Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Makijaż na kilka lat

Sylwia Malcher-Nowak
Długotrwały makijaż służy do korekty urody - podkreślenia ust, oczu, brwi
Długotrwały makijaż służy do korekty urody - podkreślenia ust, oczu, brwi fot. Mariusz Kapała
Co zrobić, by usta były wymalowane cały czas.

To propozycja dla pań, które chcą dobrze wyglądać, ale nie lubią się malować. To także sposób na to, by skorygować niedoskonałości urody. Mowa o makijażu permanentnym, czyli długotrwałym.

Taki typ makijażu trzyma się około 1-5 lat. Bywa, że nieco dłużej. Wszystko zależy od typu naskórka. Na czym polega ten zabieg? To coś w rodzaju tatuażu. Tradycyjny tatuaż jednak nigdy sam nie zejdzie, bo barwnik jest aplikowany do skóry właściwej. W tym przypadku - do naskórka, który stopniowo się złuszcza.

Makijaż permanentny służy przede wszystkim do lekkiego podkreślenia urody - konturu ust, kresek na powiekach (tzw. eyeliner), czy podkreślenie brwi. Dzięki temu zabiegowi można także nieco poprawić niedoskonałości urody, np. sprawić, że usta będą się wydawać pełniejsze, opadające powieki - podniesione, a naturalnie jasne czy rzadkie brwi - ciemniejsze i gęstsze. Generalnie nie jest to makijaż wyjściowy, tylko delikatny, na co dzień.

Ważna decyzja

Makijaż długotrwały

Zalety

  • Nie musimy się malować, wystarczy błyszczyk do ust.
  • To świetne rozwiązanie dla alergiczek, które często mają uczulenie na kosmetyki.
  • Koryguje nasze niedoskonałości - brzydki kontur ust, opadające powieki, rzadkie brwi.

    Wady
  • Jest drogi - zrobienie brwi to wydatek rzędu 600 zł, ust - 500 zł, a kresek na powiekach - 300 (jeśli jednak podliczymy pieniądze zaoszczędzone przez kilka lat, staje się opłacalny)
  • Mamy go przez kilka lat, nawet jeśli się nam znudzi.
  • - To musi być zabieg planowany - podkreśla dyplomowana linergistka i kosmetyczna Bożena Łotysz. - Nie można go zrobić z marszu. To decyzja, którą trzeba przemyśleć, bo jej skutki pozostają na twarzy przez kilka lat.
    Zanim więc dojdzie do zabiegu, linergistka zrobi z klientką szczegółowy wywiad. Zapyta m.in. o stan zdrowia, przyjmowane leki (po niektórych może dojść do reakcji alergicznej), choroby. Niczego nie można ukrywać! Konieczny jest też dobór barwników. Dlatego na spotkanie z kosmetyczką najlepiej przyjść ze swoimi kosmetykami, których używamy na co dzień.

    Kolejny etap to wyznaczenie dnia zabiegu. Mimo że wizyta trwa około trzech godzin, najlepiej zarezerwować sobie cały wolny dzień. Choćby dlatego, że miejsca poddane zabiegowi są mocno opuchnięte. - Opuchlizna schodzi do trzech dni - wyjaśnia linergistka. - Czasami nawet w ciągu kilku godzin. Uprzedzam także, że na początku makijaż może się wydawać mocno przerysowany, a kolory zbyt intensywne. W ciągu dwóch tygodni jednak około 60 proc. barwnika się wypłukuje. Dlatego po tym czasie konieczna jest kolejna wizyta, korekcyjna.

    Tylko fachowiec

    Kto nie może?

  • kobiety w ciąży
  • osoby z chorobami skóry
    Cukrzyca nie jest przeciwskazaniem, jednak konieczna jest konsultacja lekarza. Podobnie, gdy ktoś bierze jakiekolwiek leki.
  • Aby mieć pewność, że makijaż będzie wykonany fachowo i doda nam urody, zamiast oszpecić nas na kilka lat, musimy skorzystać z usług dyplomowanej linergistki. Po pierwsze powinna mieć doświadczenie w wizażu. Po drugie - wysokiej klasy aparaturę. Po trzecie - obowiązkowo używać jednorazowych igieł i rękawiczek.
    Warto korzystać z usług takiej, którą poleci inna zadowolona klienta.

    Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska