Naćpany 22-latek potrącił nastolatkę i uciekł. Szczegóły...

  Naćpany 22-latek potrącił nastolatkę i uciekł. Szczegóły zatrzymania kierowcy volkswagena [WIDEO Z MONITORINGU, ZDJĘCIA]

  oprac. (vp), źródło: KMP Zielona Góra

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Zielonogórscy policjanci bardzo szybko ustalili kierującego, który w poniedziałek (26 listopada) potrącił 17-latkę na przejściu dla pieszych ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze.
  Kryminalni w kilka godzin po zdarzeniu we wtorek rano zatrzymali kierującego, którym okazał się 22-letni mężczyzna.
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©KMP Zielona Góra

  Do potrącenia nastolatki doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Wyspiańskiego. Rozpędzony volkswagen uderzył 17-latkę, która upadła na jezdnię. - Kierujący nie tylko nie udzielił poszkodowanej pomocy, ale uciekł z miejsca zdarzenia nie powiadamiające nawet służb ratunkowych.
  Pomocy rannej nastolatce udzielili dopiero przechodnie i kierowcy innych pojazdów, którzy wezwali pogotowie. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.
  Zobacz galerię
  Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, który natychmiast skierował na miejsce patrole, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Wtedy okazało się, że miejsce to jest objęte monitoringiem. Po obejrzeniu nagrania do działań ruszyli kryminalni, którzy ustalili jakim pojazdem poruszał się kierujący, a wkrótce także kim najprawdopodobniej jest sprawca. Jednak zatrzymanie mężczyzny jeszcze tego samego dnia okazało się niemożliwe, bo wyjechał z miasta, żeby ukryć się przed policjantami.

  Kryminalni w kilka godzin po zdarzeniu we wtorek rano zatrzymali kierującego, którym okazał się 22-letni mężczyzna. Wraz z nim zatrzymali także kobietę, 21-latkę, która najprawdopodobniej wkrótce także usłyszy zarzuty. Mężczyzna został przewieziony do komendy i przebadany na obecność środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy. Ponadto policjanci znaleźli także amfetaminę w jego mieszkaniu.
  Zobacz galerię
  22-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto usłyszy też zarzut naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami i posiadania narkotyków. Najprawdopodobniej odpowie także, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O ostatecznym wymiarze kary dla 22-latka zdecyduje sąd, który także podejmie decyzję w sprawie ewentualnego aresztowania mężczyzny.

  Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy? Ta wiedza może uratować życie! [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wielkie show w Zielonej Górze! Usłyszymy największe przeboje muzyki poważnej i rozrywkowej!

  Wielkie show w Zielonej Górze! Usłyszymy największe przeboje muzyki poważnej i rozrywkowej!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Innowacyjna firma szuka pracowników! Obejrzyj wideo!

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love