Lubuski Zespół Pieśni i Tańca świętuje 65-lecie istnienia!...

  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca świętuje 65-lecie istnienia! Zobacz zdjęcia z historii zielonogórskiego zespołu

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Haczek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Blisko tysiąc miejsc w hali CRS-u zarezerwowane, a przygotowania do wielkiego koncertu z okazji 65-lecia Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca idą pełną parą.
  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca na zdjęciach archiwalnych z początku działalności, z lat 70. XX wieku i czasów współczesnych
  1/66
  przejdź do galerii

  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca na zdjęciach archiwalnych z początku działalności, z lat 70. XX wieku i czasów współczesnych ©Zdzisław Haczek/Mariusz Kapała/Gazeta Lubuska/Materiały archiwalne Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca

  Brak bezpłatnych wejściówek na jubileuszowe widowisko zaplanowane na sobotę, 20 października 2018 r. o 16.00 w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego nie powinien dziwić.

  Liczby mówią same za siebie. Na scenie o powierzchni ponad 240 metrów kwadratowych zatańczy 106 wykonawców z czterech grup -obecnych członków LZPiT i dawnych członków.

  Widowisko „W hołdzie Niepodległej” rozpocznie część patriotyczna – m.in.
  z polonezem „Jeszcze Polska nie zginęła”. - Koncert wpisuje się w samorządowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Izabela Kumor-Pilarczyk, dyrektor Regionalnego Centrum Animacji Kultury, przy którym zespół od lat działa.

  A Michał Kiszowara, tancerz, instruktor, koordynator koncertu, dodaje: - Drugą część koncertu rozpoczną nasi oldboye, czyli byli członkowie zespołu, którzy zaprezentują „Suitę Lubuską” – dzieło byłego choreografa zespołu Ryszarda Lisieckiego. Pan Ryszard zmarł w tym roku i jemu będzie zadedykowany ten występ.

  Zobacz galerię

  Lubuski Zespół Pieśni i Tańca kojarzy się z Zieloną Górą, a przecież powstał… w Nowej Soli. Czego jeszcze mnie wiecie o Jubilacie – przeczytacie w sobotnim Magazynie „GL”!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia