Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Malownicze, fantazyjne, niebywałe. Takie są jeziora powiatu strzelecko – drezdeneckiego. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka

Zbigniew Borek
Mieszkańcy Strzelec i okolicy mawiają, że jadą „na Długie”. W rzeczywistości jeżdżą nad jezioro Lipie położone w miejscowości Długie. Leży 10 km za Strzelcami przy drodze krajowej w stronę Dobiegniewa i Gdańska. To jedno z najgłębszych jezior w woj. lubuskim – ma 42 m. Ma tez najdłuższą plaże w regionie, a jego woda zaliczana jest przez unijnych ekspertów do „doskonale czystych”. Nad Lipiem jest też przystań żeglarska i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Z Długiego poprzez jezioro Lipie i Słowa można dopłynąć do jez. Wielgiego do Dobiegniewa, a dalej Mierzęcką Strugą do Warty i do Gorzowa. Lipie to część tzw. lubuskich Mazur.
Mieszkańcy Strzelec i okolicy mawiają, że jadą „na Długie”. W rzeczywistości jeżdżą nad jezioro Lipie położone w miejscowości Długie. Leży 10 km za Strzelcami przy drodze krajowej w stronę Dobiegniewa i Gdańska. To jedno z najgłębszych jezior w woj. lubuskim – ma 42 m. Ma tez najdłuższą plaże w regionie, a jego woda zaliczana jest przez unijnych ekspertów do „doskonale czystych”. Nad Lipiem jest też przystań żeglarska i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Z Długiego poprzez jezioro Lipie i Słowa można dopłynąć do jez. Wielgiego do Dobiegniewa, a dalej Mierzęcką Strugą do Warty i do Gorzowa. Lipie to część tzw. lubuskich Mazur. Grzegorz Walkowski
Długie, Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie, ale też Gościm koło Drezdenka, Danków, Lipie Góry i Brzoza – m.in. w tych miejscowościach powiatu strzelecko – drezdeneckiego są cudne jeziora, które sfotografował z drona gorzowianin Grzegorz Walkowski.

- Zdjęcia i filmy dronem robię od pięciu lat. Najpierw była to pasja, sposób na wolny czas. Później postanowiłem zajmować się tym zawodowo – mówi Grzegorz Walkowski, gorzowianin, który fotografuje z drona nasz region. Ma uprawnienia wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego BVLOS.

Grzegorz Walkowski podkreśla, że Lubuskie jest przepiękne, a jeziora to jego niebywały atut, który uwielbia fotografować. - Prawie nic nie pozostawiam przypadkowi. Koncepcja powstaje po locie próbnym. Jeszcze przed przybyciem wirtualnie komponuję zdjęcia, używając aplikacji mapujących przestrzeń - mówi Grzegorz Walkowski, który publikuje swoje zdjęcia m.in. na facebookowym profilu Niesamowite Lubuskie.

Regularnie pokazujemy też jego zdjęcia na naszym portalu. Dziś zdjęcia z powiatu strzelecko – drezdenecki. To malowniczy teren. Bo to z jednej strony jest Kotlina Gorzowska z Puszczą Notecką, a z drugiej Równina Drawska oraz Pojezierze Dobiegniewskie. W północno-zachodni skraj powiatu (od strony Dobiegniewa) wbija się Drawieński Park Narodowy, a w okolicach Strzelec Krajeńskich (od strony Dankowa) jest fragment Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. No i, dodajmy, jeziora to „powiatowe bogactwo”. Zdjęcia Grzegorza Walkowskiego świetnie to pokazują!

Dobiegniew inwestuje w turystykę. Wielgie i Osiek, a także przystań w Łęczynie chcą złowić turystów:
DOBIEGNIEW. LUBUSKIE Dobiegniew inwestuje w turystykę. Wielgie i Osiek, a także przystań w Łęczynie chcą złowić turystów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie przyjechał do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska