II Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: tu spotkasz...

    II Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: tu spotkasz gwiazdy - szczegółowy program imprezy

    Zdjęcie autora materiału
    Zdzisław Haczek

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    Na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru spotkamy: Mariana Dziędziela, Annę Dymną, Krystynę Sienkiewicz, Artura Barcisia, Marzenę Trybałę, Małgorzatę

    Na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru spotkamy: Mariana Dziędziela, Annę Dymną, Krystynę Sienkiewicz, Artura Barcisia, Marzenę Trybałę, Małgorzatę Zajączkowską. ©Tomasz Gawałkiewicz, Sylwia Dąbrowa, Zdzisław Haczek, Marcin Wasilewski, Bruno Fidrych, Andrzej Banaś

    Film, teatr, książka... - 6 lipca w Zielonej Górze startuje festiwal, który rozpala ciekawość miłośników różnych dziedzin kultury.
    Na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru spotkamy: Mariana Dziędziela, Annę Dymną, Krystynę Sienkiewicz, Artura Barcisia, Marzenę Trybałę, Małgorzatę

    Na II Zielonogórskim Festiwalu Filmu i Teatru spotkamy: Mariana Dziędziela, Annę Dymną, Krystynę Sienkiewicz, Artura Barcisia, Marzenę Trybałę, Małgorzatę Zajączkowską. ©Tomasz Gawałkiewicz, Sylwia Dąbrowa, Zdzisław Haczek, Marcin Wasilewski, Bruno Fidrych, Andrzej Banaś

    Anna Dymna, Marian Dziędziel, Joanna Szczepkowska, Krystyna Sienkiewicz, Małgorzata Zajączkowska, Marzena Trybała, Kinga Dębska, Sławomir Holland, Artur Barciś i inni będą gośćmi II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru - Kozzi - Dymny - Himilsbach.

    Impreza pod patronatem „GL” startuje w środę, 6 lipca i potrwa do niedzieli, 10 lipca.
    Filmy prezentowane będą w Kinie U Rektora (rektorat UZ przy ul. Licealnej), w Kinie Norwid (Biblioteka Norwida), w Kinie U Szwejka (pub przy ul. Bohaterów Westerplatte), w Kinie Plenerowym na Winnym Wzgórzu obok Palmiarni.

    Będzie też prezentacja współczesnego kina niemieckiego. Partnerem imprezy jest FilmFestival Cottbus.

    Grand Prix - Klaps 2016 dla reżysera najlepszego polskiego fabularnego filmu kina akcji i Klaps za najlepszą drugoplanową kreację aktorską zostaną wręczone podczas gali w Pałacu Wiechlice (kolejny, obok Żar, festiwalowy adres).

    Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można odbierać w holu Biblioteki Norwida.

    Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru organizują Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida i Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych „Debiut”.

    Program II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru puchnie od wydarzeń!

    6 LIPCA (ŚRODA)

    KINO U REKTORA
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    GODZ. 12.00
    Seans z… Agnieszką Grochowską
    Obce niebo, reż. Dariusz Gajewski (1h 47’)
    GODZ. 18.00
    Filmowe rekolekcje – prowadzi ks. prof. Andrzej Draguła
    Anioł, reż. Amin Dora (1h 35’)

    KINO NORWID
    GODZ. 16.00
    Współczesne kino niemieckie
    Szkolna imprezka, reż. Bora Dagtekin (1h 59’)
    GODZ. 18.00
    Kino dokumentalne Moniki Braid
    K2 – dotknąć nieba, reż. Eliza Kubarska (1h 12’)
    Spotkanie z… producentką Moniką Braid z Wielkiej Brytanii
    GODZ. 20.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Seans z… Anną Dymną i Marianem Dziędzielem
    Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, reż. Janusz Majewski (1h 52’)

    KINO GÓRA MEDIÓW
    GODZ. 17.00
    Seans z… Janem Himilsbachem
    Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy, reż. Jerzy Gruza, scen. Jan Himilsbach (54’)

    KINO PLENEROWE (WINNE WZGÓRZE)
    GODZ. 22.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Kino Kingi Dębskiej
    Moje córki krowy, reż. Kinga Dębska (1h 28’)

    7 LIPCA (CZWARTEK)

    CAFÉ FILM – PIWNICA BACHUS
    GODZ. 11.00
    Warsztaty literacko-kulinarne z Joanną Krzyżanek, autorką książek dla dzieci o kuchni, zdrowym odżywianiu i gotowaniu
    GODZ. 16.00
    Z książką na leżaku – w ramach Lata Muz Wszelakich
    Spotkanie z… Krystyną Sienkiewicz i Grzegorzem Ćwiertniewiczem – autorem książki Krystyna Sienkiewicz. Różowe zjawisko

    KINO U REKTORA
    GODZ. 12.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Intruz, reż. Magnus von Horn (1h 38’)
    GODZ. 16.00
    Kino dokumentalne Moniki Braid
    Badjao – duchy z morza, reż. Eliza Kubarska (1h 16’)
    GODZ. 18.00
    Filmowe rekolekcje – prowadzi ks. prof. Andrzej Draguła
    Jabłka Adama, reż. Anders Thomas Jensen (1h 34’)

    KINO NORWID
    GODZ. 16.00
    Współczesne kino niemieckie
    Feniks, reż. Christian Petzold (1h 38’)
    GODZ. 18.00

    OTWARCIE FESTIWALU
    Wielkie indywidualności polskiego kina: Maciej Kozłowski, Wiesław Dymny, Jan Himilsbach. Spotkanie – retrospekcja; prowadzi Wanda Rudkowska
    GODZ. 20.00
    Przystanek teatralny
    Monodram Sławomira Hollanda Nic nowego pod słońcem
    Spotkanie z… aktorem Sławomirem Hollandem

    KINO GÓRA MEDIÓW
    GODZ. 17.00
    Seans z… Małgorzatą Zajączkowską
    Portret z pamięci, reż. Marcin Bortkiewicz (25’)

    KINO PLENEROWE (WINNE WZGÓRZE)
    GODZ. 22.00
    Seans z… Arturem Barcisiem
    Galerianki, reż. Katarzyna Rosłaniec (1h 17’)

    8 LIPCA (PIĄTEK)

    CAFÉ FILM – PIWNICA BACHUS
    GODZ. 11.00-13.00
    Turniej gier planszowych o puchar Kozzi
    GODZ. 17.00
    Spotkanie z… autorem książki Aktorki. Portrety Łukaszem Maciejewskim i aktorką Marzeną Trybałą; prowadzi Janusz Życzkowski

    KINO NORWID
    GODZ. 12.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Anatomia zła, reż. Jacek Bromski (1h 57’)
    GODZ. 16.00
    Współczesne kino niemieckie – prelekcja Bernd Buder, dyrektor FilmFestival Cottbus
    Victoria, reż. Sebastian Schipper (2h 20’)
    GODZ. 22.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Seans z… Marianem Dziędzielem
    Gejsza, reż. Radosław Markiewicz (1h 30’)

    KINO U REKTORA
    GODZ. 18.00
    Filmowe rekolekcje – prowadzi ks. prof. Andrzej Draguła
    Camille Claudel, reż. Bruno Dumont (1h 35’)
    GODZ. 20.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Seans z… Małgorzatą Zajączkowską
    Noc Walpurgi, reż. Marcin Bortkiewicz (1h 15’)
    KINO GÓRA MEDIÓW
    GODZ. 17.00
    Seans z… Arturem Barcisiem
    Braciszek, reż. Andrzej Barański (1h 38’)

    SALA KOLUMNOWA
    GODZ. 19.00
    Przystanek teatralny
    Spektakl Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu, reż. Joanna Szczepkowska
    UWAGA! IMPREZA BILETOWANA (bilety: abilet.pl)

    KINO U SZWEJKA
    GODZ. 21.00
    Seans z… Anną Geislerovą gwiazdą kina czeskiego
    Wychowanie panien w Czechach, reż. Petr Koliha (1h 52’)

    9 LIPCA (SOBOTA)

    CAFÉ FILM – PIWNICA BACHUS
    GODZ. 10.00-11.00
    Warsztaty detektywistyczne z pisarzem dla dzieci Dariuszem Rekoszem
    GODZ. 11.00
    Spotkanie z… autorem książki Aktorki. Portrety Łukaszem Maciejewskim i aktorką Małgorzatą Zajączkowską; prowadzi Janusz Życzkowski
    GODZ. 12.30
    Spotkanie z… aktorem Marianem Dziędzielem; prowadzi Łukasz Maciejewski
    GODZ. 15.00
    Spotkanie z… Anną Dymną i Krzysztofem Orzechowskim: rozmowa o książce Dymna Elżbiety Baniewicz i Podróż do kresu pamięci Krzysztofa Orzechowskiego; prowadzi Łukasz Maciejewski
    GODZ. 17.00
    Spotkanie z… reżyserką Kingą Dębską; prowadzi Łukasz Maciejewski

    KINO U REKTORA
    GODZ. 12.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Czerwony pająk, reż. Marcin Koszałka (1h 30’)
    GODZ. 18.00
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Córki dancingu, reż. Agnieszka Smoczyńska (1h 32′)

    KINO NORWID
    GODZ. 16.00
    Współczesne kino niemieckie – prelekcja Bernd Buder, dyrektor FilmFestival Cottbus
    W rytmie marzeń, reż. Andreas Dresen (1h 57’)
    GODZ. 20.00
    Kino Kingi Dębskiej
    Hel, reż. Kinga Dębska (1h 32’)
    GODZ.22. 00
    Lubuskie konotacje – Iwona Katarzyna Pawlak
    Seans z… Iwoną Katarzyną Pawlak
    Porno, reż. Marek Koterski (1h 18’)

    PAŁAC WIECHLICE
    GODZ. 20.00
    Gala Festiwalowa. Wręczenie statuetek KLAPS 2016
    Przystanek teatralny
    Monodram Małgorzaty Bogdańskiej Nie lubię pana, panie Fellini, reż. Marek Koterski

    10 LIPCA (NIEDZIELA)

    CAFÉ FILM – PIWNICA BACHUS
    GODZ. 14.30
    Spotkanie z… Arturem Barcisiem, prowadzi Łukasz Maciejewski

    KINO NORWID
    GODZ. 11.00
    Przystanek teatralny
    Spektakl dla dzieci Wakacje Smoka Bonawentury reż. Ida Ochocka
    GODZ. 16.00
    Współczesne kino niemieckie – prelekcja Bernd Buder, dyrektor FilmFestival Cottbus
    Labirynt kłamstw, reż. Giulio Ricciarelli (2h 04’)
    GODZ. 18.00
    Filmowe rekolekcje – prowadzi ks. prof. Andrzej Draguła
    Hadewijch, reż. Bruno Dumont (1h 45’)
    GODZ. 20.00
    Kino Kingi Dębskiej
    Seans z… Elżbietą Czyżewską
    Aktorka, reż. Kinga Dębska i Maria Konwicka(1h 11’)

    KINO U REKTORA
    GODZ. 12.00
    Krakowski Salon Poezji
    Poezje ks. Jana Twardowskiego – Anna Dymna i Krzysztof Orzechowski
    GODZ. 13.30
    Film konkursowy (KLAPS 2016)
    Seans z… Anną Dymną
    Dzień babci, reż. Miłosz Sakowski (30’)
    GODZ. 18.00
    Przystanek teatralny
    Monodram Krystyny Maksymowicz Smaki i dotyki na podstawie opowiadania Ingi Iwasiów Porada, reż. Stanisław Miedziewski


    Miejsca prezentacji w Zielonej Górze:
    KINO NORWID – Biblioteka Norwida, parter, al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
    KINO U REKTORA – Rektorat Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Licealna 9, 65-417 Zielona Góra
    CAFÉ FILM – PIWNICA BACHUS – ul. Stary Rynek 1, 65-067 Zielona Góra
    KINO U SZWEJKA – ul. Bohaterów Westerplatte 8, 65-002 Zielona Góra
    SALA KOLUMNOWA – Urząd Marszałkowski, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
    KINO GÓRA MEDIÓW – Biblioteka Norwida, I piętro, al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra
    KINO PLENEROWE (WINNE WZGÓRZE) – Palmiarnia, ul. Wrocławska 12A , 65-427 Zielona Góra
    Gala Festiwalu – Pałac Wiechlice – Wiechlice 45 b, 67-300 Szprotawa




    Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    GazetaLubuska.pl poleca:

    Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

    Nasze Dobre Lubuskie 2018. Szukamy najlepszych lubuskich produktów i usług.

    Odkrywamy Lubuskie Koleją

    Odkrywamy Lubuskie Koleją

    Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.

    Chcesz kupić BMW? Nie musisz już jechać do Lubina.