosław Ciupik, szef LfC. Inną z firm, która zaprezentowała się na konferencji była spółka Hertz, która pokazała system Hedera służący do monitorowania zdolności bojowej żołnierzy. Częścią tego systemu jest koszulka, która sprawdza parametry krytyczne zdrowia żołnierza – zaprojektowana została na potrzeby sił zbrojnych. Dzięki nowoczesnym środkom łączności umożliwia wizualizowanie w stanie rzeczywistym informacji o stanie zdrowia żołnierza (monitoruje m.in. tętno, częstość oddechów, temperaturę ciała, pozycję ciała i aktywność ruchową). Hertz zaprezentował także działanie „domowego opiekuna medycznego” i elektroniczne ambulatorium. Jednym z najważniejszych elementów konferencji było też przedstawienie możliwości, jakie daje Regionalny Program Operacyjny – Lubuskie 2020 w zakresie wdrażania innowacji w medycynie. Jej uczestnicy poznali warunki, jakie muszą spełniać przedsiębiorcy, którzy chcą się ubiegać o dofinansowanie do swoich projektów. Zaprezentowano także przykłady dotacji, które już zostały przyznane na badania i rozwój nowoczesnych rozwiązań medycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska