"Job twoju mać! Skolko można?". Rosjanka najlepsza w Zielonej Górze

(eska)
Rosjanka Natela Dzalamidze w piątek w Zielonej Górze wygrała finał debla, a w sobotę singla. Tomasz Gawałkiewicz
Natela Dzalamidze z Rosji wygrała tenisowy turniej Lotto Cup w Zielonej Górze z pulą nagród 10 tysięcy dolarów. W sobotnim finale na korcie MOSiR-u przy ul. Sulechowskiej pokonała Niemkę Justine Ozgę 7:6, 6:4.

Finałowy pojedynek był zacięty i emocjonujący, choć początek wcale na to nie wskazywał. W pierwszym secie Dzalamidze szybko uzyskała potężną przewagę i wydawało się, że zwycięży bez problemu. Tymczasem Ozga pozbierała się, wygrała aż pięć gemów z rzędu i zrobiło się nadzwyczaj ciekawie. W tie-breaku lepsza okazała się jednak Rosjanka.

Z kolei początek drugiego seta należał do Niemki, która objęła prowadzenie 3:1. Ale gdy Dzalamidze poprosiła o przerwę medyczną, sytuacja zmieniła się diametralnie. A wynik z 3:1 na 3:5! W ósmym gemie Ozga rąbnęła rakietą o kort, wściekle kopała nawierzchnię. W następnym nerwów nie potrafiła opanować Rosjanka. - Job twoju mać! Skolko można? - wyrwało się jej, gdy rywalka po raz kolejny trafiła w linię. Przy stanie 5:4 i walce na przewagi Dzalamidze wykorzystała trzecią piłkę meczową.

Wyniki ćwierćfinałów: Isabella Shinikova - Vivien Juhaszova 6:7, 6:4, 7:6, Natela Dzalamidze - Sviatlana Pirazhenka 6:3, 6:2, Justine Ozga - Magdalena Fręch 6:2, 6:1, Anastasiya Shoshyna - Barbora Stefkova 6:2, 2:6, 6:2.

Półfinały: Dzalamidze - Shinikova 6:2, 7:5, Ozga - Shoshyna 7:6, 6:3.

Finał: Dzalamidze - Ozga 7:6, 6:4.

Finał debla: Natela Dzalamidze, Natalia Siedliska - Sviatlana Pirazhenka, Ana Bianca Mihaila 6:4, 6:1.