Menadżer Roku 2015. Nagrodziliśmy najlepszych szefów lubuskich firm

Redakcja
Laureaci pierwszych miejsc: Jan Tomaszewicz z GorzowaJoanna Szymańska z Krosna Odrzańskiego i Andrzej Iwanickiz Gubina.
Laureaci pierwszych miejsc: Jan Tomaszewicz z GorzowaJoanna Szymańska z Krosna Odrzańskiego i Andrzej Iwanickiz Gubina. Mariusz Kapała
Udostępnij:
W tym roku kapituła i Czytelnicy nagrodzili 11 osób w dwóch kategoriach: biznes i instytucja. Podwójnym zwycięzcą został Andrzej Iwanicki z Gubina, współwłaściciel firmy A.Z. Iwaniccy Meble Tapicerowane.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Plebiscyt z pewnością dostarczył uczestnikom sporo emocji. Przez około miesiąc mogli śledzić przebieg głosowania Czytelników. Szczególnie gorąco było w grupie menadżerów firm - tam do końca nie było pewności, kto znajdzie się w pierwszej trójce.

Kolejną dawkę emocji zafundowaliśmy podczas wczorajszej gali. Zostały na niej ogłoszone wyniki obrad kapituły. pracującej  w składzie:_Brygida Grzybowicz  z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogdan Nowak - członek zarządu województwa lubuskiego, Roman Fedak - dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, Iwona Zielińska - redaktor naczelna ,,Gazety Lubuskiej” oraz Grzegorz Widenka - prezes Polska Press sp. z o.o. Oddział w Zielonej Górze.  Kapituła nominowała do nagrody: Andrzeja Iwanickiego, Leszka Jarząbka, Roberta Majosa, Paulinę Bartlińską, Przemysława Deptę, Jacka Sowińskiego, Michała Wrembla i Grzegorza Szulca - w kategorii biznes. Wśród szefów instytucji uwagę jurorów zwrócili:_Joanna Szymańska, Andrzej Okuniewicz, Arkadiusz Michoński, Ewa Kubiak, Jan Tomasze­wicz i Magdalena Szyszko-Graban.

Oto sylwetki nagrodzonych osób:

Andrzej Iwanicki z Gubina - pierwsze  miejsce przyznane przez kapitułę i  pierwsze miejsce w głosowaniu Czytelników.
Współwłaściciel  firmy A.Z. Iwaniccy Meble Tapicerowane, która istnieje od 1989 roku. Zdecydowana większość produkcji wysyłana jest do Niemiec i innych krajów. Spółka zatrudnia ponad 750 osób. Jest zdobywcą Diamentów Forbsa, Gazeli Biznesu, tytułu Firma Godna Zaufania, wyróżnienia w konkursie Orły Eksportu. A. Iwanicki pomaga młodzieży z gminy w rozwijaniu pasji, poprzez wspieranie klubów sportowych, placówek edukacyjnych. Nie jest też obojętny na potrzeby instytucji niosących pomoc najuboższym, schorowanym oraz samotnym.

Jan Tomaszewicz  z Gorzowa  - pierwsze miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii instytucja.
Od 14 lat dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. (wcześniej był dyrektorem Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze). W tym czasie  teatr otrzymał odznaczenie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Zasłużony dla Kultury” oraz Ministerstwa Kultury Francji, a także tytuł „Teatr zasłużony dla Województwa Lubuskiego”. Jan Tomaszewicz co roku otrzymuje nagrodę od marszałka województwa za pozytywny roczny bilans.  W planach na ten rok ma dokończenie kolejnego etapu rewitalizacji budynku.

Joanna Szymańska  z Krosna Odrzańskiego - pierwsze miejsce przyznane głosami kapituły w kategorii  instytucja.
Od 16 lat kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim. Działa w obszarze pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Z grupą społeczników powołała Stowarzyszenie Przystań, które ma na celu wspomagać działania Ośrodka na rzecz wszystkich osób potrzebujących wsparcia. Współtworzyła również Odrzańską Spółdzielnię Socjalną, która działa już 6 lat. Osoby trafiające do Ośrodka, po przejściu procesu rehabilitacji społecznej, pierwsze kroki zawodowe stawiają właśnie w Spółdzielni.

Leszek Jarząbek z Zielonej Góry - drugie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii biznes.
Właściciel  założonego w 1990 roku - razem z żoną - Przedsiębiorstwa Budowlanego Ekonbud-Fadom w Zielonej Górze. Firma specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym. Od początku działalności oddała do użytku sześć tysięcy mieszkań w Zielonej Górze, Poznaniu, Zgorzelcu i Wolsztynie. Na koncie ma wiele nagród m.in.: Diamenty Forbesa 2013, wyróżnienie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa, certyfikaty Solidny Partner w Biznesie, kilka tytułów Lubuski Mister Budowy za obiekty wybudowane w Zielonej Górze.

Grzegorz Szulc z Zielonej Góry -  drugie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii biznes.
Od 17 lat prezes zarządu w firmie ITEO z Zielonej Góry Nowego Kisielina, specjalizującej się w branży ochrony środowiska, szczególnie w instalacjach biogazowych i fotowoltaicznych. W ubiegłym roku firma zdobyła Polską Nagrodę Innowacyjności za projekt Lukon. W ramach projektu na terenie Parku Naukowo-Technologicznego  powstanie m.in. biogazownia oraz farma fotowoltaiczna. Wsadem do biogazowni mają być algi, pochodzące z własnej uprawy. Po przeprowadzeniu ich fermentacji oraz spaleniu powstanie energia elektryczna oraz cieplna.

Magdalena Szyszko-Graban z Dobiegniewa - drugie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii instytucja.
Od niespełna dwóch lat kieruje Centrum Integracji Społecznej w Dobiegniewie. W tym czasie udało się częściowo wyremontować budynek po dawnym komisariacie policji, który będzie nową siedzibą Centrum. 8 osób zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną osób borykających się z różnorakimi życiowymi trudnościami: uzależnieniami, brakiem umiejętności czy kwalifikacji pozwalających wyjść na rynek pracy, kryminalną przeszłością. Cała idea działalności Centrum Integracji Społecznej polega na pomocy tym osobom w odnalezieniu się w lokalnej społeczności.

Andrzej Okuniewicz z Kargowej - drugie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii instytucja.
Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąbrówka” Kargowa, prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Cargovia” Kargowa, koordynator sportu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej.  Organizuje treningi i mecze ligowe piłki nożnej i turnieje piłkarskie. Z pomocą GCK organizuje  zajęcia dla dzieci pod nazwą „Wakacje w mieście” i imprezy  w czasie ferii zimowych i świątecznych oraz otwarte zawody dla wszystkich grup wiekowych w strzelaniu z broni pneumatycznej. Jego działalność  związana ze sportem jest działalnością społeczną.

Dawid Kaczmarek z Gubina - trzecie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii biznes.
Od 2010 roku jest menadżerem VIP Club Gubin. Cały czas rozwija klub, zdobywa nowych klientów, buduje i umacnia markę. Cieszy się, że udało mu się skompletować zespół ludzi kompetentnych, miłych i ambitnych, oddanych pracy,  angażujących się w sprawy i rozwój klubu. - To dzięki nim klub odnosi sukces, a bardzo dobra atmosfera wśród obsługi przenosi się na świetne relacje z klientami - podkreśla. Klub pomaga dzieciom, przygotowuje świąteczne paczki, opłaca kolonie PCK, zaprasza na Junior Party wychowanków z domu dziecka.

Michał Wrembel z Kostrzyna nad Odrą - trzecie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii biznes.
Od 2008 roku dyrektor generalny ICT Poland w Kostrzynie nad Odrą. Kieruje 420-osobową załogą. Firma jest znanym producentem wyrobów z bibułki higienicznej, takich jak papier toaletowy, ręczniki kuchenne, chusteczki higieniczne i  kosmetyczne. Swoje produkty sprzedaje zarówno pod łasną marką FOXY, jak i pod markami znanych sieci handlowych, głównie w Polsce i Niemczech.  ICT prowadzi program Foxy Pomaga Dzieciom, wspierający organizacje działające w  regionie. Przez 10 lat przeznaczyła na ten cel ponad milion złotych. Podobną kwotą wspomogła UNICEF. 

Ewa Kubiak z Deszczna - trzecie miejsce w głosowaniu  Czytelników w kategori i instytucja.
Dyrektor Zespołu Szkół w Deszcznie od 2004 roku. Placówka składa się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, uczy się tam ponad 600 uczniów. Szkoła osiąga dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych, a uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach. Zespół  jest liderem w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków unijnych, przeznaczonych dla wyrównywania szans edukacyjnych uczniów ze środowiska wiejskiego oraz poprawę wyposażenia. Ewa Kubiak dumna jest z sukcesów uczniów, dobrego kontaktu z rodzicami i atmosfery panującej w wszkole.

Arkadiusz Michoński z Bojadeł - trzecie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii instytucja.
Prezes Fundacji Pałac Bojadła, której głównym celem jest ochrona i restauracja barokowego założenia pałacowo-parkowego w Bojadłach. Fundacja podejmuje również  działania związane z promocją historii, tradycji i kultury Ziemi Lubuskiej oraz wskrzeszaniem lokalnych tradycji. Z jej inicjatywy powstała  strona internetowa www.palaceiparki.pl, gdzie można znaleźć opracowanie dotyczące obiektów znajdujących się na Środkowym Nadodrzu oraz zdigita­lizowane materiały archiwalne i  ikonograficzne, znajdujące się w archiwach polskich i zagranicznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie