Miejskie mikołajki w Zielonej Górze. Ale to była magia!...

  Miejskie mikołajki w Zielonej Górze. Ale to była magia! Miasto rozbłysło tysiącem barw, choinka zachwyciła mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Natalia Dyjas

  Gazeta Lubuska

  W czwartek, 6 grudnia, tuż po godzinie 16.00, centrum Zielonej Góry rozbłysło tysiącem światełek. W ten sposób miasto zainaugurowało miejskie mikołajki. Zobaczcie, jak pięknie prezentuje się Zielona Góra w zimowej atmosferze.
  Miejskie mikołajki w Zielonej Górze. I w centrum zrobiło się pięknie!
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mariusz Kapała / GL

  Nie jedna, a aż dwie choinki stanęły w tym roku w centrum Zielonej Góry. Sztuczna pojawiła się na placu Bohaterów. Zaś dwunastometrowa jodła, która stanęła tuż obok ratusza, to prezent dla zielonogórzan od zielonogórskich leśników.

  - Choinka z lasu, która przyozdobiła Zieloną Górę, to kontynuacja podjętej przez Lasy Państwowe w minionym roku tradycji - wyjaśnia Monika Zapotoczna z zielonogórskiego magistratu. - Tym razem pachnące lasem drzewo świąteczne zostało przywiezione do Zielonej Góry z terenu Nadleśnictwa Babimost.

  I już przez parę ostatnich dni zachęcało, żeby zrobić sobie z takim imponującym drzewkiem zdjęcie. W końcu i tutaj na chwilę zatrzymał się zaprzęg Świętego Mikołaja. Każdy może wejść do sań i zobaczyć, co w sobie kryją.

  Ale i tak największą atrakcją była w mikołajki inauguracja i włączenie świateł na choince i fontannie. Następnie mieszkańcy przeszli ulicami miasta w kierunku ratusza, by wspólnymi siłami włączać kolejne iluminacje. Z każdą chwilą na deptaku robiło się coraz piękniej.

  Kulminacyjnym punktem programu było spotkanie przy wspomnianej już jodle. Tutaj nie zabrakło koncertu zimowych piosenek i pastorałek, wspólnego strojenia świątecznego drzewka. Parę słów do mieszkańców powiedział też m.in. prezydent Zielonej Góry. A na maluchy czekał słodki poczęstunek.

  Kiedy choinka zabłysła tuż przy ratuszu chyba na wszystkich efekt zrobił wrażenie. Jak to dobrze, że święta są coraz bliżej!

  ZOBACZ TEŻ: Jarmark Bożonarodzeniowy w Zielonej Górze rozpocznie się 15 grudnia. Na deptaku pojawią się rękodzielnicy i artyści

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.