MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 50-lecia SP-3 w Sulechowie i odsłonięcie kolejnego Suleszka. Emocji nie brakowało

(kali, tr)
Uroczysta gala jubileuszowa i odsłonięcie trzeciego Suleszka.Z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie.
Uroczysta gala jubileuszowa i odsłonięcie trzeciego Suleszka.Z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie. Tomasz Rybarczyk
Cóż to była za uroczystość, na której zgromadziło się wielu mieszkańców regionu. Nic dziwnego pół wieku działalności Szkoły Podstawowej nr 3 to wspomnienia tych, którzy tu się uczyli, pracowali i osiągali sukcesy dydaktyczne, sportowe, artystyczne. Z okazji jubileuszu odsłonięto też Suleszka z... tarczą.

Uroczystości 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego rozpoczęły się od mszy świętej, w czasie której poświęcono nowy sztandar szkoły, będący symbolem dumy i tradycji uczniów oraz kadry nauczycielskiej.

Trzeci Suleszek i jubileuszowa gala Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie

Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli przed skwerek przy bramie wjazdowej szkoły, gdzie czekała kolejna niespodzianka – odsłonięcie trzeciego Suleszka w mieście. Idea tego symbolicznego przedstawienia, które upamiętnia legendarnego założyciela miasta i jego obrońcę rycerza Sulecha, narodziła się z inicjatywy burmistrza Wojciecha Sołtysa. To wyjątkowe wydarzenie, podkreślające znaczenie historii oraz tradycji Sulechowa, zyskało dużą uwagę i podziw ze strony mieszkańców.

Uroczysta gala jubileuszowa i odsłonięcie trzeciego Suleszka.Z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Jubileusz 50-lecia SP-3 w Sulechowie i odsłonięcie kolejnego...

Odsłonięcia dokonali wspólnie burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, dyrektor SP 3 Szymon Klocek, zielonogórski artysta, który wykonał rzeźbę - Artur Wochniak oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Trzeci Suleszek w mieście stał się nie tylko nowym punktem orientacyjnym, lecz także miejscem symbolicznego łączenia przeszłości z teraźniejszością.

Po uroczystym odsłonięciu Suleszka, uczestnicy przeszli do hali widowiskowo-sportowej szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Występy te były wyrazem wdzięczności oraz dumy z przynależności do tej szkoły i społeczności Sulechowa. Podczas uroczystej gali burmistrz Sulechowa został nagrodzony przez społeczność szkolną specjalną statuetką dla szczególnego absolwenta szkoły.

Trójka, Szkoła Ćwiczeń, Zespół Szkół...

Historia placówki sięga 1946 r., kiedy to pierwszą szkołę podstawową w Sulechowie (powstałą już w roku 1945) podzielono na Szkołę Podstawową nr 1 i Szkołę Ćwiczeń, gdzie praktykę zdobywali słuchacze sulechowskiego Liceum Pedagogicznego. W pierwszym roku swej działalności liczyła 5 oddziałów, 179 uczniów i … 4 nauczycieli. W roku 1970, po likwidacji Liceum Pedagogicznego, Szkoła Ćwiczeń została przemianowana na Szkołę Podstawową nr 4. Trzy lata później placówkę przeniesiono do świeżo powstałego obiektu przy ul. Piaskowej 52. Przenieśli się tam również uczniowie i pedagodzy ze Szkoły Podstawowej nr 3, mieszczącej się do tej pory w gmachu Liceum Ogólnokształcącego. W 1979 roku w związku z reformą oświaty stała się ona Zbiorczą Szkołą Gminną, a w 1984 powróciła do nazwy SP nr 3. Na skutek kolejnej reformy edukacji w1999 roku w budynkach dotychczasowej SP 3 rozpoczął działalność Zespół Szkół w Sulechowie, składający się ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Następna reforma oświaty to likwidacja gimnazjów i powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Kierownicy i dyrektorzy szkoły:

 • Aleksander Poczykowski
 • Piotr Jastrzębski
 • Franciszek Konwisarz
 • Zbigniew Strzelecki
 • Maria Domejko
 • Zygmunt Bobkowski
 • Maria Domejko
 • Jan Krawczyk
 • Kazimierz Jarowicz
 • Roman Rakowski
 • Romuald Modrzyk
 • Szymon Klocek – obecnie

Przeczytaj także:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska