Gorzów: Podejrzani o brutalne zabójstwo 25-latka w rękach...

  Gorzów: Podejrzani o brutalne zabójstwo 25-latka w rękach policji [ZDJĘCIA]

  (ad)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Podejrzani o zabójstwo zostali zatrzymani w sobotę. Byli pod wpływem alkoholu i narkotyków.
  1/5
  przejdź do galerii

  Podejrzani o zabójstwo zostali zatrzymani w sobotę. Byli pod wpływem alkoholu i narkotyków. ©KWP w Gorzowie

  Podpalone ciało 25-latka leżało na szkolnym boisku. Znalazła je przypadkowa osoba w sobotę około 7.20.
  W sobotni poranek, około 7.20, przypadkowa osoba natknęła się na zwłoki leżące na boisku przy Zespole Szkół nr 6 na osiedlu Słonecznym. Ciało było częściowo spalone, okryte resztkami jeszcze tlącego się ubrania. Jak się okazało, ofiarą był 25-letni mężczyzna. Na miejsce natychmiast przyjechała policja. Szybko ustalono, że doszło do brutalnego morderstwa.
  - Z uwagi na charakter zdarzenia i brutalność działania sprawców do działań włączono kilkudziesięciu gorzowskich policjantów. Podczas gdy śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny, służby kryminalne typowały sprawców - mówi Sławomir Konieczny, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

  Już przed południem kryminalni wpadli na trop trzech podejrzanych o udział w zabójstwie. Antyterroryści wkroczyli do jednego z pobliskich wieżowców. Podejrzanych w mieszkaniu jednak nie było, ale funkcjonariusze zatrzymali ich krótko później na terenie miasta. To 29, 32 i 38-latek. Około 14.00 byli już przewiezieni do komendy miejskiej. Okazało się, że wszyscy byli już notowani w policyjnych kartotekach. Nie zostali jednak przesłuchani - byli pod wpływem alkoholu i narkotyków.

  Przez weekend śledczy i prokurator gromadzili materiały, na podstawie których mężczyznom przedstawione zostaną zarzuty. Usłyszą je niebawem, gdy gotowe będą wyniki sekcji zwłok 25-latka. Wtedy też dowiemy się, w jaki sposób zginął mężczyzna. Jak się jednak dowiedzieliśmy, wstępnie ustalono, że wymierzano mu ciosy ostrym narzędziem. Sekcja wykaże, czy został podpalony jeszcze, gdy żył, czy już po śmierci. Podejrzani i ofiara znali się, wszyscy mieszkali na os. Słonecznym.
  Jeszcze w niedzielę sąd rozpatrzy wniosek o aresztowanie podejrzanych. Grozi im kara więzienia od 8 lat aż do dożywotniej odsiadki.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia