Gorzowscy hokeiści na lodzie grają wyłącznie dla siebie

Robert Gorbat 95 722 69 37 [email protected]
Tak padła trzecia bramka dla gorzowian (żółte stroje) w drugim meczu z TKS Łyżwą. Krążek podawał Tomasz Wołejsza (z lewej), a do bramki torunian skierował go jego ojciec Stanisław. Bogusław Sacharczuk
- Nie mamy pieniędzy, by systematycznie jeździć na zawody. Dlatego gramy oficjalnie tylko raz w roku, podczas turnieju o Puchar Ziemi Lubuskiej na Słowiance - mówi bez ogródek Jan Kopyść, trener TKKF Stilon Gorzów Wlkp.

Lodowisko Słowianki już ósmy raz gościło amatorsko-oldbojskie drużyny, rywalizujące o przechodni Puchar Ziemi Lubuskiej i trofeum, ufundowane przez prezydenta Gorzowa Wlkp. Po niespodziewanym wycofaniu się wrocławian, do zmagań przystąpiły tylko trzy ekipy: z Bydgoszczy, Torunia i oczywiście Gorzowa. Grały systemem dwumeczy, ,,każdy z każdym'', dwa razy po 25 minut. Czas był zatrzymywany jedynie w dwóch ostatnich minutach drugiej połowy.

Szósty raz triumfowali bydgoszczanie. Ich passę tylko dwa razy przerwali gorzowianie. - Nie mieliśmy szans w konfrontacjach z Old Boysami - przyznaje trener TKKF Stilon Jan Kopyść. - Wzmocnili się ostatnio młodymi zawodnikami i występują w otwartej, ogólnopolskiej lidze. My nie mamy pieniędzy, by systematycznie jeździć na zawody. Oficjalnie gramy tylko raz w roku, w naszym turnieju.

W hokej na lodzie bawi się w Gorzowie około 60 osób w wieku od 9 do 59 lat. Oldboye spotykają się na Słowiance we wtorki i czwartki, a juniorzy w poniedziałki i środy. Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godz. 20.15. - Sezon trwa od października do końca marca. By do nas dołączyć, wystarczy zapłacić 200 zł za korzystanie z lodowiska i kupić sobie za tysiąc złotych komplet używanego sprzętu - zapewnia Kopyść.

TURNIEJ W STATYSTYCE

TKKF Stilon Gorzów Wlkp. - TKS Łyżwa Toruń 9:0 (6:0) - T. Wołejsza 2, S. Wołejsza, Gordziejewski, Roszkowski, Rusnak, Gładki, Janusz Ryń, Kuczyński i 8:1 (4:0) - Janusz Ryń i Zieliński po 2, Jagła, S. Wołejsza, Szynkarczuk, Jakub Ryń. TKKF Stilon - Old Boys Bydgoszcz 4:10 (2:6) - Kopyść, Hołowacz, Szynkarczuk, S. Wołejsza i 0:7 (0:3). Old Boys - TKS Łyżwa 8:0 (3:0) i 14:4 (7:1).

Końcowa kolejność zespołów: 1. Old Boys - 8 pkt. (bramki 39:8), 2. TKKF Stilon - 4 (21:18), 3. TKS Łyżwa - 0 (5:39).

Indywidualne nagrody otrzymali: Ireneusz Wentowski (Old Boys) - król strzelców z 5 bramkami i Jakub Ciechomski (TKS Łyżwa) - najmłodszy, 13-letni uczestnik zawodów.