MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gorzowianie na podium kajakowego Pucharu Świata. Lubuszanie startowali też w innych zawodach

Robert Gorbat
Anna Puławska (z prawej) i Karolina Naja wciąż są bardzo mocne w olimpijskiej konkurencji K-2 na 500 metrów. Archiwum GL
W trakcie weekendu, do 26 maja, lubuscy sportowcy osiągnęli wiele znaczących sukcesów w międzynarodowych i krajowych zmaganiach w różnych dyscyplinach sportu.

KAJAKARSTWO

Podium Pucharu Świata pełne gorzowian
Reprezentacja Polski z gorzowianami w składzie uczestniczyła w Poznaniu w zawodach o Puchar Świata. Anna Puławska z AZS AWF Gorzów dwukrotnie była 3. – w K-1 na 500 m oraz z koleżankami w K-4 na 500 m. Ponadto – razem z Karoliną Nają – zajęła 4. pozycję w K-2 na 500 m. Rywalizację w C-1 na 1000 m wygrał Wiktor Głazunow (AZS AWF). W C-2 na 500 m na podium stanęło dwóch gorzowskich kanadyjkarzy: 2. pozycję wywalczyli Głazunow i Arsen Śliwiński, a 3. Oleksij Koliadych z Admiry Gorzów i Aleksander Kitewski. Koliadych wygrał ponadto nieolimpijską konkurencję C-1 na 200 m, zaś Kiryło Krasiński z Admiry był 2. w C-1 na 5000 m (tego dystansu także nie rozgrywa się na igrzyskach).

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

Natalia Dominika i Kamil Kasperczak dzielnie walczyli w Ankarze
Natalia Dominiak z ZKS Drzonków zajęła 11. miejsce w pięciobojowym Finale Pucharu Świata w Ankarze. Jedyna Polka w ścisłej osiemnastce zgromadziła 1365 pkt. Wygrała Litwinka Gintare Venckauskaite – 1422 pkt., przed Mariyą Gnedtchik (startująca pod neutralnymi barwami) – 1405 pkt. oraz Ilke Ozyuksel (Turcja) – 1400 pkt. Klubowy kolega Dominiak – Kamil Kasperczak – odpadł w półfinale B, gdzie uplasował się na 11. pozycji.

ŁUCZNICTWO

Srebro indywidualnie, brąz w mikście Mileny Olszewskiej
Milena Olszewska z GZSN Start Gorzów Wlkp. zdobyła srebrny medal w indywidualnych zmaganiach podczas mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych. W finałowym pojedynku, rozegranym w ruinach starożytnej Ostii we Włoszech przegrała z reprezentantką gospodarzy Elisabettą Mijno 1:7. Gorzowianka i Łukasz Ciszek z ZSiR Start Kielce wywalczyli dodatkowo brąz w konkurencji mikstów. W spotkaniu o trzecie miejsce pokonali Włochów Mijno i Stefano Travisaniego 5:4.

KOLARSTWO

Złoto i brąz młodych zawodników Trasy Zielona Góra
Rozalia Dutczak z Trasy Zielona Góra wygrała wyścig juniorek młodszych podczas międzynarodowego Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, który odbył się na trasie Zielona Góra – Zabór. W zmaganiach żaków drugi był jej klubowy kolega Tymon Rzymski.