Karali bez opamiętania

Krzysztof Zawicki
W Kielcach piłkarze ręczni walczyli do upadłego. Mladen Cacic (z prawej) omal nie zerwał koszulki z Jacka Wolskiego. fot. Michał Walczak/FotoRzepa
Mało brakowało, a głogowianie wywieźliby z Kielc dwa punkty. Niemal przez cały mecz prowadzili, ale z parkietu zeszli pokonani.

Początek pierwszego spotkania fazy play off nie był obiecujący dla Chrobrego. Kielczanie w ciągu 10 minut rzucili sześć bramek, tracąc jedynie trzy. Cztery gole dla Vive zdobył najskuteczniejszy w tym meczu Mateusz Jachlewski. Dla Chrobrego dwa Dzmitry Marhun i jednego Paweł Piwko.

Głogowianie nie dali się rzucić na kolana. Momentem kluczowym było wprowadzenie po kwadransie Mieszko Nyćkowiaka za Sebastiana Różańskiego. Młody zawodnik chyba po raz pierwszy w pełni udowodnił, że ma duży potencjał. Najpierw rzucił na 7:8, a następnie w 19 min wyrównał na 9:9. Nie koniec na tym. Trzy ostatnie trafienia przed przerwą były także jego udziałem. Innym bohaterem tej części meczu był Kazimierz Kotliński, który w ciągu 10 ostatnich minut obronił cztery karne i dwie sytuacje sam na sam.

W drugiej odsłonie festiwal rzutowy gospodarzy rozpoczął Michał Jurecki. Później, w ciągu czterech minut, Vive wyrównało na 14:14, a w 38 min wyszło na prowadzenie 17:16. Ale dwa gole zdobył Piwko, jednego Jacek Wolski i zrobiło się 19:17 dla Chrobrego. Przez kolejne fragmenty głogowianie utrzymywali to prowadzenie. W 56 min było 24:22.

Od tego momentu gra się zaostrzyła. Kielczanie wzmocnili obronę i przystąpili do ataku. Goście bronili wyniku. Sędziowie pogubili się i popełniali wiele błędów. Gwizdali faule w obie strony, z tym że więcej głogowianom. Warto dodać, że Chrobry w drugiej połowie dwukrotnie grał w trójkę, przeciwko szóstce. Praktycznie każde wejście naszego zawodnika było karane. Rozstrzygnięcie padło na 30 sekund przed końcem. Rzut karny wykorzystał Jurecki.

VIVE KIELCE - AMD CHROBRY GŁOGÓW 26:25 (10:13) - stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw) 1:0

VIVE: Steczniewski, Kubiszewski - Jachlewski 8, Jurecki 6, Cacic 3, Kuchczyński, Nikulenkau, Konitz po 2, Grabarczyk, Wasiak, Hiliuk po 1, Bartczak.
CHROBRY: Kotliński, Pitoń - Nyćkowiak 5, Marciniak, Piwko po 4, Wolski, Marhun po 3, Kuta 2, Różański, Kubisztal, Łuczyk 1, Świtała po 1, Wita.
Kary: 20 min - 30 min. Sędziowali: Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr (obaj Gdańsk). Widzów 2.500.