MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Golfiści zaczęli sezon

Tadeusz Krawiec
Na pokonanie 18 dołków Krzysztof Bil z Choszczna potrzebował 86 uderzeń. To świetny wynik. fot. Tadeusz Krawiec
30 golfistów wystartowało w Turnieju Flagi Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Rozegrano na polu golfowym Modry Las.

W klasyfikacji brutto zwyciężył najmłodszy uczestnik zawodów, 17-letni Krzysztof Bil z Choszczna, który na pokonanie 18 dołków potrzebował 86 uderzeń. - To bardzo utalentowany zawodnik i stać go na dużo więcej - komentował Marek Sokołowski, sędzia główny zawodów. Tuż za K. Bilem uplasował się jego ojciec Bogusław Bil (88), a trzecie miejsce zajęli także choszcznianie Jędrzej i Mirosław Łopatto. Syn i ojciec potrzebowali do pokonania pola po 91 uderzeń.

W klasyfikacji netto triumfował Krzysztof Olszewski (68), który po dogrywce wyprzedził Marka Koniecznego (68). Trzecie miejsce zajął Mariusz Stolarski (69). Wśród kobiet, w tej samej klasyfikacji, triumfowała Sławomira Konieczna (59), która wyprzedziła Marzennę Foltę (65) i Magdalenę Prędką (65). Dodatkowy puchar za zwycięstwo w konkursie Flagi Narodowej także trafił w ręce K. Bila.