MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre Lubuskie 2013. Czytelnicy wybrali najlepsze produkty

Redakcja
Klaudia Wierzbicka, właścicielka zielonogórskiej Pierogarni i Pizzerii "Po Byku" z chlebem, który zdobył najwięcej głosów Czytelników.
Klaudia Wierzbicka, właścicielka zielonogórskiej Pierogarni i Pizzerii "Po Byku" z chlebem, który zdobył najwięcej głosów Czytelników. Mariusz Kapała
W poniedziałek. 9 grudnia zakończyło się głosowanie w plebiscycie ,,Nasze Dobre Lubuskie”. Spośród 57 produktów przemysłowych, spożywczych i usług Czytelnicy wybrali trzy. Postawili na żywność produkowaną według tradycyjnych receptur.

Dobiega końca szósta edycja naszego plebiscytu, którego celem jest promocja najlepszych lubuskich produktów i usług. Oprócz kapituły, która przyzna certyfikaty jakości ,,Nasze dobre Lubuskie”, w rolę jurorów wcielili się także Czytelnicy.

Otrzymaliśmy 13.211 SMS-ów. Najwięcej, bo aż 4.914 głosów przyszło na chleb żytni z zielonogórskiej Pierogarni i Pizzerii ,,Po Byku”.
Chleb wypiekany jest jak przed stu laty, w piecu szamotowym opalanym drewnem dębowym. Uformowane bochenki układane są na liściu kapusty, która podczas pieczenia nadaje im delikatny kwaskowaty posmak. Ciasto wyrabiane jest z mąki żytniej z niewielkim dodatkiem pszennej, na żytnim zakwasie. Chleb tak naprawdę dobry jest dopiero po 24 godzinach, a jego trwałość wynosi nawet 10 dni. - Chciałem odtworzyć smak, jaki pamiętam z dzieciństwa, smak chleba, jaki piekła moja babcia. I udało się - mówi Leszek Bogdanowicz, który zajmuje się jego wypiekaniem.

Pizzeria i Pierogarnia ,,Po Byku” odniosła sukces również w poprzedniej edycji plebiscytu. Wtedy Czytelnicy docenili pierogi ruskie z patelni, którym przyznali drugie miejsce. A kto w tym roku będzie się cieszył z drugiej lokaty?

3.108 głosów zdobył dla swojego specjału Hotel i Restauracja ,,Dom nad rzeką” w Skwierzynie, położony w malowniczym parku nad samym brzegiem Warty. Restauracja pełnymi garściami czerpie z bogactwa pobliskiej Puszczy Nadnoteckiej. Do plebiscytu zgłosiła polskie danie - zupę nadwarciańską pełną leśnych smaków. Jej głównym składnikiem są pulpety z mięsa sarny i grzyby kurki. Skąd nazwa zupy? Stąd, że wodę do gotowania czerpiemy z rzeki - odpowiada Anna Baryła-Witek, dyrektor. -Ale to tylko żart, który wywołuje uśmiech na twarzach naszych klientów.

Czytelnicy postanowili nagrodzić także Zakład Masarniczy ,,Czernicki i Syn” w Wymiarkach. Na szynkę długodojrzewającą przysłali 2.003 SMS-y. - Jest to szynka ze specjalnie wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego - zdradzają tajniki produkcji Barbara Czernicka, kierownik zakładu i Magdalena Katanowska z działu sprzedaży i marketingu. - Przez 21 dni jest peklowana na sucho, a potem wędzona na zimno w tradycyjnej wędzarni opalanej drewnem olchowym. Firma, która istnieje od 40 lat, swoje wyroby sprzedaje w sieci 19 sklepów w Zielonej Górze, Żarach, Wymiarkach, Lubsku i Lubaniu.

Dla laureatów głosowania SMS-ego mamy dyplomy ,,Najpopularniejszy produkt Czytelników ,,Gazety Lubuskiej” i kampanie reklamowe o wartości 30, 20 i 10 tys., w zależności od zajętego miejsca.

Przed nami ostatni, najbardziej emocjonujący moment plebiscytu. Już we wtorek, 17 grudnia uczestnicy, kapituła i zaproszeni goście spotkają się na finałowej gali w Pałacu Wiechlice. Dowiemy się, jakie produkty i usługi znalazły uznanie w oczach jurorów, którzy w każdej kategorii (produkty spożywcze, przemysłowe i usługi) mogli wybrać po trzech laureatów. Nagrodami są certyfikaty ,,Nasze Dobre Lubuskie” oraz 30, 20 i 10 tys. zł na promocję za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

PRODUKTY SPOŻYWCZE
PRODUKTY PRZEMYSŁOWE
USŁUGI

WYNIKI GŁOSOWANIA

 

PARTNER PLEBISCYTU:

Netia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska