Majówka 2016 w Lubuskiem. [IMPREZY 3 MAJA]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Co 3 maja będzie się działo w Lubuskiem
Co 3 maja będzie się działo w Lubuskiem 123rf
Wtorek, 3 maja to ostatni dzień majówki i przedłużonego weekendu. Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się tego dnia w Lubuskiem.

ZIELONA GÓRA
12.00 - Piknik rodzinny w Parku Piastowskim.
12.00 - Grochówka z żołnierskiego kociołka.
12.00 - Znakowanie rowerów (Komenda Miejska Policji) do godz. 15.
12.15 - Program wokalny, na scenie plenerowej m.in. Studio A i ERATO.
12.30 - Wymarsz grupy z kijami (nordic walking) i pieszej na Wzgórze Jagodowe.
13.00 - 15.00 - "Kolorowe wzgórze - leśne tajemnice" - działania plastyczne.
14.30 - Koncert grupy Centrum Uśmiechu - scena plenerowa.
15.30 - Wymarsz rajdu rodzinnego na Wzgórze Jagodowe.
16.45 - Konkurs dla zdobywców dwóch szczytów (pieczątki na programie imprezy) - przygotowanie J. Wnorowski (dla czterech osób, które najszybciej zgłoszą się do organizatora z pieczęciami z Krępy i Wzgórza Jagodowego.
17.00 - Zakończenie imprezy.

Scena amfiteatru:
BLOK I :
12.00 - Zumba - Marta Woźniatowska - CTiF
13.00 - Jumping frog (trampoliny) - Julita Caryk, Everest Fitness
13.40 - Flow stretch - Aneta Ostrówka, Everest Fitness
BLOK II:
14.30 - Indoor cycling - Jacek Moszyński, Everest Fitness
15.30 - Zumba & jumping frog & indoor cycling - trzy strefy zajęć do tej samej muzyki
16.30 - Indoor cycling - Jacek Moszyński.

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie czynne w godzinach 10.00-17.00. Atrakcje: zwiedzanie muzeum, przejażdżki transporterem BTR-152, stoisko gastronomiczne z wojskową grochówką, możliwość zwiedzania wnętrza pojazdu gąsienicowego, pokaz współczesnego sprzętu wojskowego 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Wstęp biletowany.

GORZÓW
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nierzymiu, 3 maja o 11.00 zaprasza na majówkę z siatkówką plażową. Jeśli cenisz sobie aktywny tryb życia i chcesz wolny dzień spędzić nad pięknym jeziorem, w otoczeniu lasu i do tego na sportowo, to będzie dla Ciebie idealna oferta.

Park Wiosny Ludów, start o 15.00. Lubuski Urząd Wojewódzki, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na Festyn Rodzinny. - Zabierzcie ze sobą koce, leżaki, krzesła, ale również dobre buty. Startujemy o godzinie 15:00 i to dosłownie - zachęcają organizatorzy.
Plan imprezy jest następujący:
15:00 - Bieg Konstytucji 3 maja zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódzki,
16:00 - Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice,
16:45 - Koncert Tea Time Boogie oraz występy gorzowskich zespołów tanecznych.
Na tych, którzy przyjdą się wspólnie bawić, czekają jeszcze: wioska harcerska (ZHR), stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, gry, zabawy, konkurencje sportowe, przejażdżki kucami, dziecięca piekarnia.
Wstęp jest wolny.

BOJADŁA
Biało-czerwona majówka na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury. Start godz. 15.00. Występ grupy tanecznej Flow, pokaz tańca towarzyskiego, występ przedszkolaków z Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach, koncert zespołu Bojadlanie, animacje dla dzieci, stoiska gastronomiczne.

TRZEBIECHÓW
11:15 - wręczenie Pucharu Obrzycy ufundowanego przez wójta gminy Trzebiechów.
12:00 - Msza Św. za ojczyznę (Kościół Parafialny w Trzebiechowie)
13:00 - Przejście uczestników pod pomnik poległych
13:15 - Wystąpienie władz, montaż poetycki, złożenie przez delegacje wiązanek pod pomnikiem poległych.

ZBĄSZYNEK
23 Bieg Konstytucji na dystansie ok. 7 km. Start godz. 12.30 Prowadzone będą indywidualne klasyfikacje generalne kobiet i mężczyzn, dodatkowo w Biegu Konstytucji (Główny) prowadzona będzie klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn z gminy Zbąszynek.

KROSNO ODRZAŃSKIE
8.00 Drużynowe Grand Prix Okręgu PZW w Zielonej Górze, Port Rzeczny; 10.00 Piłkarski Turniej Orlików i Żaków, stadion ul. Pocztowa; 10.30 msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej; 11.30 uroczystości patriotyczne na placu św. Jadwigi; 13.00 majowy Test Coopera na stadionie przy ul. Pocztowej.

ŻARY
godz.11.30 - Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Uroczysta Msza święta w intencji ojczyzny
godz. 12.30 - Rynek Miasta - koncert Miejskiej Orkiestry Dętej ŻDK
godz. 19.00 - Kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca - STANISŁAW SOYKA z zespołem.

DOBIEGNIEW
11.30 - uroczysta msza św. w intencji mieszkańców gminy w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Króla,
12.30 - uroczystości na Placu im. pchor. T. Starca, wystąpienie burmistrza, złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Czynu Żołnierskiego,
13.00 - estradowy program słowno - muzyczny pt. „A piosenka z nimi szła...” w wykonaniu Teatru Muzycznego Hals z Gdyni w szkole podstawowej przy ul. Gdańskiej.

SŁUBICE
XII Wincentyński Festyn Dobroczynny. Impreza rozpocznie się o 10.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie wystąpi Orkiestra Koncertowa Victoria Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. O godz. 15.00 na boisku zespołu szkół ekonomiczno rolniczych, rozpocznie się festyn dobroczynny. W programie są m.in. prezentacje lokalnych grup artystycznych i stowarzyszeń oraz koncert orkiestry Victori.

RZEPIN
Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przy szkole podstawowej. Festyn poprzedzi msza św. w kościele pod Wyzwaniem Najświętszego Serca Jezusa. Po mszy odbędą się biegi majowe w różnych kategoriach wiekowych.

KŁODAWA
Wojcieszyce, od 16.00, podczas majówki organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury zaprezentują się lokalni wykonawcy. Impreza rozpocznie się od konkursów dla dzieci, a o 17.00 rozpoczną się występy: Kłodawskich Słowików z przedszkola Wesoła Gromada z Wojcieszyc, tancerzy z GOK-u, zespołu Echo z Wojcieszyc. O 19.00 na scenie pojawi się Cover Duo, w którym występuje - ciekawostka - sam szef ośrodka kultury. Po ich występie o 20.00 disco pod chmurką grać będzie DJ Mute.

KOSTRZYN NAD ODRĄ
Od 15.30. W parku miejskim odbędzie się tradycyjny piknik trzeciomajowy. Kostrzyńskie Centrum Kultury zachęca do zabrania grilla, kocy, leżaków. Na scenie grać będą Tsigunz Fanfara Avantura oraz Cisza Jak Ta. Będą też dmuchane zamki, mydlane bańki oraz próba namalowania największego obrazu w historii Kostrzyna.

WITNICA
Miejski Dom Kultury zaprasza na dwa filmy do Regionalnego Centrum Ratownictwa. O 10.00 wyświetlony zostanie tu „Dobry Dinozaur”, a o 17.00 będzie prawdziwa gratka, czyli nowa część sagi: „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. Wstęp wolny.

SŁAWA
Od 2 do 3 maja trwa tu kolejna edycja Jarmarku Produktu Lokalnego. Co we wtorek?
10.00 - Otwarcie Jarmarku
12.00-18.00 - Koszałki, opałki i inne plecionki - warsztaty wyplatania koszyków z wikliny
14.00 - „Coolturka” - blok artystyczny Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.

NOWA SÓL
Solidarność Walcząca zaprasza wszystkich nowosolan na świętowanie 3 maja. - Rozpoczynamy mszą św. w intencji ojczyzny o godz. 11.00 w kościele pw. św. Józefa. Około godz. 12.15 z placu przy kościele wyruszamy z uroczystą paradą motocyklową ulicami miasta - informuje Ryszard Szablowski. Zakończenie parady zaplanowano w parku Wodny Świat, gdzie odbędzie się rodzinny festyn. - Udekorujmy tego dnia nasze domy w barwy narodowe apeluje R. Szablowski.
3 maja, plac przed kościołem, godz. 12.15.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na majówkę na... wodzie. Od 13.00 do 18.00 wszyscy chętni mogą przyjść na Przystań kajakową i skorzystać z rowerów wodnych i kajaków. Przypomnijmy: do wypożyczenia potrzebny jest dokument potwierdzający tożsamość i zapoznanie się z regulaminem. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką dorosłych!

SZLICHTYNGOWA
O godz. 11.00 msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. O godz. 12.15 nastąpi złożenie kwiatów pod obeliskiem w Szlichtyngowej. Na godz. 12.25 zaplanowano prezentację przygotowaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jęrzychowicach, nawiązujący do 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na godz. 13.00 zaplanowano z kolei sesję rady miejskiej, na której zaprezentowane zostanie stanowisko rady w sprawie 1050. rocznicy chrztu Polski. Następnie odbędzie się także specjalna prelekcja poprowadzona przez Piotra Sobańskiego, który opowie o znaczeniu przyjęcia chrztu przez Mieszka I w roku 966.

PRZYTOCZNA
12.00, msza św. w intencji Ojczyzny - kościół parafialny pw. Trójcy Świętej,
13.00, przemarsz pod Pomnik Miejsc Pamięci.,
13.15, capstrzyk oraz złożenie przed Pomnikiem Miejsc Pamięci urny z ziemią z forsowania Odry w 1945 r.

SZPROTAWA
Wspólne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w parku SzDK, od godz. 16.00. Usłyszymy m.in. Szprotawską Orkiestrę Dętą, pod dyrekcją Zdzisława Głowackiego. Na scenie zaprezentuje się para taneczna w tańcach standardowych, Iga Światowska i Domink Augustyniak z Leszna Górnego, zagra zespół Stonehenge, koncert pt. Muzyka Świata. Będzie też wystawa Piwa Świata, złożona z ok. czterdziestu gatunków tego magicznego napoju.

IŁOWA
16.00 koncert zespołu MATE
17.30 Finisaż wystawy Gabrieli Łastowskiej „Rysunek” oraz Andrzeja Jacka Buchaniec „50-lat przygody z ekslibrisem”.

ŻAGAŃ
Godz. 10.00 Msza Św. W Intencji Ojczyzny i Mieszkańców Żagania – Kościół Garnizonowy.
10.00-14.00 Rodzinny turniej tenisa stołowego (hala), zapisy telefoniczne pod numerem 888 301 701.

Więcej informacji majówkowych: MAJÓWKA 2016 W LUBUSKIEM

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3