Lubuskie drużyny bez zwycięstwa w 16. kolejce III ligi

Warciarze bez punktów wrócili z terenu Ślęzy Wrocław Facebook/AstroEnergy Warta Gorzów
To nie była idealna kolejka w wykonaniu lubuskich piłkarzy. Żaden z naszych trzecioligowców nie zgarnął pełnej puli, a po punkcie wywalczyły jedynie Stilon Gorzów, Lechia Zielona Góra i Odra Bytom Odrzański.

Remis Stilonu z wiceliderem

Punkt Odry w Turzy Śląskiej

Remisem zakończył się mecz Odry Skrzynie Zając Bytom Odrzański w Turzy Śląskiej. Spotkanie źle zaczęło się dla lubuskiego zespołu, bo już w 12 minucie boisko z urazem opuścił Przemysław Siudak. Jego miejsce zajął Bartosz Skiba, który później okazał się być jokerem w talii trenera Macieja Góreckiego. W 21 minucie wykorzystał on rzut karny, czym zapewnił Odrze prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie, bo już minutę później wyrównał Michał Gałecki. Na dodatek niedługo przed przerwą cios zadał Mateusz Bodzioch i na półmetku Unia prowadziła 2:1. Ostatnie słowo należało jednak do Skiby, który w 64 minucie ustalił wynik na 2:2.

Niedosyt w Zielonej Górze

Podziałem punktów zakończył się ostatni w rundzie jesiennej mecz Lechii Zielona Góra przed własną publicznością. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego zremisowali 1:1 z Pniówkiem Pawłowice, choć mieli sporo okazji bramkowych. Goście z początku bardzo rzadko gościli w polu karnym zielonogórzan, lecz w 30 minucie ich wizyta okazała się być skuteczna – Dawid Hanzel otworzył wówczas wynik strzałem głową. Lechii udało się odpowiedzieć tuż przed przerwą, kiedy Przemysław Mycan udanie wykończył kontratak swojego zespołu.

Przegrana w ostatnim domowym meczu

Carina Gubin na własnym terenie uległa rezerwom Górnika Zabrze 1:2. W 32 minucie przyjezdni objęli prowadzenie po golu Mateusza Chmarka, ale tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Dominik Więcek. Gubinianom nie udało się jednak utrzymać remisu – w 84 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Chmarek, zapewniając Górnikowi zwycięstwo.

Dotkliwa porażka we Wrocławiu

Wyjazdu do stolicy Dolnego Śląska nie będą dobrze wspominać piłkarze AstroEnergy Warty Gorzów. W 13 minucie miejscowa Ślęza otworzyła wynik i choć błyskawicznie wyrównał Maksymilian Hrabski, to później strzelali już tylko gospodarze. Chwilę przed przerwą prowadzenie dał im Robert Pisarczuk, a po zmianie stron dwa ważne gole zdobył Kamil Olek, sprawiając że Warciarze przegrali aż 1:4.

Lechia Zielona Góra – Pniówek Pawłowice 1:1 (1:1)

• Bramki: Mycan (45+3) – Hanzel (30).
  • Lechia: Fabisiak – Sylwestrzak, Ostrowski, Kurowski (od 68 min Tumala) – Zientarski, Embalo (od 81 min Rzeźnik), Babij, Dzidek (od 81 min Wędzelewski) – Surożyński (od 86 min Łoboda), Matuszewski (od 68 min Kołodenny), Mycan.
  • Pniówek: Zapała – Szymura, Weis, Szkatuła, Warnecki (od 46 min Szatkowski), Kasperowicz (od 46 min Lachendro; od 90+2 min Szczęch), Trąd (od 46 min Glenc), Płowucha, Hanzel, Herman (od 61 min Cywka), Musioł.
  • Żółte kartki: Iwanowicz – Hanzel, Płowucha, Szatkowski, Musioł.

Unia Turza Śląska – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 2:2 (2:1)

• Bramki: Gałecki (22), Bodzioch (38 z rzutu karnego) – Skiba 2 (21 z rzutu karnego, 64).
  • Unia: Musioł – Bodzioch, Jary, Polczyk, Woś (od 75 min Zawierucha), Wenglorz (od 84 min Klimkiewicz), Witkowski, Gałecki (od 84 min Danieluk), Benvindo, Brychlik (od 75 min Orzeł), Wysiński (od 67 min Musiolik).
  • Odra: Szafer – Żukowski, Semianchuk, Wawrzyniak, Grzymisławski, K. Koppenhagen, Stachurski, Draczyński, Siudak (od 12 min Skiba), Urbański (od 63 min Kobiela), Jóźwiak (od 79 min Belych).
  • Żółte kartki: Żukowski, Kobiela, Wawrzyniak.

Carina Gubin – Górnik II Zabrze 1:2 (0:1)

• Bramki: Więcek (51) – Chmarek 2 (32, 84).
  • Carina: Radziński – Płonka, Szymański, Rutkowski – Staszkowian, Nazar, Nahrebecki, Haraszkiewicz – Więcek, Łoboda (od 60 min Szela), Matuszewski (od 60 min Antosiak).
  • Górnik II: Jeleń – Capiga, Chmarek, Dziedzic (od 85 min Kulig), Michalski, Niedźwiedzki, Ogórek, Pawlak, Tobolik (od 85 min Rogula), Trubnikov, Wodecki.
  • Żółte kartki: Haraszkiewicz – Dziedzic, Ogórek.

Ślęza Wrocław – AstroEnergy Warta Gorzów 4:1 (2:1)

• Bramki: Olek 2 (50, 60), Kozik (13), Pisarczuk (44) – Hrabski (15).
  • Ślęza: Sobolewski – Kifert, Kluzek, Kozik, Marcjan, Dornellas (od 90+2 min Santos), Olek (od 77 min Hampel), Pisarczuk (od 90+2 min Yakovenko), Sasin, Wawrzyniak (od 77 min Jakuć), Wojciechowski (od 89 min Michalski).
  • Warta: Smug – Gajda (od 61 min Babiak), Micek, Przybylski – Majerczyk, Hrabski (od 53 min Duda), Lewandowski, Kaczorowski (od 81 min Kosowski) – Gardzielewicz, Walków (od 53 min Ufir), Krauz (od 53 min Rybicki).