Mamy srebro i brąz w piłce wodnej młodzików [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
Alfa Gorzów - srebrni medaliści mistrzostw Polski młodzików w Gorzowie.
Alfa Gorzów - srebrni medaliści mistrzostw Polski młodzików w Gorzowie. Zbigniew Borek
Dwa medale na mistrzostwach Polski młodzików w Gorzowie w piłce wodnej zdobyli gorzowianie.

Srebrny krążek zawisł na szyjach waterpolistów Alfy, którzy na pięć rozegranych meczów wygrali cztery, w tym niedzielny (12 czerwca) decydujący o drugim miejscu z WTS Polonią Bytom 7:4. - To pierwszy sukces osiągnięty przez nasz klub, choć celowaliśmy nawet w złoto - nie ukrywał prezes Alfy Sebastian Żabski. Szkoleniowiec naszych zawodników dodał, że kluczowe było spotkanie z GKPW-59. - Zagraliśmy inaczej niż zawsze w obronie, a w ataku nasi chłopcy byli skuteczni. Neptun Łódź był od nas silniejszy fizycznie - zwrócił uwagę opiekun Alfy Jacek Osiński.

W ostatnim dniu turnieju finałowego (który rozpoczął się w piątek) zwycięstwo odniósł też GKPW-59. Na kończenie pokonał Legię Warszawa 13:5, dzięki temu stanął na najniższym stopniu podium. - Apetyty były większe, ale trzeba się cieszyć z tego, co się ma - powiedział trener GKPW-59 Piotr Diakonów. I dodał: - Żałuję przede wszystkim meczu z Neptunem, w którym prowadziliśmy.

6. Legia.

Teraz przed obie ekipami, choć w innych rocznikach, turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gorzowie w dniach 9-10 lipca. W nich oba kluby chcą powalczyć o medal, chociaż GKPW-59 mierzy w złoto, a Alfa w brąz.