III liga: Kolejna niespodzianka w Rzepinie. Ilanka pokonała Stilon Gorzów! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jakub Kłyszejko
Walki w lubuskich derbach nie brakowało.
Walki w lubuskich derbach nie brakowało. Jakub Kłyszejko
Steinpol Ilanka wygrała z kolejnym lubuskim zespołem, który aspiruje do pozostania w trzeciej lidze - Stilonem Gorzów 1:0 (0:0).

W pierwszej połowie spotkania nie działo się zbyt wiele. Gorzowianie dominowali na boisku, jednak nie potrafili wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Gospodarze poważnie zagrozili bramce Kacpra Rosy, którego przed utratą gola uratował słupek.
Od 53 minuty Ilanka musiała radzić sobie w dziesięciu, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Michał Sucharek. Zdaniem obserwatorów tego meczu sędzia podjął wówczas kontrowersyjną decyzję, a 28-latek mógł ujrzeć jedynie żółty kartonik.

Mimo gry z przewagą jednego zawodnika i wielu ataków na bramkę rzepinian, Stilon nie potrafił poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Artura Tumaszyka. Ilanka mądrze się broniła i nie pozwalała gościom na zbyt wiele. W 83 min Dominik Skrzyński wjechał w pole karne i podał do Adama Popkowskiego, a ten z bliska zdobył upragnionego gola. Stilon próbował i do samego końca chciał wyrównać, jednak to się nie udało.
Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Trener gospodarzy Kamil Michniewicz i grający asystent gorzowskiego klubu, Paweł Posmyk zostali odesłani na trybuny za zbyt głośne protesty w kierunku sędziego.

Ilanka: Tumaszyk - Adamczewski, Chanas, Nowaczewski, Ossowski, Ostrowski, Pawłowski, Siembida, Skrzyński, Stefanowicz, Sucharek oraz Bukowski, Korman, Sidorowicz, Popkowski, Radkiewicz, Klimczak.

Stilon: Rosa - Gołdyn, Mazalon, Somrani, Szwiec, Kaczmarczyk, Szałas, Maliszewski, Ziajka, Świtaj, Chyrek oraz Kodzis, Mrozek, Ogrodowski, Nowak, Gruszecki, Sadłowski, Krzyżanowski.