MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jest nowy zastępca komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Został nim były komendant placówki SG w Świecku

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 12 lat
W poniedziałek (25 marca) w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oficjalnie mianowano na zastępcę komendanta — ppłk SG Krzysztofa Krawiec.

W poniedziałek (25 marca) podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim pełniąca obowiązki komendanta płk SG Monika Musielak dokonała uroczystego wprowadzenia ppłk. SG Krzysztofa Krawca na stanowisko zastępy komendanta NoOSG do spraw granicznych.

Płk SG Monika Musielak przybliżyła kadrze kierowniczej sylwetkę nowego zastępcy komendanta NoOSG oraz podkreśliła jego operatywność, doświadczenie i olbrzymi wkład dobrej energii w codzienną służbę w Straży Granicznej

- Życzę powodzenia i wielu sukcesów w wykonywaniu nowych zadań służbowych — powiedziała komendant M. Musielak.

Kim jest K. Krawiec?

Ppłk SG Krzysztof Krawiec służbę w SG rozpoczął w 1993 r. Podczas swojej ponad 30-letniej służby w Straży Granicznej zajmował stanowiska różnego szczebla — od strażnika granicznego, poprzez zastępcę komendanta placówki, do komendanta placówki.

Od blisko 12 lat pełnił służbę na stanowisku Komendanta Placówki Straży Granicznej w Świecku, biorąc oczywiście czynny udział w jej rozwoju. W 2001 r. ppłk SG Krzysztof Krawiec ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, natomiast w 2012 r. studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uzyskując tytuł magistra. Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej i Odznaką Straży Granicznej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kobiety w mundurze. Pracownice Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim świętują Dzień Kobiet

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska