Najlepsi zawodnicy Gwardii Zielona Góra mieli nad morzem godnych zmienników

OPRAC.:
Cezary Konarski
Tymoteusz Tkacz (w środku) zdobył w Ustce trzy medale.
Tymoteusz Tkacz (w środku) zdobył w Ustce trzy medale. Gwardia Zielona Góra
Reprezentanci Gwardii Zielonej Góry zdobyli 12 medali i poprawili wiele rekordów życiowych w zawodach drugiej rundy Pucharu Polski w Ustce.

Tym razem nad morze nie mogli pojechać najlepsi gwardziści. Natalia Kochańska, Maja Jarosińska, Grzegorz Długosz, Patryk Sakowski i Jakub Rosa w tym samym czasie rywalizowali w Baku w zawodach Pucharu Świata. W Ustce mieli jednak godnych zmienników, którzy świetnie spisali się, szczególnie w rywalizacji juniorów.

Zielonogórzanie wystrzelali 12 medali. Trzy z nich w konkurencjach karabinowych zdobył Tymoteusz Tkacz. Najlepszy junior Gwardii zwyciężył w karabinie pneumatycznym i w karabinie dowolnym 3x20, a w karabinie dowolnym 60 strzałów leżąc zajął drugie miejsce. Z kolei zwycięstwo w karabinie dowolnym seniorek odniosła Karolina Pawlak, która świetnie strzelała w finale tej konkurencji. Dwa srebrne medale wywalczył Rafał Ratajczak.

W strzelaniach pistoletowych najlepszy w ekipie zielonogórskiej był Stanisław Nowosadko, który zwyciężył w pistolecie szybkostrzelnym juniorów zarówno w eliminacjach, jak i w finale. Ponadto zajął pierwsze miejsce w pistolecie sportowym i drugą lokatę w pneumatycznym. W tej drugiej konkurencji, wśród juniorek, złoty medal zdobyła tegoroczna maturzystka Martyna Nowak, a w pistolecie pneumatycznym MIX zwycięstwo odniósł duet Barbara Macur - Marcin Mikołajczak.

W kolejnych zawodach Pucharu Polski strzelcy rywalizować będą od 8 do 11 czerwca na zmodernizowanych obiektach Śląska Wrocław. Tym razem wystartuje cała czołówka krajowa, impreza będzie próbą generalną przed Igrzyskami Europejskimi, które zostaną rozegrane na tych strzelnicach w trzeciej dekadzie czerwca.

Najlepsze wyniki gwardzistów w 2. rundzie Pucharu Polski

• Pistolet szybkostrzelny 2x30 strzałów – seniorzy: Hubert Kaczmarek (elim. 553 pkt., finał 7 trafień), 6. Mariusz Bartczak-Gepart (elim. 568 pkt., finał 4 trafienia); juniorzy: 1. Stanisław Nowosadko (elim. 545 pkt., finał 19 trafień), 8. Marcin Mikołajczak (elim. 492 pkt.)
  • Pistolet sportowy 30+30 – juniorki: 4. Martyna Nowak (elim. 525 pkt., finał 9 trafień), 5. Barbara Macur (elim. 530 pkt., finał 8 trafień); juniorzy: 1. Stanisław Nowosadko (559 pkt.), 8. Marcin Mikołajczak (504 pkt.);
  • Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – juniorki: 1. Martyna Nowak (elim. 539 pkt., finał 229,8 pkt.), 4. Barbara Macur (elim. 551 pkt., finał 189,9 pkt.); juniorzy: 2. Stanisław Nowosadko (elim. 545 pkt., finał 237,9 pkt.);
  • Pistolet pneumatyczny MIX – juniorzy: 1. Barbara Macur i Marcin Mikołajczak (542 pkt.);
  • Karabin sportowy 3x20 strzałów – juniorzy: 1. Tymoteusz Tkacz (elim. 551 pkt., finał 431,5 pkt.), 3. Szymon Letkiewicz (elim. 525 pkt., finał 412,8 pkt.);
  • Karabin sportowy 60 strzałów leżąc – juniorzy: 2. Tymoteusz Tkacz (596,5 pkt.), 4. Szymon Letkiewicz (586,0 pkt.);
  • Karabin pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 5. Karolina Pawlak (elim. 627,7 pkt., finał 183,7 pkt.); seniorzy: 2. Rafał Ratajczak (elim. 616,9 pkt., finał 247,0 pkt.); juniorzy: 1. Tymoteusz Tkacz (elim. 613,1 pkt., finał 241,2 pkt.), 5. Szymon Letkiewicz (elim. 590,8 pkt., finał 177,6 pkt.);
  • Karabin dowolny 3x20 strzałów – seniorki: 1. Karolina Pawlak (elim. 554 pkt., finał 447,9 pkt.); seniorzy: 2. Rafał Ratajczak (elim. 573 pkt., finał 434,5 pkt.).
Anna Puławska wygrała 60. Plebiscyt Gazety Lubuskiej na najlepszego sportowca 2022 roku.

Gala Sportu Lubuskiego 2023. Anna Puławska po raz drugi z rz...