Grzegorz Długosz niepokonany! Strzelec Gwardii Zielona Góra w świetnej formie zakończył sezon

OPRAC.:
Cezary Konarski
Strzelec Gwardii Zielone Góra Grzegorz Długosz sezon 2023 zakończył w znakomitej formie. Gwardia Zielona Góra
Grzegorz Długosz, strzelec Gwardii Zielona Góra, zdobył dwa złote medale w kończącym sezon finale Pucharu Polski.

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się ostatnie zawody strzeleckie w tym roku. W każdej konkurencji finału Pucharu Polski rywalizowało 12 najlepszych zawodników na podstawie wyników uzyskanych w trzech rundach PP, które odbywały się w kwietniu, maju i czerwcu. Strzelania odbywały się tylko w konkurencjach olimpijskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów Gwardii Zielona Góra. W karabinie wystartowało pięciu zawodników, a w pistolecie siedmiu.

Zwyciężył indywidualnie i w mikście

Świetną formę w ostatnich miesiącach prezentuje Grzegorz Długosz, który w swojej koronnej konkurencji - pistolet pneumatyczny 60 strzałów - wygrał eliminacje z wynikiem 573 pkt. i pozostał zwycięski po finale, w którym rywalizował z siódemką strzelców. Wychowanek trenera Jerzego Zarzyckiego strzelanie w finale rozpoczął od wygrania pierwszej serii pięciostrzałowej i do końca rywalizacji nie pozwolił dogonić się żadnemu z rywali. W tej konkurencji wystartowało jeszcze dwóch juniorów Gwardii, którzy nie awansowali do finału, zajmując po eliminacjach – 9. miejsce Piotr Bujewicz (558 pkt.) i 11. lokata Stanisław Nowosadko (553 pkt).
Grzegorz Długosz wystartował jeszcze w pistolecie pneumatycznym MIX wspólnie z Agatą Nowak ze Świtu Starachowice. Duet wygrał eliminacje, a w starciu o złoty medal pokonał 16:14 Klaudię Breś (Zawisza Bydgoszcz) i Marka Nowaka (Iglica Warszawa). Piąte miejsce w mikście zajął Stanisław Nowosadko (partnerka Natalia Król - Śląsk Wrocław), a 7. pozycję wystrzelała Maja Jarosińska (partner Jerzy Pietrzak - Wawel Kraków).

Na podium również Patryk Sakowski oraz...

- Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował Patryk Sakowski, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął trzecie miejsce, zarówno w eliminacjach (566 pkt.), jak i w finale (23 trafienia) – relacjonował trener Jerzy Zarzycki. - W tej konkurencji do finału zakwalifikował się również Mariusz Bartczak-Gepart, który był szósty (eliminacje 553 pkt, finał 11 trafień). Poza finałem, na 11. miejscu zawody zakończył Stanisław Nowosadko z wynikiem 530 pkt. Do strzelań finałowych w obu konkurencjach olimpijskich zakwalifikowała się Maja Jarosińska. Rywalizację w pistolecie sportowym zakończyła na szóstym miejscu (eliminacje 550 pkt., finał 10 trafień), a w pistolecie pneumatycznym na siódmym (eliminacje 568 pkt., finał 132,1 pkt.). Z kolei w pistolecie pneumatycznym Barbara Macur zajęła dziesiąte miejsce z wynikiem 552 pkt.

...Natalia Kochańska

W strzelaniach karabinowych najlepszą gwardzistką była Natalia Kochańska, która wystrzelała brązowy medal w konkurencji karabinu pneumatycznego MIX, wspólnie z Markiem Ogórkiem ze Śląska Wrocław. W tej samej konkurencji na 6. miejscu uplasował się Rafał Ratajczak, którego partnerką była Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz. Bardzo blisko medalu była Natalia Kochańska w konkurencji karabinu dowolny 3x20. W eliminacjach poprawiła rekord życiowy zdobywając 592 pkt., a w finale zajęła czwarty miejsce z rezultatem 438,3 pkt. Szósta była Sylwia Bogacka (eliminacje 582 pkt., finał 417,8 pkt.).

Anna Puławska wygrała 60. Plebiscyt Gazety Lubuskiej na najlepszego sportowca 2022 roku.

Gala Sportu Lubuskiego 2023. Anna Puławska po raz drugi z rz...