Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów pokonały beniaminka z Poznania! [ZDJĘCIA]

Gorzowskie akademiczki pokonały beniaminka z Poznania.
Gorzowskie akademiczki pokonały beniaminka z Poznania. Artur Szymczak
Akademiczki z Gorzowa wygrały w sobotę (16.01) we własnej hali JTC Pomarańczarnię MUKS Poznań 58:47 i zachowały szansę na awans do rundy play off. O zwycięstwie naszych koszykarek zadecydowała dopiero ostatnia kwarta.

W pierwszym meczu podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego przegrały w stolicy Wielkopolski sześcioma punktami. Przed sobotnim meczem oba zespoły miały taki sam bilans (tylko trzy zwycięstwa), więc był to pojedynek z gatunku tych „za cztery punkty”. Tylko zwycięzca zachowywał jeszcze szansę na fazę pucharową ekstraklasy kobiet, przegrany w zasadzie mógł przygotowywać się już tylko do walki w rundzie play out o utrzymanie w elicie.

Po pierwszej połowie nastroje wśród gorzowskich kibiców nie były najlepsze. Nie dość, że gospodynie przegrywały 29:35, to ich gra nie nastrajała optymistycznie. „Katem” KSSSE AZS PWSZ była do przerwy nasza była zawodniczka Agnieszka Skobel, która była bardzo skuteczna. U nas brakowało osoby, która w trudnym momencie pociągnęłaby zespół, choć mocno starała się Angel Goodrich.

To właśnie Amerykanka została bohaterką meczu po przerwie. Jeszcze w trzeciej kwarcie MUKS kontrolował wynik, ale im bliżej końca tej części meczu, tym akademiczki radziły coraz lepiej. Walka na całym boisku rozgorzała na dobre w ostatnich 13 minutach. Najpierw nasze doprowadziły do remisu (42:42), a potem zyskały 3-4 punkty przewagi.

Beniaminek jeszcze próbował odrobić stratę, kilka razy kontrowersyjne decyzje wydali sędziowie, czym podgrzali atmosferę (m.in. po jednej z ich błędnych decyzji nie wytrzymał trener KSSSE AZS PWSZ, który z nerwów kopnął butelkę z wodą, za co został ukarany „dachem”), ale nasze nie pozwoliły już im na powrót do gry. W 38 min gorzowianki odrobiły stratę z Poznania, a następnie odskoczyły na 11 „oczek”. W ostatnich kilkunastu sekundach przyjezdne już nie próbowały nawet odebrać piłki Angel Goodrich i czwarte zwycięstwo stało się faktem!

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47 (16:17, 13:18, 13:7, 16:5)

KSSSE AZS PWSZ: Goodrich 19 (1x3), Brown 10, Szajtauer 6, B. Jaworska 3, Dźwigalska 2 oraz Cain 12, Naczk 4, Sobek 2.

JTC Pomarańczarnia MUKS: Taylor 17 (1x3), Skobel 16, Skowronek 8, Durak 2, Kaczmarczyk 1 oraz Dziwińska 3, Siemienas, Idziorek, Drop i Puc po 0.

Przeczytaj też: Gorzowianie na Kacpa Challenge wśród sław polskiego sportu [ZDJĘCIA]