MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Lubuskiem. Masz firmę i chcesz pomóc innym w potrzebie? Ruszył Bank Informacji Pomocowej. Już możesz się do niego zgłaszać

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze już płynie pomoc od różnych przedsiębiorców.
Do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze już płynie pomoc od różnych przedsiębiorców. Mariusz Kapała
Lubuszanie zgłaszają swoją chęć pomocy. Czy to posiłkiem, jedzeniem, przekazaniem środków ochronnych szpitalom. Dlatego też, by usprawnić przepływ informacji, ruszył Lubuski Bank Informacji Pomocowej. Jak to działa?

Do marszałek Elżbiety Anny Polak, członków zarządu, ale i urzędu marszałkowskiego zgłaszają się firmy, które chcą nieść pomoc. Aby wesprzeć ich działania i pomóc w przepływie informacji pomiędzy pomagającymi i tymi, którzy wsparcia potrzebują, uruchomiony został Lubuski Bank Informacji Pomocowej.

– Piszecie do mnie smsy, dzwonicie, odbieram od Was wiadomości na messengerze. Czuję Waszą nadzwyczajną mobilizację i chęć niesienia pomocy. Zadzwonił nawet Jurek Owsiak z pytaniem, jakiej pomocy nasze szpitale potrzebują teraz najbardziej. Dlatego działamy, tworzymy w Urzędzie zespół informacji pomocowej. Będziemy zbierać informacje i kierować do potrzebujących. To już się dzieje – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak o pomyśle "Banku", który powstał z jej inicjatywy.

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

- Wiemy, że w mediach społecznościowych działa już m.in. wspaniała inicjatywa „Widzialna ręka”. Popieramy ją i wspieramy! - mówią przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. - Jednak nasz Bank z założenia ma działać w skali całego województwa. Znamy potrzeby szpitali lub jesteśmy w stanie je szybko oszacować, a różne grupy (firmy, instytucje) oferują pomoc, którą trzeba wesprzeć logistycznie. Dlatego uruchamiamy nasz Bank Informacji Pomocowej. Skoro są ludzie, którzy chcą pomagać, czasem nawet na dużą skalę, nie możemy ich odesłać z kwitkiem. Chcemy być pośrednikiem, ale jednocześnie chcemy to robić w sposób zorganizowany i systemowy.

Ktoś oferuje transport, by próbki szybciej trafiały do laboratoriów, ktoś sprzęt do szpitala... Teraz to morze pomocy będzie usystematyzowane.

WIDEO: Objawy zakażenia koronawirusem, zasady higieny i zachowania. Poradnik Ministerstwa Zdrowia

Jak możesz się zgłosić do takiego banku?

Pod tym adresem znajdziesz specjalny formularz: Formularz Lubuskiego Banku Informacji Pomocowej
Z chętnymi, którzy go wypełnią, skontaktuje się pracowniczka UMWL. Dodatkowo na Facebooku powstała też specjalna grupa: Lubuski Bank Informacji Pomocowej. I poprzez nią również można się zgłaszać z chęcią niesienia pomocy.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska