IE 2023. Natalia Kochańska ze strzelecką kwalifikacją na IO w Paryżu

Jakub Guder
Jakub Guder
PAP/Sebastian Borowski
Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) zajęła drugie miejsce i zdobyła srebrny medal w konkurencji karabinu trzy postawy (50m) na Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. To trzeci medal dla Polski wywalczony na strzelnicy Śląska Wrocław. Co ważne - Kochańska tym występem zapewniła sobie kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.

Kochańska do finału dostała się z piątej pozycji w kwalifikacjach (589 punktów). Wygrała je Serbka Teodora Vukojević (594). 29. miejsce zajęła Aneta Stankiewicz, która nie dostała się do finału (577).

W finale w meczu rankingowym Polka szła łeb w łeb z Norweżką Jenny Ostre Stene. Ostatecznie zaledwie o 0.4 punktu wygrała do Polka i obie zawodniczki zmierzyły się w walce o złoto. Już wtedy było wiadomo, że Kochańska ma w kieszeni kwalifikację olimpijską, bo Stene zdobyła ją rok wcześniej. Strzelczyni z Norwegii wygrała ostatecznie finał 17:13.

To trzeci medal Polski na strzelnicy Śląska Wrocław w ramach Igrzysk Europejskich. Wcześniej złoty medal zdobyła Klaudia Breś w pistolecie pneumatycznym, a brąz drużyna naszych pań strzelające z karabinu pneumatycznego - Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska.