Lubuszanie z medalami lekkoatletycznych mistrzostw Polski do 23 lat. Dwa z nich należą do Łukasza Żoka

Alan Rogalski
ALKS AJP Gorzów
ALKS AJP Gorzów Archiwum prywatne
Lubuscy zawodnicy sięgnęli po pięć medali na mistrzostwach Polski do 23 lat w Suwałkach.

Mistrzowski tytuł zdobył Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów, który z czasem 20,84 s okazał się najszybszy na 200 m. To był drugi krążek na MP tegorocznego finalisty mistrzostw Europy U-23 w tej samej konkurencji. W sobotę, dzień wcześniej Żok zajął drugie miejsce na połowę krótszym dystansie, bijąc przy tym rekord życiowy, który od teraz wynosi 10,43 s.

Drugiego dnia jeszcze dwukrotnie Lubuszanie stawali na podium. Na jego najniższy stopień wskoczyli: Krzysztof Puczko z ZLKL Zielona Góra w skoku o tyczce z wynikiem 4,40 m oraz Gracjan Sabajtis z AZS AWF Gorzów w rzucie młotem z rezultatem 59,20 m.

Za to w sobotę, poza wspomnianym podopiecznym trenera Tomasza Saski, medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył też inny lekkoatleta ALKS AJP, a więc Daniel Sołtysiak. Ten na 400 m uzyskał czas 47,12 s i tym samym uplasował się na pierwszej pozycji.