Konkurs fotograficzny z haczykiem? Zawalcz o nagrody w naszym konkursie „Liczysz się Ty! - Ilu nas jest? Jak żyjemy?”

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań organizowany jest co 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkiem każdego z nas. Dlaczego Spis jest tak ważny? Bo udzielone w nim przez nas odpowiedzi, wiele mówią o naszym społeczeństwie. Roman Fedak, dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze użył stwierdzenia, że te informacje tworzą fotografię naszego społeczeństwa. A przy okazji fotografii… wraz z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze mamy dla Was konkurs i supernagrody!

Przed nami kolejny konkurs nawiązujący do trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Nasza redakcja oraz Urząd Statystyczny w Zielonej Górze tym razem czekają na Wasze fotografie.

Hasło konkursu to „Liczysz się Ty! – Ilu nas jest? Jak żyjemy?”. Co się pod nim kryje? Tak naprawdę to wszystko to, co ukazuje życie Wasze i Waszych domowników.

Zdjęcie ma w niestandardowy i oryginalny sposób przedstawić domowników oraz ich liczbę.

Ale… jest tu mały haczyk, pewne wyzwanie: na zdjęciu nie można ukazać wizerunku żadnej osoby. Jak więc to zrobić? Sposobów jest wiele! Przecież im więcej osób w domu, tym więcej par butów, ulubionych kubków, czy szczoteczek do zębów… a to tylko przykłady! Jesteśmy pewni, że wykażecie się ogromną kreatywnością przy tym zadaniu i pozytywnie nas zaskoczycie. Im zdjęcie będzie bardziej oryginalne, tym większą macie szansę na wygraną.

Nagrody
w konkursie

Najciekawsze prace wybierze Jury konkursu „Liczysz się Ty! - Ilu nas jest? Jak żyjemy?” . Laureatami zostaną autorzy najciekawszych prac. Podkreślamy raz jeszcze: liczą się dla nas pomysłowość, oryginalność, niebanalne podejście do tematu, a także walory artystyczne pracy.

ZGŁOŚ ZDJĘCIE

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? Między innymi dlatego, że mamy dla Was bardzo atrakcyjne nagrody!

  • I miejsce – czytnik e-book, plecak i dysk przenośny
  • II miejsce – smartwatch, plecak i dysk przenośny
  • III miejsce – wideo wizjer, plecak i dysk przenośny
Zasady konkursu

Konkurs rusza 5 lipca 2021 r. o godz. 12.00 i potrwa do 26 lipca 2021 r. do godz. 23.59.

W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie pełnoletni mieszkańcy województwa lubuskiego. Oczywiście osoba zgłaszająca fotografię musi być jej autorem, a zdjęcie nie może stanowić plagiatu ani kopii cudzych prac. Co więcej, praca konkursowa nie mogła być nigdzie wcześniej publikowana, ani nagradzana.

Jak zgłosić
swoją pracę?

Zdjęcia należy nadsyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.gazetalubuska.pl/ilunasjest.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • zdjęcie w formacie .JPG, .PDF lub .PNG, o wadze maksymalnej do 5 MB
  • imię i nazwisko zgłoszonego kandydata,
  • miejsce zamieszkania kandydata,
  • kontaktowy numer telefonu kandydata

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia, a jeszcze niezdecydowanych namawiamy do tego, by chwycić za aparat i w ciekawy sposób ująć życie w swoich czterech kątach.

* * *

* * *

Pamiętajmy o tym, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań!

O tym, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań informujemy Was na bieżąco. Już teraz przypominamy, że czas na udział w nim, mamy do końca września br. (obowiązek ten dotyczy osób pełnoletnich). Jeśli tego nie zrobimy, grozi nam kara finansowa. Jeśli jeszcze nie spełniliście swojego obywatelskiego obowiązku, zróbcie to, jak najszybciej. Cała procedura zajmie Wam dosłownie kilka minut.

Możliwości spisania się jest kilka. Podstawową metodą jest samopis internetowy. Możemy go dokonać przez interaktywną aplikację dostępną na stronie GUS spis.gov.pl (z aplikacji mogą korzystać też użytkownicy smartfonów oraz tabletów). Spisać się można również na infolinii spisowej (22 279 99 99), w punktach spisowych znajdujących się w Urzędzie Statystycznym oraz Gminnych Biurach Spisowych, a także udzielając informacji dzwoniącym do nas rachmistrzom (ważne: rachmistrzowie dzwonić będą wyłącznie z dwóch numerów telefonu: 22 828 88 88 oraz 22 279 99 99) lub rachmistrzom terenowym, którzy mogą odwiedzić respondentów w domu.

Konkurs fotograficzny z haczykiem? Zawalcz o nagrody w naszym konkursie „Liczysz się Ty! - Ilu nas jest? Jak żyjemy?”
Dodaj ogłoszenie