Menadżer Roku 2015. Nagrodziliśmy najlepszych szefów lubuskich firm

Redakcja
Laureaci pierwszych miejsc: Jan Tomaszewicz z GorzowaJoanna Szymańska z Krosna Odrzańskiego i Andrzej Iwanickiz Gubina.
Laureaci pierwszych miejsc: Jan Tomaszewicz z GorzowaJoanna Szymańska z Krosna Odrzańskiego i Andrzej Iwanickiz Gubina. Mariusz Kapała
W tym roku kapituła i Czytelnicy nagrodzili 11 osób w dwóch kategoriach: biznes i instytucja. Podwójnym zwycięzcą został Andrzej Iwanicki z Gubina, współwłaściciel firmy A.Z. Iwaniccy Meble Tapicerowane.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Plebiscyt z pewnością dostarczył uczestnikom sporo emocji. Przez około miesiąc mogli śledzić przebieg głosowania Czytelników. Szczególnie gorąco było w grupie menadżerów firm - tam do końca nie było pewności, kto znajdzie się w pierwszej trójce.

Kolejną dawkę emocji zafundowaliśmy podczas wczorajszej gali. Zostały na niej ogłoszone wyniki obrad kapituły. pracującej  w składzie:_Brygida Grzybowicz  z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Bogdan Nowak - członek zarządu województwa lubuskiego, Roman Fedak - dyrektor Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, Iwona Zielińska - redaktor naczelna ,,Gazety Lubuskiej” oraz Grzegorz Widenka - prezes Polska Press sp. z o.o. Oddział w Zielonej Górze.  Kapituła nominowała do nagrody: Andrzeja Iwanickiego, Leszka Jarząbka, Roberta Majosa, Paulinę Bartlińską, Przemysława Deptę, Jacka Sowińskiego, Michała Wrembla i Grzegorza Szulca - w kategorii biznes. Wśród szefów instytucji uwagę jurorów zwrócili:_Joanna Szymańska, Andrzej Okuniewicz, Arkadiusz Michoński, Ewa Kubiak, Jan Tomasze­wicz i Magdalena Szyszko-Graban.

Oto sylwetki nagrodzonych osób:

Andrzej Iwanicki z Gubina - pierwsze  miejsce przyznane przez kapitułę i  pierwsze miejsce w głosowaniu Czytelników.
Współwłaściciel  firmy A.Z. Iwaniccy Meble Tapicerowane, która istnieje od 1989 roku. Zdecydowana większość produkcji wysyłana jest do Niemiec i innych krajów. Spółka zatrudnia ponad 750 osób. Jest zdobywcą Diamentów Forbsa, Gazeli Biznesu, tytułu Firma Godna Zaufania, wyróżnienia w konkursie Orły Eksportu. A. Iwanicki pomaga młodzieży z gminy w rozwijaniu pasji, poprzez wspieranie klubów sportowych, placówek edukacyjnych. Nie jest też obojętny na potrzeby instytucji niosących pomoc najuboższym, schorowanym oraz samotnym.

Jan Tomaszewicz  z Gorzowa  - pierwsze miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii instytucja.
Od 14 lat dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. (wcześniej był dyrektorem Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze). W tym czasie  teatr otrzymał odznaczenie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Zasłużony dla Kultury” oraz Ministerstwa Kultury Francji, a także tytuł „Teatr zasłużony dla Województwa Lubuskiego”. Jan Tomaszewicz co roku otrzymuje nagrodę od marszałka województwa za pozytywny roczny bilans.  W planach na ten rok ma dokończenie kolejnego etapu rewitalizacji budynku.

Joanna Szymańska  z Krosna Odrzańskiego - pierwsze miejsce przyznane głosami kapituły w kategorii  instytucja.
Od 16 lat kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim. Działa w obszarze pomocy społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Z grupą społeczników powołała Stowarzyszenie Przystań, które ma na celu wspomagać działania Ośrodka na rzecz wszystkich osób potrzebujących wsparcia. Współtworzyła również Odrzańską Spółdzielnię Socjalną, która działa już 6 lat. Osoby trafiające do Ośrodka, po przejściu procesu rehabilitacji społecznej, pierwsze kroki zawodowe stawiają właśnie w Spółdzielni.

Leszek Jarząbek z Zielonej Góry - drugie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii biznes.
Właściciel  założonego w 1990 roku - razem z żoną - Przedsiębiorstwa Budowlanego Ekonbud-Fadom w Zielonej Górze. Firma specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym. Od początku działalności oddała do użytku sześć tysięcy mieszkań w Zielonej Górze, Poznaniu, Zgorzelcu i Wolsztynie. Na koncie ma wiele nagród m.in.: Diamenty Forbesa 2013, wyróżnienie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa, certyfikaty Solidny Partner w Biznesie, kilka tytułów Lubuski Mister Budowy za obiekty wybudowane w Zielonej Górze.

Grzegorz Szulc z Zielonej Góry -  drugie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii biznes.
Od 17 lat prezes zarządu w firmie ITEO z Zielonej Góry Nowego Kisielina, specjalizującej się w branży ochrony środowiska, szczególnie w instalacjach biogazowych i fotowoltaicznych. W ubiegłym roku firma zdobyła Polską Nagrodę Innowacyjności za projekt Lukon. W ramach projektu na terenie Parku Naukowo-Technologicznego  powstanie m.in. biogazownia oraz farma fotowoltaiczna. Wsadem do biogazowni mają być algi, pochodzące z własnej uprawy. Po przeprowadzeniu ich fermentacji oraz spaleniu powstanie energia elektryczna oraz cieplna.

Magdalena Szyszko-Graban z Dobiegniewa - drugie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii instytucja.
Od niespełna dwóch lat kieruje Centrum Integracji Społecznej w Dobiegniewie. W tym czasie udało się częściowo wyremontować budynek po dawnym komisariacie policji, który będzie nową siedzibą Centrum. 8 osób zajmuje się reintegracją zawodową i społeczną osób borykających się z różnorakimi życiowymi trudnościami: uzależnieniami, brakiem umiejętności czy kwalifikacji pozwalających wyjść na rynek pracy, kryminalną przeszłością. Cała idea działalności Centrum Integracji Społecznej polega na pomocy tym osobom w odnalezieniu się w lokalnej społeczności.

Andrzej Okuniewicz z Kargowej - drugie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii instytucja.
Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąbrówka” Kargowa, prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Cargovia” Kargowa, koordynator sportu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej.  Organizuje treningi i mecze ligowe piłki nożnej i turnieje piłkarskie. Z pomocą GCK organizuje  zajęcia dla dzieci pod nazwą „Wakacje w mieście” i imprezy  w czasie ferii zimowych i świątecznych oraz otwarte zawody dla wszystkich grup wiekowych w strzelaniu z broni pneumatycznej. Jego działalność  związana ze sportem jest działalnością społeczną.

Dawid Kaczmarek z Gubina - trzecie miejsce w głosowaniu Czytelników w kategorii biznes.
Od 2010 roku jest menadżerem VIP Club Gubin. Cały czas rozwija klub, zdobywa nowych klientów, buduje i umacnia markę. Cieszy się, że udało mu się skompletować zespół ludzi kompetentnych, miłych i ambitnych, oddanych pracy,  angażujących się w sprawy i rozwój klubu. - To dzięki nim klub odnosi sukces, a bardzo dobra atmosfera wśród obsługi przenosi się na świetne relacje z klientami - podkreśla. Klub pomaga dzieciom, przygotowuje świąteczne paczki, opłaca kolonie PCK, zaprasza na Junior Party wychowanków z domu dziecka.

Michał Wrembel z Kostrzyna nad Odrą - trzecie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii biznes.
Od 2008 roku dyrektor generalny ICT Poland w Kostrzynie nad Odrą. Kieruje 420-osobową załogą. Firma jest znanym producentem wyrobów z bibułki higienicznej, takich jak papier toaletowy, ręczniki kuchenne, chusteczki higieniczne i  kosmetyczne. Swoje produkty sprzedaje zarówno pod łasną marką FOXY, jak i pod markami znanych sieci handlowych, głównie w Polsce i Niemczech.  ICT prowadzi program Foxy Pomaga Dzieciom, wspierający organizacje działające w  regionie. Przez 10 lat przeznaczyła na ten cel ponad milion złotych. Podobną kwotą wspomogła UNICEF. 

Ewa Kubiak z Deszczna - trzecie miejsce w głosowaniu  Czytelników w kategori i instytucja.
Dyrektor Zespołu Szkół w Deszcznie od 2004 roku. Placówka składa się ze szkoły podstawowej i gimnazjum, uczy się tam ponad 600 uczniów. Szkoła osiąga dobre wyniki w egzaminach zewnętrznych, a uczniowie odnoszą sukcesy w wielu konkursach. Zespół  jest liderem w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków unijnych, przeznaczonych dla wyrównywania szans edukacyjnych uczniów ze środowiska wiejskiego oraz poprawę wyposażenia. Ewa Kubiak dumna jest z sukcesów uczniów, dobrego kontaktu z rodzicami i atmosfery panującej w wszkole.

Arkadiusz Michoński z Bojadeł - trzecie miejsce przyznane przez kapitułę w kategorii instytucja.
Prezes Fundacji Pałac Bojadła, której głównym celem jest ochrona i restauracja barokowego założenia pałacowo-parkowego w Bojadłach. Fundacja podejmuje również  działania związane z promocją historii, tradycji i kultury Ziemi Lubuskiej oraz wskrzeszaniem lokalnych tradycji. Z jej inicjatywy powstała  strona internetowa www.palaceiparki.pl, gdzie można znaleźć opracowanie dotyczące obiektów znajdujących się na Środkowym Nadodrzu oraz zdigita­lizowane materiały archiwalne i  ikonograficzne, znajdujące się w archiwach polskich i zagranicznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3