Maria Kawiorska z Pszczewa została mistrzynią kraju w Nordic Walking

Dariusz Brożek
Maria Kawiorska z Pszczewa przez wiele lat uprawiała biegi, teraz jej pasją są marsze z kijkami. fot. Archiwum
Pszczewianka wygrała II Mistrzostwa Polski w NW na dystansie 10 km. Startowała w kategorii powyżej 50 lat.

Mistrzostwa w Nordic Walking odbyły się w Gnieźnie, wystartowało w nich ponad 350 zawodników. Pszczewianka wystartowała w kat. powyżej 50 lat. Linię mety przekroczyła z czasem 1.15.30 i wygrała w swojej kategorii.

W poniedziałek Maria Kawiorska poprawiła wynik o blisko półtorej minuty i z czasem 1.13.35 zakwalifikowała się na mistrzostwa świata, które odbędą się 12 września w Austrii. Będzie tam reprezentować nasz kraj w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 km

Zawodniczka z Pszczewa zaledwie od kilku tygodni trenuje marsze z kijkami. Wcześniej jej pasją były biegi długodystansowe. Pokonała tysiące kilometrów, wygrała wiele prestiżowych imprez.

W rodzinnej miejscowości nazywają ja "pszczewską gazelą". W kwietniu przeszła jednak operację ścięgna Achillesa i musiała zrezygnować z uprawiania biegów. Zaraz po operacji miała trudności z chodzeniem, lekarstwem miały być marsze z kijkami, które przerodziły się w jej nową sportową pasję.