Kolejny sukces skwierzyńskiej Nowinki. Mamy mistrzów Polski!

(dab)
Tancerze zespołu Nowinka ze Skwierzyny Karol Frąckowiak i Aurelia Mierzejewska wywalczyli tytuły mistrzów Polski w Disco Freestyle i Street Dance Show. Nowinka

Tancerze ze Skwierzyny udowodnili swoją mistrzowską formę podczas krajowych Mistrzostw International Dance Organization w stylach tanecznych Disco Dance, Disco Freestyle oraz Street Dance Show, które odbyły się ostatnio w Szczecinie. Walka była zacięta, gdyż szczecińskie mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata.

W pierwszym dniu zawodów w kategorii Disco Dance mini formacji powyżej lat 16 reprezentacja Nowinki uplasowała się na ósmym miejscu. Ósmą lokatę wywalczył też indywidualnie Hubert Olejniczak. W tej samej kategorii wystartowały Aurelia Mierzejewska i Karolina Zabrocka, które po kilku rundach eliminacyjnych ostatecznie zajęły szóste miejsce w finale.

Koronną kategorią Nowinki jest Disco Freestyle. Wystartowała w niej trójka skwierzyńskich tancerzy Aurelia Mierzejewska, Karolina Zabrocka i Karol Frąckowiak. Po zaciętych rundach eliminacyjnych i finałowych pokazach sędziowie ogłosili wyniki - Aurelia Mierzejewska zajęła szóste miejsce w kategorii 12-15 lat, Karolina Zabrocka wytańczyła trzecie miejsce zostając drugą wicemistrzynią Polski w kategorii powyżej 16 roku życia, natomiast Karol Frąckowiak wywalczył pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski w kat. mężczyzn powyżej 16 lat.

Street Dance Show (12-15 lat) to kolejna kategoria, w której wystartowała solo Aurelia Mierzejewska. Przeszła jak burza przez eliminację dostając się do ścisłego finału. Na finiszu zmierzyła się najlepszymi tancerkami z całego kraju. Jednak i w tej kategorii sędziowie nie mieli złudzeń. Skwierzynianka okazała się najlepsza uzyskując tytuł Mistrzyni Polski 2013!

Jak zaznacza instruktoraka tancerzy Manuela Mamys, jej podopieczni udowodnili swą znakomite formę. Wywalczyli dwa tytuły mistrzów kraju, a do tego przysłowiowy brąz oraz kilka miejsc w finale.

Tancerze Nowinki po raz 30 dostali się do kadry narodowej. Wywalczone przez solistów wysokie lokaty uprawniają ich do udziału w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Szwecji. Aurelia, Karol i Karolina będą reprezentować Skwierzynę i Polskę również na Mistrzostwach Świata Disco Freestyle w Niemczech, natomiast Aurelia pojedzie także do Czech na Mistrzostwa Świata Street Dance Show.

Tancerze i ich rodzice zgodnie zaznaczają, że swój udział w ich sukcesach ma także instruktorka M. Mamys.