Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lubuskie Złote Kłosy wręczone. To lokalne Oskary rolnicze i święto lubuskich rolników

Wideo
od 16 lat
W Nowej Soli odbyła się uroczysta jubileuszowa gala Lubuskiego Złotego Kłosa. Zjechało kilkaset osób, aby wspólnie uhonorować liderów rolnictwa w województwie lubuskim.

Lubuski Złoty Kłos. Gala w Nowej Soli

Dziesiąty raz Lubuska Izba Rolnicza, przyznając statuetki Lubuskiego Złota Kłosa wyróżnia w ten sposób i dziękuje liderom lubuskiego rolnictwa. Wydarzenie służy promocji dobrych praktyk biznesowych, a zwłaszcza proekologicznych rozwiązań. W uroczystej gali co roku bierze udział kilkaset osób. Podobnie było w czwartek wieczorem, kiedy na gali w Nowej Soli zebrali się rolnicy z całego regionu.

– Lubuski Złoty Kłos to jest tak zwany lokalny Oskar. To wyróżnienie dla najlepszych rolników, które przyznają sąsiedzi, którzy też są rolnikami. A przyznać w tej samej branży, że ktoś jest lepszy ode mnie, to naprawdę bardzo trudne – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej. – Ale widzimy tych, którzy są lepsi od nas i ci właśnie są dzisiaj nagrodzeni.

W pierwszej parze w tańcu chodzonym Alina Michalak i Stanisław Myśliwiec

Lubuskie Złote Kłosy wręczone. To lokalne Oskary rolnicze i ...

Lubuscy rolnicy nagrodzeni

Laureatami zostali m.in. małżonkowie Danuta i Zygmunt Wilkowie.

– Rolnikiem jestem od małego dziecka. Pamiętam te czasy, kiedy jako mały brzdąc latałem za moim ojcem – wspomina Zygmunt Wilk ze Starych Dzieduszyc w gm. Witnica. – Rolnictwo jest moją pasją, przeznaczeniem. Kocham to. Jesteśmy z żoną pochodzenia rolniczego i z wykształcenia jesteśmy rolnikami. Rolnictwo to piękna dziedzina. Jesteśmy na emeryturze, ale jesteśmy czynni zawodowo – opowiada.

Z Wilk wyjaśnia, że dzisiaj trzeba korzystać z techniki, doradztwa, z różnych rzeczy, które wpływają na końcowy wynik ekonomiczny. – Jak sobie to wszystko poukładam, to jest satysfakcja końcowa.

Wicewojewoda lubuski Wojciech Perczak wiele razy brał już udział w gali Lubuskiego Złotego Kłosa.

– To ważna i cenna inicjatywa – ocenia. – jest możliwość omówienia tych wszystkich problemów, które związane są z rolnictwem a wystąpiły w okresie między kolejnymi galami. Jest okazja na nie tylko na naświetlenie problemów, ale też do podziękowania za pracę i przedstawienie polityki rolnej rządu. Jestem nie pierwszy raz, ta część oficjalna i kuluarowa temu służy. Jeśli chodzi też o integrację środowiska, to jest jedna lepszych imprez w województwie.

Podczas gali wręczone zostały także odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa”, „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” i „Zasłużony dla lubuskiego rolnictwa”.

Laureaci Lubuskiego Złotego Kłosa:

  • Stanisław Bakan
  • Paulina i Roman Gielnik
  • Katarzyna Kotlar
  • Marian Rozynek
  • Sławomir Ślozowski
  • Wiesław Węgrzyn
  • Danuta i Zygmunt Wilk

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska