Konkurs fotograficzny „Na szlaku Baltic Pipe” już za nami. Poznaj zwycięzców w województwie lubuskim

Materiał promocyjny GAZ-SYSTEM
Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Na szlaku Baltic Pipe”, którego fundatorem jest GAZ-SYSTEM, inwestor Baltic Pipe. Zdobywcami nagrody głównej – kamery Go Pro - w województwie lubuskim zostało 2 pasjonatów fotografii i podróży, natomiast 10 osób otrzyma wyróżnienia. Przedstawiamy ich prace konkursowe.

Konkurs „Na szlaku Baltic Pipe”, był prowadzony na terenie trzech województw:

 • wielkopolskiego,
 • lubuskiego,
 • zachodniopomorskiego.

To właśnie tutaj fundator konkursu, firma GAZ-SYSTEM, prowadzi inwestycję Baltic Pipe, rozbudowę gazociągu, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego tych terenów.

Prawie przez cały miesiąc od 31 lipca można było wysyłać swoje prace na konkurs, który prowadziliśmy wspólnie z GAZ-SYSTEM. Jury konkursu „Na szklaku Baltic Pipe”, składające się z 5 przedstawicieli GAZ-SYSTEM oraz 3 przedstawicieli redakcji „Głosu Wielkopolskiego”, „Gazety Lubuskiej” oraz „Głosu Pomorza”, miało niełatwe zadanie – spośród wielu prac wybrać te najciekawsze i najbardziej oryginalne. Udało się jednak wyłonić 36 najlepszych zdjęć wybranych przez jury konkursu i nagrodzić autorów najlepszych zdjęć w każdej kategorii w każdym województwie.

Konkurs fotograficzny: zobacz prace konkursowe zwycięzców (link do galerii)

Te zdjęcia pokazują, że nadal w województwie lubuskim są jeszcze nieodkryte zakątki, a wiele znanych miejsc można przedstawić w wyjątkowy, niepowtarzalny sposób.

Prace oceniane były pod kątem atrakcyjności zgłoszenia zgodnie z kategorią konkursu i wartości artystycznej. Wyniki konkursu, które poznaliśmy 7 września, pokazują, że te regiony mają bogatą historię, nietuzinkowe atrakcje i zabytki oraz piękną przyrodę.

Konkurs „Na szlaku Baltic Pipe” rozstrzygnięty. Do kogo trafią nagrody?

Nagroda główna w postaci kamery Go Pro, plecaka, torby materiałowej, konkursowej mapy turystycznej trafią w województwie lubuskim do 2 laureatów.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymają w każdym województwie autorzy 10 prac wybranych przez jury konkursu. Wyróżnienie w postaci stacji ładującej, plecaka, torby materiałowej, konkursowej mapy turystycznej.

W każdym z województw autorzy pierwszych 100 zgłoszonych prac otrzymują nagrodę książkową autorstwa Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”.

Nagrodę główną oraz wyróżnienie w województwie lubuskim w kategorii kulturalno-historycznej otrzymują:

Nagrodę główną: Justyna Szemberska za pracę przedstawiającą Kościół pw. Świętej Anny w Szczańcu,

Wyróżnienia:

 • Artur Pawlik za pracę przedstawiającą Międzyrzecki Rejon Umocniony,
 • Jarosław Haładuda za pracę przedstawiającą Cmentarz Żydowski w Pszczewie,
 • Leslaw Koterwa za pracę przedstawiającą widok z zamku Joannitów w Łagowie Lubuskim,
 • Aleksander Józefowicz za pracę przedstawiającą Pałac Książęcy w Żaganiu,
 • Nicolle Lach za pracę przedstawiającą ruiny pałacu w Zatoniu.

Nagrodę główną oraz wyróżnienie w województwie lubuskim w kategorii przyrodniczej otrzymują:

Nagrodę główną: Rafał Nebelski za pracę przedstawiającą Buki Zdroiskie,

Wyróżnienia:

 • Maciej Tyl za pracę przedstawiającą Światowy geopark UNESCO Łuk Mużakowa,
 • Bartosz Łapa za pracę przedstawiającą gminę Nowogród Bobrzański,
 • Bartosz Burchardt za pracę przedstawiającą wyspę na jeziorze w Lubniewicach,
 • Martyna Woltyńska za pracę przedstawiającą jezioro Tarnowskie Duże,
 • Kamil Korzyniewski za pracę przedstawiającą Wartę w okolicach miasta Skwierzyna.

36 zdjęć z trzech województw, znajdujących się na trasie inwestycji Baltic Pipe zostanie opublikowane w jednym, podręcznym przewodniku turystycznym. Przewodnik ukaże się 26 września razem z wydaniem „Gazety Lubuskiej”. Będzie miał formę składanej mapy turystycznej. Na jednej stronie znajdzie się mapa z zaznaczonymi miejscami, a na drugiej - legenda z dokładnym i ciekawym opisem miejsc.

Województwo lubuskie warte poznania

Województwo lubuskie to bezpieczny i dynamicznie rozwijający się region kraju. Dobrym przykładem ciągłego rozwoju jest inwestycja Baltic Pipe, która zostanie zlokalizowana na terenie siedmiu gmin w trzech powiatach: strzelecko-drezdeneckim, międzyrzeckim i gorzowskim.

Zwiększy się także dostępność gazu ziemnego, przyjaznego dla środowiska paliwa, dla przemysłu, w tym przedsiębiorstw produkujących energię i ciepło. Budowa jest prowadzona w sposób neutralny dla otoczenia, a praca gazociągu po jego oddaniu będzie nieustannie monitorowana, by czuwać nad bezpieczeństwem pracy infrastruktury gazowej oraz zapewnić ciągłość przesyłania gazu do odbiorców.

Baltic pipe

Dodaj ogłoszenie