Ginekolog Jerzy Gawroński skazany za aborcję

  • Gazeta Lubuska

Jarosław Miłkowski

W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie Wlkp. zapadł wyrok w sprawie znanego gorzowskiego ginekologa Jerzego Gawrońskiego, oskarżonego o dokonanie dwóch aborcji oraz próbę wykonania trzeciej.
Sąd wyraził zgodę na publikację wizerunku oraz nazwiska ginekologa
 fot. Jarosław Miłkowski

Sąd skazał lekarza na karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz karę grzywny 3 tys. zł. Sędzia Marek Wieczór nie przychylił się do wniosku oskarżenia, by lekarza pozbawić prawa wykonywania zawodu.

Skazane zostały też dwie siedzące na ławie oskarżonych kobiety. Wobec Alicji E., położnej pracującej w gabinecie Jerzego Gawrońskiego, orzeczono karę siedmiu miesięcy pozbawiania wolności w zawieszeniu na dwa lata i tysiąc zł grzywny, a wobec Ewy D., matki jednej z pokrzywdzonych, która zaprowadziła córkę do gabinetu ginekologa, karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę w wysokości 400 zł.

Wyrok nie jest prawomocny.

Słodkie okazje z wysokimi rabatami

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.05.2012, 23:28

Nie jednej kobiecie pomogl- nie jedna z nich niedalaby rady z wychowywaniem lepiej tak anizeli dzieci poniewierane albo porzucane po katach ,ulicach,smietnikach mialy byc a po drugie niejedna miala przykre przezycia ale malo kto to rozumie.WYZSZY WYROK BYLBY NIE SPRAWIEDLIWY ON POMAGAL -NIE ZMUSZAL DO NICZEGO

04.01.2012, 21:53

chory ten kraj oj chory.Wielkie obronczynie plodow sie znalazly.To moze wychowajcie te dzieci dajcie im jesc kupujcie ubranka wyksztalccie.Przecierz w polsce wszystko jest takie tanie a socjal tak pomaga ze nawet nie trzeba pracowac bo tyle daja na dzieci.Kazda kobieta powinna sama decydowac o tym co zrobi.To jej prywatna sprawa i jej sumienie.Skoro tak dobrze jest w polsce to dlaczego przyrost naturalny maleje.Za antykoncepcje tez trzeba placic.Dlaczego panstwo nie sponsoruje antykoncepcji,spiral czy kondomow.Do koryta to piersi i najlepiej decydowac za kogos.Ale jesli pozniej wychowac to nie ma komu pomoc.Prawda jest taka bylo jest i bedzie podziemie aborcyjne.Skoro jest demokracja to pozwolmy decydowac ludziom o ich prywatnych sprawach a nie narzucac swoje racje i pozniej lapska od pomocy umywac.Popieram Gawronskiego bo.....a to juz was nie musi interesowac.Pozatym aby pozbyc sie niechcianej ciazy wystarczy.....tego tez nie napisze dodam tylko ze koszt w polsce to 20 zl odpowiednia recepta i nazwa leku ktory jest bezproblemowo dostepny w polsce oraz dawkowanie zalatwia sprawe bez uszczerbku na zdrowiu kobiety.Poprostu poronienie.Ta metoda jest skuteczna ale zaden ginekolog jej nie poleci ani o niej nie powie bo chodzi o kase za zabiegi aborcyjne.I otwarcie napisze znam to z autopsji a teraz mozecie mnie wyzywac od najgorszych.Ale to nie ja mam problem co do gara wlozyc i skad wziasc pieniadze na zycie dla moich dzieci.A wypadki chodza po ludziach i obyscie wy zagorzale obronczynie plodu nie musialy tego nigdy doswiadczyc.Dziekuje za uwage

01.08.2011, 12:26

Bardzo dobrze ze sad docenil to co robil pan doktor i dal tylko taki niski wyrtok , przeciez On tylko przez cale zycie pomagal kobietom ktore "wpadly". A wszyscy ginekolodzy to robia tylko u nich to duzo kosztuje.

30.07.2011, 01:25

szkoda ze niema wiecej takich

30.07.2011, 01:07

szkoda ze niema wiecej takich

28.07.2011, 19:35

Czemu tak niski wyrok???

17.04.2011, 17:54

Chciały to usunęly lekarz im tylko pomogl.To ich sprawa a nie jego jakby nei chcaily to by do niego nie poszly.

06.04.2011, 21:15

banda zwyrodnialcow!!!!!!!!! czy juz tak macie wypaczone sumienie ze potraficie ZABIC bezbronne dziecko?!?!? I jeszcze nazywacie to prawem wyboru?!?!? Obled, potrafilibyscie patrzac w oczy wlasnego dziecka wyrwac mu raczke i skrecic kark?!?!?!? Tysiace malzenstw czeka w kolejkach zeby adoptowac takie malenstwo! jesli sie nie opamietacie to niech juz ten swiat sie konczy bo dlaczego najbardziej cierpia ci ktorzy nie maja sily i glosu zeby sie bronic - nienarodzone dzieci....((((( p.s. zapewne ten wpis szybko zniknie z forum bo przeciez jest bardzo niewygodny i jakze niepoprawny politycznie....Masz rację Piotr, lekarz, który zabija bezbronne dzieci nie może nazywać się lekarzem i do tego "porządnym" jak nazywają go niektóre obrończynie. Ciekawe jakimi matkami będą kiedyś kobiety, które nie zastanawiając się dają d..y każdemu kto się nawinie a potem pozbywają "problemu"? Są tzw. okna życia, gdzie można oddać dziecko, którego się nie chce. Można oddać dziecko w szpitalu, ale dla tych kobiet to wstyd, lepiej dziecko zabić Dziwna mentalność...

24.03.2011, 14:51

POSŁUCHAJ TEGO KLIKNIJ TUTAJ

24.03.2011, 11:39

SUKCES POLAKA TO KLĘSKA DRUGIEGO .... POLAKA

made in poland

23.03.2011, 17:29

Dlaczego dajecie się tak otumaniać współczesnemu światu? Dlaczego daliście sobie wmówić ,że z niechcianym dzieckiem to są dwa wyjścia, i nie wiadomo które gorsze? Bo jednej kwestii na tym forum nie zauważacie: jeżeli już "nie masz ochoty" wychowywać tego dziecka możesz je urodzić, i nawet na nie nie patrzeć. Oddać je do adopcji, a nie zabijać. Myśląc już w ten, egoistyczny jak by nie było, sposób, to jest po prostu wygodniejsze niż wyrzuty sumienia (jeśli się ma...) przez całe życie. Wybór nie ogranicza się tylko do "męczyć się z dzieckiem całe życie" albo "zabić". Sami pomyślcie...

23.02.2011, 12:55

POSŁUCHAJ TEGO KLIKNIJ TUTAJ

23.02.2011, 10:41

primo. 1: poruszasz tu bardzo negatywne drastyczne przypadki, jednak mijasz się z prawdą gdyż aborcje z powodu chorób genetycznych czy gwałtu to rzadkie przypadki, gwałt i choroby genetyczne to jest rzadki przypadek który w tym przypadku jest trudny do oceny czarne/białe ALE większość kobiet ( sama znam wiele) usuwa bo tak im najwygodniej, bo ma karierę przed sobą, presję rodziców, więc ten argument to za mało co dajesz w swojej wypowiedzisecundo: W praktyce dzieci z gwałtu rodzą się bardzo rzadko gdyż pod wpływem stresu gwałtu organizm ma problemy z zapłodnieniem.tercio 3: Wiele kobiet w ostatniej chwili rezygnuje z aborcji i jakoś ma zdrowe, szczesliwe dzieci, nie rozumiem zatem dlaczego tak skupiasz się na nędzy, biedzie, domach dziecka i na gwałcie etc.4: patrz 1,2,3Nie oglądasz telewizji, tych wszystkich fundacji, odnosi się wrażenie, że w Polsce nie ma zdrowych dzieci i dlatego moim zdaniem, badania prenatalne powinny być obowiązkowe i jeśli badanie wykazałoby wady płodu ale jednak podjętoby decyzję o urodzeniu kalekiego dziecka to rodzice powinni podpisać oświadczenie, że będą je leczyć i rechabilitować we włsnym zakresie, a na domy dziecka w przypadku dzieci porzuconych powinni płacić ich rodzice,a nie jak obecnie za urodzenie płaci się becikowe co w większości tworzy patologię i zapełnia domy dziecka, również na koszt państwa.

22.02.2011, 19:43

Nie wszyscy chcą dostąpić ,,szczęścia" babrania się w pieluchach.Jak wyliczono dziecko wychowywane do 18 lat kosztuje około 250 tys.zł.Ktoś może woli kupić mercedesa, łatwiejszy i przyjemniejszy w utrzymaniu!argument bez komentarza!

22.02.2011, 19:42

co wyscie sie tak tej aborcji uczepili?! postawcie sie w sytuacji osoby ktora zostala zgwalcona albo wykryto wady genetyczne....takie dziecko nie ma w tym kraju przyszlosci. nie ma pieniedzy z nikad a sory ale utrzymanie chorego dziecka to nie sa groszowe sprawy. wiem bo moja sasiadka urodzila chore dziecko. leki nie kosztuja 300zł ale 25 tysiecy nie wliczaja rehabilitacji operacji....nigdy w zyciu nie chcialabym miec w sobie dziecka z gwaltu, albo bym je usunela u jakiegos lekarza albo skonczylabym swoje zycie. nie wiecie co czuje taka zgwalcona dziewczyna a szkoda bo wtedy wiekszosc z was zmienilaby zdanie. tak samo chore dziecko...w naszym kraju juz nawet dom dziecka ledwo co zapewnia dobrobyt... a nfs to nie skarbonka, to wszystko z naszych pieniedzy. w tym kraju jest nedza! nie dziwie sie ze dziewczyny usuwaja ciaze skoro nie moga zapewnic im przyszlosci i nie maja gwarancji ze ktos inny ja zapewni. malo sie slyszy ze zaadoptowali a potem sie znecali nad dzieckiem? albo je spowrtotem oddali i dziecko jest oddawane z rodziny do rodziny jak zabawka... chyba lepiej zaoszczedzic mu tych wszystkich przezyc? jak widac nikt z was nie doswiadczyl milosci od rodzicow...takiej chwilowej milosci...a wlasciwie tylko zauroczenia...primo. 1: poruszasz tu bardzo negatywne drastyczne przypadki, jednak mijasz się z prawdą gdyż aborcje z powodu chorób genetycznych czy gwałtu to rzadkie przypadki, gwałt i choroby genetyczne to jest rzadki przypadek który w tym przypadku jest trudny do oceny czarne/białe ALE większość kobiet ( sama znam wiele) usuwa bo tak im najwygodniej, bo ma karierę przed sobą, presję rodziców, więc ten argument to za mało co dajesz w swojej wypowiedzisecundo: W praktyce dzieci z gwałtu rodzą się bardzo rzadko gdyż pod wpływem stresu gwałtu organizm ma problemy z zapłodnieniem.tercio 3: Wiele kobiet w ostatniej chwili rezygnuje z aborcji i jakoś ma zdrowe, szczesliwe dzieci, nie rozumiem zatem dlaczego tak skupiasz się na nędzy, biedzie, domach dziecka i na gwałcie etc.4: patrz 1,2,3

22.02.2011, 18:11

co wyscie sie tak tej aborcji uczepili?! postawcie sie w sytuacji osoby ktora zostala zgwalcona albo wykryto wady genetyczne....takie dziecko nie ma w tym kraju przyszlosci. nie ma pieniedzy z nikad a sory ale utrzymanie chorego dziecka to nie sa groszowe sprawy. wiem bo moja sasiadka urodzila chore dziecko. leki nie kosztuja 300zł ale 25 tysiecy nie wliczaja rehabilitacji operacji....

nigdy w zyciu nie chcialabym miec w sobie dziecka z gwaltu, albo bym je usunela u jakiegos lekarza albo skonczylabym swoje zycie. nie wiecie co czuje taka zgwalcona dziewczyna a szkoda bo wtedy wiekszosc z was zmienilaby zdanie. tak samo chore dziecko...w naszym kraju juz nawet dom dziecka ledwo co zapewnia dobrobyt... a nfs to nie skarbonka, to wszystko z naszych pieniedzy. w tym kraju jest nedza! nie dziwie sie ze dziewczyny usuwaja ciaze skoro nie moga zapewnic im przyszlosci i nie maja gwarancji ze ktos inny ja zapewni. malo sie slyszy ze zaadoptowali a potem sie znecali nad dzieckiem? albo je spowrtotem oddali i dziecko jest oddawane z rodziny do rodziny jak zabawka... chyba lepiej zaoszczedzic mu tych wszystkich przezyc? jak widac nikt z was nie doswiadczyl milosci od rodzicow...takiej chwilowej milosci...a wlasciwie tylko zauroczenia...

22.02.2011, 13:06

Zyczę tobie i tym wszystkim fankom aborcji które się tutaj wypowiadają,żeby nigdy nie zaznały tego szczęścia jakim jest bycie mamą.Nie wszyscy chcą dostąpić ,,szczęścia" babrania się w pieluchach.Jak wyliczono dziecko wychowywane do 18 lat kosztuje około 250 tys.zł.Ktoś może woli kupić mercedesa, łatwiejszy i przyjemniejszy w utrzymaniu!

22.02.2011, 12:06

POSŁUCHAJ TEGO KLIKNIJ TUTAJ

22.02.2011, 00:10

banda zwyrodnialcow!!!!!!!!! czy juz tak macie wypaczone sumienie ze potraficie ZABIC bezbronne dziecko?!?!? I jeszcze nazywacie to prawem wyboru?!?!? Obled, potrafilibyscie patrzac w oczy wlasnego dziecka wyrwac mu raczke i skrecic kark?!?!?!? Tysiace malzenstw czeka w kolejkach zeby adoptowac takie malenstwo! jesli sie nie opamietacie to niech juz ten swiat sie konczy bo dlaczego najbardziej cierpia ci ktorzy nie maja sily i glosu zeby sie bronic - nienarodzone dzieci....((((( p.s. zapewne ten wpis szybko zniknie z forum bo przeciez jest bardzo niewygodny i jakze niepoprawny politycznie....

31.01.2011, 18:42

brawocała to pisanina tego 111 to ŻENADA !!!

31.01.2011, 17:00

pomagał zabijac. Bo same nie miały odwagi.brawo

31.01.2011, 17:00

Przez gorzowskich lekarzy ginekologow nie byl lubiany bo za malo bral od pacjentek i zabieral im chleb, a ON tylko pomagal biednym ludziom (a nie zdzieral z nich pieniadze)jasne..biedny człowieczek co to kobietom pomagał biednym... żenada żenada żenada"pomagał biednym ludziom"haha dawno większej bzdury nie czytałam.. przekręcanie niemoralności w przykładne rozwiązanie.

31.01.2011, 16:15

Przez gorzowskich lekarzy ginekologow nie byl lubiany bo za malo bral od pacjentek i zabieral im chleb, a ON tylko pomagal biednym ludziom (a nie zdzieral z nich pieniadze)pomagał zabijac. Bo same nie miały odwagi.

31.01.2011, 15:06

Przez gorzowskich lekarzy ginekologow nie byl lubiany bo za malo bral od pacjentek i zabieral im chleb, a ON tylko pomagal biednym ludziom (a nie zdzieral z nich pieniadze)

31.01.2011, 12:36

Jak zwykle pisanina moherów i dewotek !ani dewotek ani moherów, normalnych ludzi niekoniecznie wierzących stereotypiarzu!!!!!!!!!!!!!!