Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gubin: Policjant i nastolatki spotkali się na deskach

Redakcja
Policjant Piotr Wiśniewski prezentuje monodram
Policjant Piotr Wiśniewski prezentuje monodram fot. Archiwum Czytelnika
Co wspólnego ma teatr z policją? Okazuje się, że w przygranicznym mieście całkiem sporo.

NIE TYLKO TEATR

NIE TYLKO TEATR

Sztuka, to nie jedyna dziedzina współpracy urzędników z policjantami. Magistrat wraz z funkcjonariuszami przygotowuje kolejne działanie prewencyjne, tym razem skierowane do kierowców. Już niebawem w mieście pojawi się siedem wielkich billboardów, na których pokazane będą rozgniecione wraki aut po wypadkach. Ta akcja ma uświadomić, jak tragiczna w skutkach może być nadmierna prędkość czy niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Nasz Czytelnik przysłał do nas zdjęcia z zachętą, byśmy zainteresowali się niecodziennym tematem.

Tego jeszcze nie było. Na scenie w sali widowiskowej miejscowego domu kultury wymieszali się nietypowi aktorzy. Z jednej strony licealiści z całego regionu. Z drugiej... policjant z komendy wojewódzkiej w Gorzowie. Skąd wzięła się taka mieszanka? To efekt pracy prewencyjnej wśród młodzieży, którą wykonują funkcjonariusze z gubińskiego komisariatu. Już drugi raz przy tej okazji wykorzystali monodramy wyróżnione w konkursie komendy wojewódzkiej oraz fundacji Contra Crimen.

- Na scenie pojawił się między innymi Piotr Wiśniewski z wydziału prewencji. Przedstawił swój autorski monodramat pt. "Fear" - chwali kolegę po fachu Mieczysław Fryga z komisariatu.
Zaprezentowali się też uczniowie z Nowej Soli i Zielonej Góry. Ale najważniejsze, że z tych występów skorzystała gubińska młodzież. Spektakle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. - Odzew mamy duży - nie kryje radości Fryga. - Staramy się dotrzeć do młodych ludzi. I chyba nam się udało. Teatr to dobry sposób. Reakcje udowadniają, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na tę sztukę.

A sztuka, zaprezentowana w sali widowiskowej, sprowokowała młodych ludzi do przemyśleń. - Monodramy traktowały o uzależnieniach, pozornej tylko opiece rodziców nad dziećmi. Uświadamiały o zagrożeniach, których we współczesnym świecie czyha na nastolatków niemało - dodaje Fryga. I nie ukrywa, że sporo w organizacji przedsięwzięcia pomogli mu urzędnicy. - Cieszą nas wszystkie, wspólne akcje z policją - komentuje burmistrz Bartłomiej Bartczak. - Wiadomo, że lepiej edukować, działać prewencyjnie niż potem tylko reagować na rozboje, przestępstwa czy inne złe rzeczy. A edukować należy od początku, od dziecka.

Artur Matyszczyk
0 68 324 88 20
[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska