MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Możesz pomóc dzieciom!

(kb)
Bartosz Szewczyk (7 lat): - Najbardziej chciałbym mieć autka elektroniczne, które jeżdżą po torze. One są takie szybkie, wyścigowe. Superprezentem byłby też zdalnie sterowany samochód, bo ja uwielbiam motoryzację. Co jeszcze? Najbardziej marzą mi się nowiutkie spodnie jeansowe. Takie fajne i modne, którymi mógłbym się pochwalić...
Bartosz Szewczyk (7 lat): - Najbardziej chciałbym mieć autka elektroniczne, które jeżdżą po torze. One są takie szybkie, wyścigowe. Superprezentem byłby też zdalnie sterowany samochód, bo ja uwielbiam motoryzację. Co jeszcze? Najbardziej marzą mi się nowiutkie spodnie jeansowe. Takie fajne i modne, którymi mógłbym się pochwalić... fot. Paweł Janczaruk
Szykujemy paczki świąteczne dla podopiecznych Domu Dziecka w Lubsku. Wczoraj dzieciaki ze szkoły w Trzebielu postanowiły zebrać dla nich słodycze, a pani Roma z Zielonej Góry obiecała karton zeszytów i encyklopedię.

To już czwarta edycja działalności naszego Świątecznego Pogotowia. W tym roku zbieramy na prezenty wymarzone przez wychowanków Domu Dziecka w Lubsku. Wierzymy, że przy Waszej pomocy na pewno choć część z nich uda się zrealizować. Tak jak udało się to rok, dwa i trzy lata temu!

Codziennie kolejni wychowankowie Domu będą opowiadać, co chcieliby znaleźć pod choinką. Ich marzenia są wielkie, jednak przecież niczym nie różnią się od tych, jakie mają ich rówieśnicy! Zebraliśmy już pierwsze pieniądze, by zrealizować ich marzenia.

Wczoraj zadzwoniła do nas opiekunka Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół w Trzebielu. Uczniowie tej szkoły mają wielkie serca! Postanowili odpowiedzieć na nasz apel i przeprowadzą w szkole zbiórkę słodyczy dla kolegów z Domu Dziecka.

Bartosz Szewczyk (7 lat): - Najbardziej chciałbym mieć autka elektroniczne, które jeżdżą po torze. One są takie szybkie, wyścigowe. Superprezentem byłby też zdalnie sterowany samochód, bo ja uwielbiam motoryzację. Co jeszcze? Najbardziej marzą mi się nowiutkie spodnie jeansowe. Takie fajne i modne, którymi mógłbym się pochwalić...
(fot. fot. Paweł Janczaruk )

Do redakcji przyszła też pani Roma z Zielonej Góry. - Jutro przyniosę nowiuśką encyklopedię i karton zeszytów - zapowiedziała.

W poniedziałek Marek Prędkiewicz z Zielonej Góry zadeklarował, że wpłaci na rzecz Domu 1.000 zł. Wczoraj dorzucił się do tego jego kolega, również nasz "etatowy" Mikołaj Adam Wotjuściszyn z Nowin Wielkich, który przekaże 500 zł.

- W przyszłym tygodniu zawiozę dzieciakom komputer - obiecała anonimowa Czytelniczka. A jedna z mieszkanek Lubska już przyniosła do Domu pościel, naczynia i 100 zł.

Oni już pomogli!

Bardzo Wam dziękujemy, nasi kochani Mikołajowie. Od soboty, kiedy ruszyliśmy z naszą akcją, zgłosili się już do nas ludzie o wielkich sercach:

 • Marek Prędkiewicz z Zielonej Góry ofiaruje 1.000 zł.
 • Adam Wotjuściszyn z Nowin Wielkich przekaże 500 zł.
 • anonimowa Czytelniczka obiecała dzieciakom komputer
 • mieszkanka Lubska już przyniosła do Domu pościel, naczynia i 100 zł.
 • dzieciaki ze szkoły w Trzebielu postanowiły zrobić paczkę świąteczną dla kolegów z Domu Dziecka
 • pani Roma z Zielonej Góry obiecała dzieciakom encyklopedię i karton zeszytów

  Kochani Mikołajowie!

  Na prezenty czeka 28 podopiecznych Domu Dziecka w Lubsku. Oprócz tego co sobie wymarzyli, przydadzą im się także nowe ubrania, kosmetyki, stroje sportowe, gry i zabawki dostosowane do ich wieku.

  Dom w Lubsku działa od zaledwie trzech miesięcy. Na liście potrzeb są m.in.: pościel, ręczniki, koce, naczynia stołowe, środki czystości, nowe tapczany, kilka łóżek piętrowych, szafy ubraniowe, kurtki, buty, plecaki, bluzy. I kolorowe tapety, którymi dałoby się wyłożyć "gołe" ściany w dziecięcych pokojach, choć do połowy.

  Dyrektorka Wioletta Kuźmińska chciałaby jeszcze zebrać pieniądze na wspólny wyjazd w czasie ferii.

  W sprawie tych wszystkich marzeń Mikołajowie mogą się zgłaszać do Katarzyny Borek:
 • pod numerem tel. 0 68 324 88 37
 • mailem: [email protected]
 • osobiście w siedzibie "GL" przy al. Niepodległości 25 w Zielonej Górze (parter, dział łączności z Czytelnikami, pok. 10).

  Podajemy też numer konta, na który można bezpośrednio wpłacać pieniądze: Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku, Pekao 43 10 20 54 60 0000 52 0000 73 91 69.
 • Dołącz do nas na Facebooku!

  Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

  Polub nas na Facebooku!

  Kontakt z redakcją

  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

  Napisz do nas!
  Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska