Natalia Kochańska, zawodniczka Gwardii Zielona Góra, wystrzelała dwa złote medale na Podlasiu

Cezary Konarski
Natalia Kochańska, zawodniczka Gwardii Zielona Góra (w środku) zdobyła dwa złote medale w Białymstoku. Facebook/pzss
Dwa złote medale zdobyła Natalia Kochańska, najlepsza specjalistka od strzelania z karabinu w zielonogórskiej Gwardii, na ogólnopolskich zawodach klasyfikacyjnych.

Na zawody w Białymstoku stawili się najlepsi strzelcy z dziewięciu krajów, a magnesem przyciągającym na Podlasie – jak, co roku - była główna nagroda, samochód osobowy. Tym razem był to Opel Corsa.

- Zawodnicy rywalizowali dwukrotnie w zawodach klasyfikacyjnych, a najlepsi uczestniczyli w finałowej rozgrywce o auto – powiedział Jerzy Zarzycki, trener strzelców Gwardii Zielona Góra. – Nasz klub w stolicy Podlasia reprezentowała trójka specjalizująca się w strzelaniu z karabinu i czwórka z pistoletu. Spisali się bardzo dobrze.

Spośród zielonogórzan najbardziej widoczna na strzelnicach była Natalia Kochańska, która wygrała oba starty indywidualne w strzelaniu z karabinu. W pierwszym uzyskała 627,2 pkt, w drugim poprawiła się o 0,2 pkt., ale przed finałem zajmowała czwarte miejsce. Doskonałe strzelanie w rozgrywce finałowej, a następnie w pojedynku o złoty medal z Katarzyną Komorowską ze Społem Łódź, zapewniło Natalii Kochańskiej zwycięstwo. W rywalizacji juniorek Dominika Skarupska w pierwszym strzelaniu była czwarta (z bardzo dobrym rezultatem 624,8 pkt.), a w drugich zawodach zajęła 11. miejsce z wynikiem 617,3 pkt.

W strzelaniach pistoletowych, wśród gwardzistów, najlepsze wyniki osiągnął tradycyjnie Grzegorz Długosz, który w pistolecie pneumatycznym mix zajął trzecie miejsce, startując z Julitą Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań). W rywalizacji indywidualnej w pierwszych zawodach był szósty (571 pkt.), w drugim poprawił się o 5 pkt., uzyskując w eliminacjach świetny wynik (576 pkt.), ale po finale rywalizację zakończył na czwartym miejscu z rezultatem 247,3 pkt.

Gala Sportu Lubuskiego 2022. Anna Puławska królową lubuskieg...